Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Civilization V #2

Kaede

Öne çıkan mesajlar

o friend, open borders olayının mantıklı açıklaması yok ya. sen teklif edince kabul etmeyip tonla resource para isteyen ai 2 turn sonra kendisi teklif ediyor. en iyisi de şey belki bnw'de düzeltmişlerdir daha o kadar oynamadım. 59 altın nakit, 5gpt karşılık benden bi resource isteyen ai ok'e basınca olmaz diyor, bu favorim :D kendisi teklif ediyor kabul ediyorum olmaz diyor daha iyi birşeyler sunmalısın dsadsasa.
Sosyal ağlarda paylaş

gandi ise bütün malvarlığını satıcaksın mesela. ne yaparsan yap happiness düşmüyor. 8k altın yapmıştım geçen oyunda. doğu avrupadan bering boğazına kadar harita benimdi 3 şehirle. yani luxury birden fazla varsa veya happiness yeterei kadar yüksekse satmak lazım ne var ne yok. hem sen para yapmış oluyorsun hem rakibi cripple etmiş oluyosun para kalmıyor vs ama işte bnw'de zorlaştırmışlar baya friend olman gerektiği için.
Sosyal ağlarda paylaş

abi dün zorla tekme tokat princede cultural victory aldım venedikle
resmen zorla aldım ama yane ne biliyim diplomatic yada science gitsem 10 kat hızlı alırdım
belki single city kastığımdan olabilir
bide çok absürb bi yerde çıktım 1500lere kadar trade yapamadım onunda etkisi var
ama az daha uzasa oyun almanlar diplomatic alıyodu gene
bu host sürekli büyüyerek host olur olayı çok angut
herkes kendine oy veriyo fraksişyonlaşmada yok
host sürekli host kalıyo

yane host gene host kalsın ama fraksiyonlaşma olsun oyunda
mesela iroqashufahusq ırkı almanlarla savaştaydı faşist idolojideydi almanlar
bende komunizm aldım iroqwrqwras gibi tek friendlysi bendim
almanlara karşı benim 5 oyun var onun iki almanların 6
mesela ban aoy vermiyo ben host oliyim diye
gidiyo kendine veriyo gene
konuştuk yok kesinlikle olmaz diyo gene angut biraz AI
Sosyal ağlarda paylaş

ben gecen venice ile holy religion talep ettim mesela kongrede, oy satin alarak kabul ettirebildim mesela, turizm firladi. tek diplomatla birden fazla oy da alabiliyosunuz ayrica, quickde oynuyosunuz diyelim ajanin gidip oraya yerlesmesi 4 turn suruyor, her yerlestiginde oy satin alirsan 16 turnde 4 oy almis oluyosun. genelde zaten ai cok sey istemiyor oy icin.
Sosyal ağlarda paylaş

bu yeni kültür victory multide direkt yalan ya. ne diyonuz? yani rakipler almamanız için her türlü pisliği yapablir, border açmayabilir, senin seçtiğin ideolojiden farklı seçebilir, muhtemelen senin dinini de kabul etmeyeceğine göre. ee ne kalıyo geri diplomat kalıyor bir de trade route. zaten border açmayınca konser de veremiyosun.

science'da mesela yapabileceği pek birşey yok anca dalması lazım?

bana dolayısıyla multide kültür victory biraz nanay geldi.

ayrıca diplomatic victory için teknoloji gerekmediği için puan üzerinden de victory yani timed victory de nanay olmuş gibi. multide 3 civi aldim puanda tarihi fark atmış durumdayım fakat geri kalan medeniyetlerin yarısı atomic eraya girdiği için otomatikman world leader opsiyonu açıldı son 10 turn kala oylama 6 turn sonra, şükür birkaç tane ally var da kaptırmıyacaz liderliği galiba, ya olmasaydı. eskisi gibi sistem olsaydı teknolojide kimse o kadar gelişemediği için diplomatic victory bir opsiyon olamayacaktı.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...