Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Taksim Gezi Parkı Yıkımı - 9

inyormaynd

Öne çıkan mesajlar

Asriel said:

YILMAZ ÖZDİL

"Neden başbakan böyle yapıyor?
Çünkü rejimi değiştirmek istiyor.
Neden rejimi bu şekilde değiştirmek istiyor?
Çünkü geçen hafta Anayasa Profesörü saygıdeğer ağabeyim Erdoğan Teziç'in de dediği gibi Anayasa'nın belli maddelerine elleyemiyor.
Söz konusu maddelere elleyemediği ve rejimi değiştiremediği için de, olayı başka noktaya çekmek istiyor.
Bu durum tam da onun istediği gibi ilerliyor, olayları daha da şiddetlendirmeye çalışıyor.
Çünkü eğer anarşi ortamı artarsa, askeri sokağa salabilecek.
Çünkü eğer askeri sokağa salabilirse, ki onun da içini boşaltıp kendi yandaşları ile doldurdu, o zaman Meclis'i bertaraf edip, Kurucu Meclis'e yönelebilecek.
Çünkü Kurucu Meclis'e yönelir ise, Anayasa'yı sıfırdan baştan yazabilecek.
Peki biz bu senaryoyu daha önce gördük mü?
Evet gördük, bundan 40 yıl önce İran'da, son yıllarda Tunus'ta, Mısır'da....
Sokaklara sol görüşlü kişileri sürüp, sonrasında İslami rejimler kurulmadı mı? Kuruldu....
Peki ne yapacağız ?
Biz direnişe, biz sokaklara, biz barikatlara devam edeceğiz..
Esas iş CHP'ye, MHP'ye ve diğer partilere düşüyor..
Onların barikatta ne işi var?
Onlar barikatta olmasa da biz yine yaparız eylemlerimizi HALK olarak..
CHP'ye MHP'ye düşen, rejimi korumaktır, bizim gidemediğimiz yerlere gidip durumu anlatmaktır.
Medya hiçbir şeyden bahsetmiyor, onlar her yeri gezip,
Türkiye'nin dört bir yanını gezip durumu anlatmalılar.
Bu planı anlatmalılar, planı nasıl durduracaklarını anlatmalılar.."

gsfdsfd kulaktan kulağa resmen

yılmaz özdil değil bu
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

bence su yiyen daha uygun, şiddete kollarını açmış karşılık vermeden benimsiyor. kırmızılı kız daha masum, mağdur bir tablo çiziyor. şu an sanırım halkımızı şiddete kollarını açmış ve pasif bir şekilde karşı koyan kız daha uygun.

Kesinlikle. sequo, editör, noyzura gibi zenginlerimizde bir el atar artık bastırır kağıda. Böyle bir ikona ihtiyacımız var.

Güncel kalsın bu, fikirleri alalım

Quadrophenia said:

Şöyle bir tasarım yapılsa afişle mükemmel olur, fotoşok bilenleri göreve çağırıyoruz.

Binaya yapmak kastırır tabii o step 2 olsun

Şu hanım kızımız olabilir mesela
Sosyal ağlarda paylaş

Sparkcaster said:

Asriel said:

YILMAZ ÖZDİL

"Neden başbakan böyle yapıyor?
Çünkü rejimi değiştirmek istiyor.
Neden rejimi bu şekilde değiştirmek istiyor?
Çünkü geçen hafta Anayasa Profesörü saygıdeğer ağabeyim Erdoğan Teziç'in de dediği gibi Anayasa'nın belli maddelerine elleyemiyor.
Söz konusu maddelere elleyemediği ve rejimi değiştiremediği için de, olayı başka noktaya çekmek istiyor.
Bu durum tam da onun istediği gibi ilerliyor, olayları daha da şiddetlendirmeye çalışıyor.
Çünkü eğer anarşi ortamı artarsa, askeri sokağa salabilecek.
Çünkü eğer askeri sokağa salabilirse, ki onun da içini boşaltıp kendi yandaşları ile doldurdu, o zaman Meclis'i bertaraf edip, Kurucu Meclis'e yönelebilecek.
Çünkü Kurucu Meclis'e yönelir ise, Anayasa'yı sıfırdan baştan yazabilecek.
Peki biz bu senaryoyu daha önce gördük mü?
Evet gördük, bundan 40 yıl önce İran'da, son yıllarda Tunus'ta, Mısır'da....
Sokaklara sol görüşlü kişileri sürüp, sonrasında İslami rejimler kurulmadı mı? Kuruldu....
Peki ne yapacağız ?
Biz direnişe, biz sokaklara, biz barikatlara devam edeceğiz..
Esas iş CHP'ye, MHP'ye ve diğer partilere düşüyor..
Onların barikatta ne işi var?
Onlar barikatta olmasa da biz yine yaparız eylemlerimizi HALK olarak..
CHP'ye MHP'ye düşen, rejimi korumaktır, bizim gidemediğimiz yerlere gidip durumu anlatmaktır.
Medya hiçbir şeyden bahsetmiyor, onlar her yeri gezip,
Türkiye'nin dört bir yanını gezip durumu anlatmalılar.
Bu planı anlatmalılar, planı nasıl durduracaklarını anlatmalılar.."

gsfdsfd kulaktan kulağa resmen

yılmaz özdil değil bu

Ömer Faruk Günay bunu yazan
Sosyal ağlarda paylaş

Killer said:

2 akpli sildim facebooktan o iyi geldi bu arada. duyarsız tipleri de silmeyi planlıyorum

şu vakte kadar kimesnin dini siyasi görüşü zikimde değildi de şu olaylara göz kapatan bide hükümete haklı dienin TAA...

yönetişim ve yönetim konusunda danışmanlık verdiğim 2 gruba resmi yazı yazdım!
ayrıca sosyalmedya sayfalarında da deklere ettim.

