Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Civilization V #2

Kaede

Öne çıkan mesajlar

ya evet oyunla ilgili anlamadığım bazı şeyler var
neden hep bazı civler çok iyi gidiyor, bazıları hep sonuncu oluyor daha Süleyman'ın sonunculuktan şaştığını görmedim mesela.
Gandhiye savaş açıcaktım ama herkesle kanka ayağı yaptığı için diğer civlerin bana dalmasından korktum gitti güzelim oyun.
Sosyal ağlarda paylaş

bazıları yayılımcı işte bazıları az şehir kuruyor farklı karakterler yapmışlar civ'lere. mesela az önceki oyunda rusya ve almanya coştu, rusya her açıdan çok daha iyi durumda olmasına rağmen almanya science victory ile aldı oyunu, kafası daha çok çalışıyomuş demek ki öyle kodlamışlar. zulu da early game agressive'lerden aztecleri hemen bitirdi. isabella kötü yerde çıktı oyun sonlarna doğru rusya tarafından işgal edildi, brezilya da keza zuluı ile rusya arasında kaldı sonunda rusya işgal etti.

şimdi böyle haritada brazilya kültüre gidiyor nasıl dayanacaksın askeri güce mesela. ispanya kötü yerde çıkmasa birşeyler yapabilirdi. avusturyanın yeri iyiydi fakat genelde oyunun ortalarında şehirleri adetleyen bir civ çok az şehirle oynuyor o yüzden çok geride kaldı oyun sonlaroında zaten almanlar işgal ediyordu.

bende venice olarak 20 turn farkla science victory ile kaybettim diplom gidiyordum. din bulsam holy din yapsam kazanmıştım oyunu anasını satimn.
Sosyal ağlarda paylaş

Bugun 10 saat araliksiz oynadim.Full diplomasi kasiyim derken cengiz durup dururken , aramizda iyiyken hayvan gibi ordu ile gelip baskentten sonraki en buyuk 2 sehrimi aldi.Sonra sehirleri geri aldim, adamin capital city i alinca tum dunya karsima gecti.

Nasil gaza geldiysem, en gucluden baslayip alayinin baskentini aldim.Yalniz ottoman harbi cok ezik kaliyor her oyunda.En az 2 cag geriden geliyor.Baya gercekci yapmislar onu sdfdsa.
Sosyal ağlarda paylaş

dün kingde galiba conquest victory aldım
resmen hatırladım neden son 100 oyundur conquest kasmadığımı
dünyanın en sıkıcı şeyiyimiş lan

ama şunu bilir şunu sölerim zulu imbaların imbasıymış
industrial öncesi eşşek yüküyle impi bastım
rifleman abanıp hepsini riflemane updateledim tüm kıtayı dümdüz ettim
ki kıtada da 3 tane warmonger vardı(japon maya ve songhai) bide pers.
Sosyal ağlarda paylaş

yaz sonu patchinde almanya ve japonlara bi buff gelsin de deity domination yapayım.

domination baya keyifli bence bonepart.

diplom victory'i mekaniğini değişerek değil, ai'yi kodlayarak düzeltirler. ai'in kasada hazine var turşusunu kuracak mübarek harcamıyor. bu oyunumda celt ve iroqois city state'lere genelde para veriyodu diğer civ'ler pek sallamadı mesela.
Sosyal ağlarda paylaş

ya böyle 150 rmk atsam denk gelinmeyecek efsane başlangıç verdi bilgisayar

nehir kenarında, tepede, starting luxuryleri marble ve fazlaca salt olan, forestlı, plainsli, yanında religious csli bizans olmuşum. üstüne katedral + cami + 10% growthlu din bulup stonehenge+ToA+oracle almışım

ama komşular atilla, sezar ve shaka

oracle bittiğinde atilla yaklaşık 25 tane üniteyle dümdüz etti

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...