Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

özyeğin üniversitesi rektörü istifa ettirildi

Artariel

Öne çıkan mesajlar

az önce rektörün yolladığı mail :

değerli özyeğin üniversitesi mensupları,

1 ocak 2008’de başladığım rektörlük görevim süresince bana duyulan güven ve sunulan fırsatları, tüm deneyim ve yetkinliklerim, ve sizlerin emsalsiz desteğiyle birleştirerek üniversitemiz için birlikte çok sağlam bir temel attık. artık üniversitemiz kuruluş sürecini büyük ölçüde tamamladı ve büyüme sürecine girdi. eminim bu sürecin benim için keyifli olduğu kadar yorucu olduğunun sizler de farkındasınız.

bundan sonra üniversitemizin ikinci dönemi, yani büyümesini tamamlama ve kurumsallaşma dönemi. bu dönemde gereken rektör formasyonunun kuruluş döneminden daha farklı olması gerektiğini baştan beri düşündüğümü biliyorsunuz. açıkçası kendimi hep “kuruluş dönemi rektörü” olarak gördüm, ve kanımca kuruluş dönemimiz sona erdi.

1 temmuz itibariyle rektörlük görevimden ayrılacağımı ve görevimi rektör vekili olarak prof. dr. esra gençtürk’e devredeceğimi sizlerle paylaşmak istiyorum. özyeğin üniversitesi’nde bir öğretim üyesi olarak görevime devam edeceğim ve rektör vekilimize tüm gücümle destek olacağım.

ortada hep birlikte yarattığımız bir eser var ve bunun idealimizdeki üniversiteye doğru evrilmesine destek vermeye hepimizin devam edeceğine hiç şüphem yok. bana vermiş olduğunuz desteklerinizden dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. aynı desteği rektör vekilimiz esra gençtürk’e de vereceğinize inanıyorum. üniversitemizi gelecekte güzel günler bekliyor. hep birlikte yola devam edeceğiz, ve üniversitemizi layık olduğu yere taşıyacağız.

sevgi ve saygılarımla,

prof. dr. erhan erkut

ancak bariz bir biçimde gezi parkı olaylarına tam desteği ve özellikle reyhanlı gibi olaylarda okulda paneller düzenleyip bilgiler verdiği için fazla geldi türk üniversitelerine ve gönderildi.
kampüsten bildiriyorum toplaşmaya başladık ancak karar üstlerden geldikten sonra ne yapılır bilmiyorum. adam gezi olaylarında art arda mailler yolluyordu "olaylardan sonra okula shuttle bulamazsanız taksiye atlayın cebimden ödeyeceğim" tarzı mailler bayağı dikkat çekti demek ki. yazık yahu
Sosyal ağlarda paylaş

Akhlaur said:

Bizim yapabileceğimiz bir şey var mı destek için ?

şimdilik haberi yaymak gibi gözüküyor, herkes şoka uğradı çünkü döner kebap salonu isimli üniversiteyi adam edebilmiş bir insan ve okulda bütün sene "ulan bu adam gitse üniversite kesin sıçar" muhabbeti yapıyorduk.
Sosyal ağlarda paylaş

erhan erkut'u çok uzun zamandır twitter'dan takip ediyorum, adam çok açık ve net 'türk üniversitesi rektörü' profiline fazla bir adamdı. akademik alandaki ve yeni kurulmuş o üniversitedeki başarılarına hiç değinmeyeceğim (girişimcilik adına bu denli etkin 'başka' bir rektör tanımıyorum, yahu adam tek başına girişimcilik merkezi yaptı özyeğin'i) gezi olaylarına katılan öğrencilerinin mağdur olmaması için uğraştı, yeri geldi melih gökçek ile dalga geçti, yeri geldi 'göz göre göre yalan söylüyor' diye habervaktim bağlantısı paylaştı. e fazla sivrildi, önünü kestiler icabında.

bu ülke için bir şeyler yapmaya çalışan herkese ibret olmalı: eğer 'onlardan' değilseniz eninde sonunda bir şekilde kenara çekileceksiniz. bir devlet üniversitesi öğrencisi olarak 'aradaki fark'ı çok iyi anladım ben, neden bizden adam olmayacağını da çok iyi anladım.
Sosyal ağlarda paylaş

http://eksisozluk.com/entry/34931196

"az önce, yurtta kalan ve kampüse kendisinin yanına giden öğrencilerine "rektör olmak olaylara seyirci kalmak gibi geliyor, ben istediklerini söylemek isteyen bir adamım, yerimde duramıyorum" diyen ve bundan sonra akademisyen olarak özyeğin üniversitesinde görevine devam edecek olan güzel insan."
Sosyal ağlarda paylaş

Türk girişimcilik ve internet ekosistemine katkıları olmuş bir kişi kendisi. Okulun öğrencisi değilim ama takip ettiğim için biliyorum. Yalnız bu girişimciliğe katkı olayı üniversitenin bir politikası. Erhan Erkut da bu işin altından başarıyla kalkan bir adam. Benim kişisel görüşüm yine yeterli şeyleri yapamıyorlardı. Etohum vs bir halta yaramaz bunlar kişisel görüşlerim ama olsun.
Gençlerin yanında yer alması çok onurlu bir davranış. En azından bunu takdir ederim ve yine de girişimcilik adına bir şeyler yapmaya çalışan bir insan.
Sosyal ağlarda paylaş

pideci falan demişsiniz lan ahah hüsnü özyeğin türkiye'nin hatta dünyanın sayılı bankacılık uzmanlarındandır. normalde bankalar yüklü miktarda kredi verirken üst düzey müdürlerini, ortaklarını toplayıp 3-5 ayda karar alır. hüsnü aga kredi verilecek şirketin raporlarını inceler 3-5 saatte karar verir. milletin kredi verelim dediğine vermez, vermeyelim dediğine verir. söylenen odur ki bugüne kadar verdiği hiç bir kredi patlamadı. bankacılar arasında yaşayan efsane olm adam.
Sosyal ağlarda paylaş

huun said:

pideci falan demişsiniz lan ahah hüsnü özyeğin türkiye'nin hatta dünyanın sayılı bankacılık uzmanlarındandır. normalde bankalar yüklü miktarda kredi verirken üst düzey müdürlerini, ortaklarını toplayıp 3-5 ayda karar alır. hüsnü aga kredi verilecek şirketin raporlarını inceler 3-5 saatte karar verir. milletin kredi verelim dediğine vermez, vermeyelim dediğine verir. söylenen odur ki bugüne kadar verdiği hiç bir kredi patlamadı. bankacılar arasında yaşayan efsane olm adam.

ben ona dünyanın sayılı banka uzmanlarından biri olamazsın demedim adam gibi dur da öğretim üyeni yedirme dedim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...