Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

bitcoin

moriarty

Öne çıkan mesajlar

Rotweiler said:

Komiksin.
Sanki gökten giriyor oraya para.
Nası takip edilemez.

yahu saçmalama biraz daha iyi düşün ...

ben sana elden para veriyorum ve sen bana 1btc yolluyorsun 100 kişi senin gibi para veriyorum bana para yolluyorlar...

bu yollanan parayı zaten izleyemezler... BU 1...

O para nası geldi onuda izleyemezler 1 btc nolcak ?

şimdi o parayı hüp tetikçime yolladım ... adamda okadar para olduğunu bilmiyorlar ve kime gönderdiğimide bilemezler...

Olay bitti...

İyi düşün!
Sosyal ağlarda paylaş

bankalardaki para alış verişlerini nasıl vergilendiriyorlarsa. normal bir paradan kaç çeşit vergi kesiliyorsa alış verişte veya başka mevzularda bunda da vergi almak ister devlet. alması da lazım zaten.

mesela bitcoin'le aldığın ürün için kdv ödüyor musun? veya bitcoin takası yapan bu siteler bir tüzel kişi mi? gelirlerini vergilendiriyorlar mı vs.

mevzu bu kadar büyürse eninde sonunda patlar bu iş.
Sosyal ağlarda paylaş

abi siz bitcoin i çok yanlış anlamışsınız :) neyi vergiliyorlar...

Bitcoin dediğin şey benim sana burdan forumdan öm atip şu programı yaz sana 1000BTC vercem dedim bunu nasıl vergilendirecekler ? zaten btc de duruyor kime gönderdiğimde belli değil ?belki mining ten kazandım para... yaniii

biraz araştırın bitcoin nedir i
Sosyal ağlarda paylaş

ben olayı tam bilmediğimden soruyorum, bir site üzerinden aldım bir miktar. bir süre sonra sattım yine bir site üzerinden. bu site hesabıma geçerken random kullanıcı mı kullanıyor yoksa ortalıkta bir kurum var mı (btcturk diyosunuz mesela)? kurum varsa sıçma ihtimali de olmuyor mu?
Sosyal ağlarda paylaş

Editor said:

abi siz bitcoin i çok yanlış anlamışsınız :) neyi vergiliyorlar...

Bitcoin dediğin şey benim sana burdan forumdan öm atip şu programı yaz sana 1000BTC vercem dedim bunu nasıl vergilendirecekler ? zaten btc de duruyor kime gönderdiğimde belli değil ?belki mining ten kazandım para... yaniii

biraz araştırın bitcoin nedir i

e ne fark var şu programıo yaz 1000 lira vericem demekten? adama elden de verebilirsin parayı kimse bilmez. hatta btc den daha güvenli elden alışveriş. ama o parayı o adam bir şekilde harcayacak sisteme girecek bankaya girecek kdvsi olacak şu olacak bu olacak. btc de bunların hiç birisi yok.

+ arkasında bir devlet vea merkez bankası güvencesi yok.

mesela bitcoin mevzusunda hiç bir şekilde sahtecilik yapılamıyor mu konuya tam hakim olmadığımdan soruyorum. bugün olmasa bile ileride olamaz mı?
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...