özeti:
"TERÖRİST DEDİĞİNİZ BEN OLUYORUM! " diye başlayan yazımı,
polis de bizim polisimiz, ve tüm akp/polisterörüne rağmen onlara da yine biz sahip çıkıyoruz" diye sağ duyu ile bitirdim.
ve ilişkimi fes ettim!

rahatlamadım ama ben!
ve sosyalmedyalarında da paylaşımımın ardından yediğim hakaret, küfür ve tehdit hesabı oldukça kabarık, umrumda da değil.
ama başka türlü fişlendiğim de aşikar artık!
o da umrumda değil. meh.
Sosyal ağlarda paylaş

reampage said:

Adana'dan bu goruntu. Neredeyse tum atilan gazlar hep bu sekilde oldu. Cumartesi-pazar günleri 3-5 kisi gordukleri her yere attilar durmadan. Bu yolun 2 sokak saginda,cocuk kayip dustu, kurtmaya giderken 2 sivil ve 2 polis, alip cocugu surekledi ve bir yandan copladi 2 tanesi. Cocugu kurtarmaya giderken o an ki hirsla, 10-15 ilerimde ki bir baska polisin bana silah dogrulttugunu ve "Yaklasirsan vururum" diye cilginlar gibi bagirdigini fark ettim. Plastik mermiydi buyuk ihtimalle ama mesafe cok kisaydi. Sonrasini hatirlamiyorum zaten o an ki korkuyla nasil kactiysam.
Sosyal ağlarda paylaş

Killer said:

2 akpli sildim facebooktan o iyi geldi bu arada. duyarsız tipleri de silmeyi planlıyorum

şu vakte kadar kimesnin dini siyasi görüşü zikimde değildi de şu olaylara göz kapatan bide hükümete haklı dienin TAA...

abi işte şunu yapmayın gözünüzü seveyim. herkes akp'lileri siliyor, sonra bu adamlar gidip olayları tgrt'den, İHA'dan falan takip ediyor sonra da gelip kızıyoruz "HİÇBİŞEY BİLMİYOJNUZ ÇOK RERÖRESİNİZ" diye. Silmeyeceksin abicim, senin paylaştığın herşeyi görecek o adam. Bunun başka yolu yok. Muhalefet ettiğin adamı ignore ettikten sonra ettiğin muhalefet kime? Kahvede toplanıp "abi ülkeyi bok götürüyo ya" "evet abi ya" diye kendi kendine gelin güvey olmaktan farkı kalmıyor o zaman.
Sosyal ağlarda paylaş

Xenocide said:

Killer said:

abi işte şunu yapmayın gözünüzü seveyim. herkes akp'lileri siliyor, sonra bu adamlar gidip olayları tgrt'den, İHA'dan falan takip ediyor sonra da gelip kızıyoruz "HİÇBİŞEY BİLMİYOJNUZ ÇOK RERÖRESİNİZ" diye. Silmeyeceksin abicim, senin paylaştığın herşeyi görecek o adam. Bunun başka yolu yok. Muhalefet ettiğin adamı ignore ettikten sonra ettiğin muhalefet kime? Kahvede toplanıp "abi ülkeyi bok götürüyo ya" "evet abi ya" diye kendi kendine gelin güvey olmaktan farkı kalmıyor o zaman.

Yahu ama nasıl bir eziyettir onlara katlanmak da... Az önce biri geldi bana yiğit bulut jölelisinin 24 (!) kanalına yaptığı değerlendirmeyi koydu. Bilemedim ne yapsam.
Sosyal ağlarda paylaş

NTVMSNBC said:

İZMİR - Gezi Parkı’ndaki eyleme destek vermek için yürüyenlere yapılan sert müdahale tepki yarattı.

Özellikle de polisler ile birlikte göstericilere sopalarla saldıran sivil grubun kim olduğu merak konusu oldu.

Konuyla ilgili açıklama yapan İzmir Emniyet Müdürlüğü, bu kişilerin polis olduğunu bildirdi.

Eli sopalı sivil polislermiş İzmir dekiler :)-D

EDIT: link vermiyorum habere ntv nin hiti artmasın merak eden girer bakar.
Sosyal ağlarda paylaş

Xenocide said:

Killer said:

abi patideki ilk konuyu ben açtım, o günden beri facebooku ağır spamledim zaten. 3-4 gün üst üste bunu görüp sonra BAŞBAKANIMIZA ZEVAL GELMESİN diye sik gibi bi foto paylaşıra silerim. ebesinn şeyi yani
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...