Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Civilization V #2

Kaede

Öne çıkan mesajlar

Ya şu oyunu her türlü oynadım da bir militaristic oynayamıyorum.World domination ile bitiremedim.

Rica etsem bana bir guide filan verebilir misiniz?(site ismi-link-kendiniz de yazabilirsiniz)

Japon aldım gene yapamadım hangi ırk bu konuda iyidir onu da anlamadım (japonlar en iyi gibi durmuştu)
Sosyal ağlarda paylaş

RamsesII said:

Ya şu oyunu her türlü oynadım da bir militaristic oynayamıyorum.World domination ile bitiremedim.

Rica etsem bana bir guide filan verebilir misiniz?(site ismi-link-kendiniz de yazabilirsiniz)

Japon aldım gene yapamadım hangi ırk bu konuda iyidir onu da anlamadım (japonlar en iyi gibi durmuştu)

problem ne ki? hiç mi şehir alamıyorsun? yani domination için nasıl bir guide'e ihtiyacın var. hadi kültür veya science desen yetişemezsin sende önce yaparlar da.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya basitçe, aslında domination ın temeli de science.

Oyunda belli üniteler var her çağda, çağdaşlarına göre bariz üstünlükleri olan, onlardan bir ordu yapacaksın salacaksın ortama

Ancient -> Chariot Archer, Spearman
Classical -> Composite Bowman, Spearman (Horseman)
Medieval/Renaissance -> Crossbowman, Pikeman (Knight) ya da deniz varsa ortamda Frigate + Caravel (Privateer)
Industrial -> Artillery (ama normal tech progression ın dışında, özellikle buna gitmen lazım) , Rifleman (Infantry vs)
Modern -> Great War Bomber, Infantry veya deniz varsa Battleship + Steam Power la gelen gemi
Atomic -> A-Bomb + Paratrooper, Bomber + Paratrooper, Rocket Artillery + Paratrooper vs.
Information -> Stealth Bomber + XCOM Squad (Alhambra ve diğer tüm military xp binalarını yapmış şehirden basınca bu arkadaşı "Blitz" upgrade i hazır geliyo, bu da haritada görüş alanındaki bir şehrin yanına indirip aynı tur şehir alabilmeni sağlıyor)

Yani domination da olay bundan ibaret, yukarıdaki birimleri ya herkesten önce üreteceksin ya da herkesten çok üreteceksin (production + strategic resources)
Sosyal ağlarda paylaş

Production başlangıç olarak şehrinin etrafındaki hill sayısına, strategic resource a ve seçtiğin civ e bakıyo.

Misal Russia, strategic resource lara +1 production alıyor, Hun lar tüm pasture lara +1 production alıyor, bunların bol olduğu yerlere atıyorsun şehirleri, sonra önce Metal Casting gidip Workshopları diziyorsun sonra Great Engineer ları eğer Notre Dame, Statue of Liberty, Alhambra vs. gibi bir kaç kritik wonder değilse söz konusu olan ve başka aynı anda yapan yoksa wonderlara basmıyorsun, manufactory tile improvement ı yapıyorsun bir iki tane. Güzel hillerle başlamış şehirlerim genelde 100+ production u kolayca buluyor.

Ha bir de, artists guild i yap growth u güzel olan bir şehirde ve art için değil golden age patlatmak için kullan çıkan artistleri, +%20 production golden age süresince. Ordu basacağın zamana denk getir mesela bunu.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...