Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Civilization V #2

Kaede

Öne çıkan mesajlar

ben anlamıyorum bu yok orası benim şehir atacağım yer yok burası benim topraam diyenleri, la oyunun amacı zaten karşıdakini yenmek değil mi? adam illa senin gelişmene izin mi verecek? belki adam oyun başı avantajlı ırk dalmak istiyor? sanane? oyuna bir kere girdiysen her türlü oynamak zorundasın karşıdaki insanların suçu ne ki onların vaktini çalıyorsun? 5 kişi oynanıyorsa 1 kişi çıkıcam çıkıcam dediğinde 1 saatte 4 kişinin hayatından birer saat çalıyorsun hiç utanma darlanma vesaire yok mu bu çıkıp çıkıp ağlayanlarda anlamıyorum oyunu niye oynuyor bu kişi?..
Sosyal ağlarda paylaş

Bir de şu var, artık hepimiz tecrübeli oyuncularız, oyunun gidişatı itibariyle birisi yakalanamayacak kadar avantaj sağlayacak bir başlangıç yapmışsa, diğerlerinden ağlama olarak tabir ettiğiniz ama işin aslında zaman tasarrufu hamleleri geliyor. Yani zaman kaybından şikayet ediyorsunuz ama sonu belli oyunu sonuna kadar oynamak daha büyük zaman kaybı.

Civ de snowballing effect önemli, başlangıcı iyi yapan arada savaşla falan sekteye uğramayan adam sonradan oyunun yapısı gereği yakalanmıyor, daha fazla science veren binalara senden önce ulaşıyor, daha çok great scientist çıkarıyor, bir sonraki tier wonderlara geçip onlardan kritik olanları senden önce yapıyor vs. Dolayısıyla, eğer böyle bir avantaj oluşmuşsa zaman kaybetmek gereksiz.

Sondan önceki oyunda misal, ırkım Brezilya ve jungle sız başlangıç yaptım ama oyunun gidişatı öyle oldu ki, çok geriye düşmedim hatta karşımdaki şehri aldıktan sonra bazı istatistiklerde öne geçtim gayet iyi gidiyordu, en az üç kişinin gayet net kazanma şansı vardı. Böyle olsun, information era ya kadar oynayalım ama yoksa ben chariot archerlarla savaş yapmışım geride kalmışım, Drama & Poetry araştırırken "Notre Dame has been built in a far away land" diye bir mesaj geçiyor alttan, o zaman gg dersin bir sonrakine geçersin.
Sosyal ağlarda paylaş

Grego said:

genelde cuma akşamları genel bir yoklama yapılıyor. haftasonu da eğer agzedis adet görmediyse oynuyoruz. quixef ve kaede genelde oluyor. komutan optional. şimdi cagrus eklendi bende oynarım diyor haftasonları. sen ve +1 veya +2 in varsa rahat kadro kurulur.

beni de anca QNQ +1 LZM YHAA dediğinizde çağırıyosunuz
Sosyal ağlarda paylaş

quixef said:

Bir de şu var, artık hepimiz tecrübeli oyuncularız, oyunun gidişatı itibariyle birisi yakalanamayacak kadar avantaj sağlayacak bir başlangıç yapmışsa, diğerlerinden ağlama olarak tabir ettiğiniz ama işin aslında zaman tasarrufu hamleleri geliyor. Yani zaman kaybından şikayet ediyorsunuz ama sonu belli oyunu sonuna kadar oynamak daha büyük zaman kaybı.

Civ de snowballing effect önemli, başlangıcı iyi yapan arada savaşla falan sekteye uğramayan adam sonradan oyunun yapısı gereği yakalanmıyor, daha fazla science veren binalara senden önce ulaşıyor, daha çok great scientist çıkarıyor, bir sonraki tier wonderlara geçip onlardan kritik olanları senden önce yapıyor vs. Dolayısıyla, eğer böyle bir avantaj oluşmuşsa zaman kaybetmek gereksiz.

Sondan önceki oyunda misal, ırkım Brezilya ve jungle sız başlangıç yaptım ama oyunun gidişatı öyle oldu ki, çok geriye düşmedim hatta karşımdaki şehri aldıktan sonra bazı istatistiklerde öne geçtim gayet iyi gidiyordu, en az üç kişinin gayet net kazanma şansı vardı. Böyle olsun, information era ya kadar oynayalım ama yoksa ben chariot archerlarla savaş yapmışım geride kalmışım, Drama & Poetry araştırırken "Notre Dame has been built in a far away land" diye bir mesaj geçiyor alttan, o zaman gg dersin bir sonrakine geçersin.

SEN GEÇEN RQ ATMAMIŞ MIYDIN?
Sosyal ağlarda paylaş

mulgear6 said:

Grego said:

genelde cuma akşamları genel bir yoklama yapılıyor. haftasonu da eğer agzedis adet görmediyse oynuyoruz. quixef ve kaede genelde oluyor. komutan optional. şimdi cagrus eklendi bende oynarım diyor haftasonları. sen ve +1 veya +2 in varsa rahat kadro kurulur.

beni de anca QNQ +1 LZM YHAA dediğinizde çağırıyosunuz

Sen de hiç birine gelmiyorsun, bize stabil oyuncu lazım. Dependable diyor gavur. Sen anca uçak uçur adam vur.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
oraya şehir attın çıkıyorum ben, atma çıkarım, oraya yürüme çıkarım.

çok toxic çok saçma sapan oyunun ne anlama geldiğini bilmeyen insanlarla oynanacak oyun değil bu. kaç yaşına gelmiş elemanlar bir oyun üzerinden ne ağladı. halbuki kimileri daha oyunun başında savaşıp şehir kaybediyor gık etmiyorlar. oyun bu kazanmak var kaybetmek var.

bazıları bunu anlayamıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu tür sorunları çözmek için yapabileceklerimiz:

1- Haritayı bir boy daha büyük açalım, kimse yer derdine düşmesin.

2- İki takım olarak oynayalım, herkes kimin düşman kimin dost olduğunu bilip ona göre oynar. Takım daha önce yaptığımız gibi oyun başladıktan sonra belirlenebilir.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...