Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Civilization V #2

Kaede

Öne çıkan mesajlar

şu ana kadar oynadığımız oyunlar FFA, free for all, yani herkes herkese düşman. herkes birbirisinin kuyusunu kazıp birinci olmaya çalışıyor, adam oyunun başında senin gelişmene izin vermek zorunda mı? ilk 50 turn saldırmama kuralı gibi bir gelişme kuralı koymadık oyuna.

oyunun kuralı değişik olur eyvallah, ama katiyen oyundan çıkarım lafına sinir oluyorum ve o an oyundan aldığım zevk sıfıra iniyor, sinir katsayım artıyor. eğer birisi oyundan şöyle olursa çıkarım böyle olursa çıkarım diyecekse baştan söylesin ona göre karar verip oynarız.

edit: ha bana kalırsa map continents olsa daha çok alan olur ve sıkışıklıklar falan kalkar ama oyundan çıkanlar çıkmasın diye değil, kişisel tercih olarak söylüyorum, çıkacak olanlar yine bir yolunu bulup çıkarlar.
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
  • 1 ay sonra ...
guzel oyun oldu da cok warmonger oynuyorsunuz abi iki dakka rahat durun da teknoloji falan kasalim dsf

hele 2 turnde musketman basabildigim (full armory+alhambra var bir de) 2 sehrim, 2 tane militaristic city-state allyim varken bana savas acman ilginc bir tercihti grego. ha eninde sonunda acacaktim o ayri ama 50-60 turne butun wonderlari bitirdikten siz de cini iyice dibe ittikten sonra belki. o zaman da yine savas acmadan techten gotururdum buyuk ihtimalle. en azindan cinle baris falan yapsaydin saldirmadan once :D

yani biraz asker bas techten geri kal askerlerinin de hepsini yollama cinle savasinda zorlan diye mind game yaparim aradan kaptirir giderim dedim de bana saldiracagini hic aklima getirmemistim. :) bi de savas zamanini sequential yapmak lazim yetisemedim cogu seye.

neyse sansima cok stratejik bi yerde dogdum ustune sizin kapismalariniz sayesinde aradan yol aldim direk dsfsd. gerci gregonun yerinde ben olsam sakatayla komsu olsam dendigi gibi baya zor olurdu heralde.
Sosyal ağlarda paylaş

2 büyük hata yaptım, bana bildiğin oyunu kaybettirdi.

lake victoria nın önünde çinle karşılaştığımızda o daha settler getirmemişti. spearman ile yürürken, baktım spearman a upgrade geldi. dedim heralde saldırdı bu. bende önce saldırayım, sonra health i doldururum upgrade ile diye düşündüm. ama ne hikmetse, önceki turnden gelip kalmış heralde upgrade, benim saldırmamın üstüne o da saldırınca gitti settler. oraya yerleşemediğimden baya bir sıkıntı oldu bana. bir de ormanlık alan, alınacak gibi değil.

2. hata kore ye saldırmak oldu evet. o kadar çinli beklerken orduyu sola kaydırmak riskliydi. ama sende sınıra adam yığmaya başlamıştın. ve yolun çine göre daha açıktı. bir gecede 81 muson kahni olurdu yani. ilk sadırını püskürttüm zaten, peşine 3-4 tane musketman getiriyordun en son.

ben diğer tarafta siam biraz çini oyalar sanıyordum da, adam hiçbirşey yapamadı. teke tek kalsaydım koreyi düzleyecektim. ama diğer taraftan çin abanınca, ordu bildiğin çapraz ateşte kaldı. ama o son şehri alan atı görmemiştim. müdehale ederdim dediğim, tek geçiş yeri vardı zaten, oraya melee unit çekecektim öyle bir durumda. para vardı çünkü asker almak için, öyle bir durum için bırakmıştım kenarda. ama onu da kaçırdık.

sonuçta çin haketti, pek temiz bir galibiyet sayılmaz ama, sonuç galibiyet.

tekrarlayalım en kısa zamanda, çinin worker çalabilecek kapasitede bir oyuncu olduğunu öğrendik nasıl olsa. default barışçıl diye düşünmemek lazım, böyle süprizlerle güzel oyun :)
Sosyal ağlarda paylaş

herhalde siz hard prosunuz, multiplayer oynamadan pro olmanın imkanı yok benim bildiğim böyle oyunlarda ama online multiplayera giriyorum doğru düzgün oynayan yok, bi oyun olur da sonunda kurulursa 2 dk içinde host düşüyor bug oluyor bi mevzular çıkıyor ölme eşşeğim ölme

yeni başladım napayım ben help pls
Sosyal ağlarda paylaş

tamam, bir dahaki oyuna seni de alalım. yavaş oynamadığın sürece, bilmesen de olur. kimsede de bir hard pro luk yok, keyfine göre oynuyor herkes. bir dahakine skype da yapalım, bir de axedice ı kandırabilirseniz, oynarken o anlatır baya bişeyler. ben bilmiyorum o kadar.

steamid : grego
Sosyal ağlarda paylaş

la civ player ligde bi oyuna girdik arkadaşımla 2vs2, adamlar habire şehir kurup asker basıp saldırıyo ne ekonomi var ne başka bişey. oyunun bu saçmalağı yüzünden iyice soğmuştum. oyunda hala bu şekilde bi oynanış tarzı mümkünmü aceba? BNW paketi geldiğinde onuda bu bahsettiğim arkadaşla aramızda oynadık gene aynı saçmalık devam ediyodur diye. yani iyi bi ekonomi yapıyım kendimi geliştiriyim olayı yok. en azınından oyunun güzelliğinden ve sistematik olarak gerçekçiliğinden bahsederken askerin ve şehir kurmanın ekonomiden tamamen bağımsız olması oyunun en büyük saçmalığıydı. son durum nedir bilmiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu durumda sciencı düzgün tutma şansları yok, defansif oyuna dönüp 1 tech kadar önlerine geçmeniz yeterli. Onlarda en fazla kılıç kalkan varken arkebüzlerle dümdüz edersiniz, zaten yerlerde olan ekonomi ve scienceları yüzünden toplayamazlar. Ama aggresive xpansion için harita kontrolü ve statisticsten devamlı asker kontrolü yapıp ne zaman altyapıdan orduya döneceğinizi bilmek gerekiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...