Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Pokémon X-Y

Fin

Öne çıkan mesajlar

reampage said:

black and white 2 ile normal bwnin ne farkı var ? sanırım 10 poketopu taşınıyor 2de birde bir kaç yeni pokemon var diye okudum sanırım onun dışında var mı bişiler.

fark şu eski jenerasyonlarda iki oyundan sonra üçüncü çıkardı misal gold silver diamond falan gibi. üçüncüde aynı olurdu ama nasıl ilk iki oyun arasında bir iki bölge ve pokemon farkı varsa bu tarz küçük farklar olurdu.

black 2 white 2'de bunun yerine hikayeyi de değiştirdiler. sequel gibi oldu. daha iyi oldu bence.
Sosyal ağlarda paylaş

X and Y ye de black and white ve 2 den pokemon aktarabileceğizdir kesin. Çoğu yerde yapılan yorum şuydu B&W oynadıysan ve fanı değilsen B&W2 gerekli değil. Ama düzeltmeler ve eklemelerden sonra kalite ve işlevsellik olarak B&W2 öncekine göre 1.5 kat daha kaliteli ve keyifli olmuş diyorlardı.
Sosyal ağlarda paylaş

White 2 Black 2 den daha iyi ve avantajlı kesinlikle nedenlerini şimdi uzun uzun yazamıycam da White 2 tavsiye ederim.

Black 2 nin tek avantajlı yanı oyunu bitirince hard mode açılıyor pokemonlar daha zorlayıcı ve daha yüksek exp veriyor ama bir arkadaşından da o keyi alabilirsin varsa. White 2 de ise easy mode açılıyor :P
Sosyal ağlarda paylaş

B&W/B&W2 serilerine yeni başlıycaklar şu type chartı printerdan bastırsın ya da bir kağıda çizsin http://pokemondb.net/type

Arada da hepsini ezberliyemiyceğiniz için pokemonların hangi class a ait olduğunu öğrenmek için şurdan yardım alabilirsiniz http://pokemondb.net/pokedex/game/black-white-2 Gerçi pokedexin içinden de bakabilirsiniz ama yavaş geliyor bana :P

Ayrıca bu linkte pokemona tıklayıp hangi moveları nasıl öğrendiğini (level atlıyarak evrim geçirerek) ya da dışardan hangi moveları öğretebileceğinizi görebilirsiniz.

Bir de önemli bir tip. Saldırı move ları 2 tip. Bir Attack statıyla scale olanlar birde Special attack ile scale olanlar. Bu çok önemli atıyorum 1 pokemonda 100 attack var 50 special attack var. 2 saldırı move opsiyonu var mesala elimizde 1i 70 base power biri 50 base power. Şimdi 70 lik attack statı kullanıyorsa daha çok hasar vericektir tabiki ama diyelim ki 70 lik special attack statı kullanıyor 50 lik ise attack kullanıyor. Bu durumda 50 base power ı olan saldırı 100 attacklı 50 sp. attacklı pokemon için daha fazla hasar vericektir. Bunun gibi önemli ama basit bilgileri atlamayın :P

Bunlarda tüm move lar http://pokemondb.net/move/all yanındaki işaretten hangi statı kullandığını, vurma şansını (accurty), ve base powerını görebilirsiniz. Physical işareti olanlar attack statından etkileniyor, Special yazanlar Special attacktan. Status ise buff debuff koruma vbz direk saldırı olmayan movelar.

Movelarla ilgili son tip: Move class ile pokemon class aynı ise 1.5 kat fazla hasar veriyor. Yani atıyorum bir ateş pokemonuna electric saldırısı öğretebilirsiniz belki ancak electric pokemonu fire pokemonuna göre 1.5 kat fazla hasar verir aynı move ile. Ama fire pokemonuna electric saldırısı öğretmek bir açığı kapatır karşınıza su pokemonu çıktığında 2 kat fazla vuracaktır.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Pokemon Y bekliyorum ben, ondan once de Platinum oynamistim. Oyle 4-5 yilda bir alip 4-5 ay oynuyorum ben bunlari. O kadar tutkunu degilim. Custom Robo tercihim aslinda, 3DS versiyonu bekliyorum.

Yani her platformun ilk oyununu oynuyorum gibi Pokemon'da.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...