Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

The Division

Khiran

Öne çıkan mesajlar

toggie said:

Post apo konsept en sevdigim sey. Ama beni tek dusunduren sey Ubisoft. Watch Dogs before/after'dan sonra aynı sey bu oyunun basına da gelirse cok uzer.

hiç bi postun her bir kelimesine katıldığım olmamıştı. özellikle ubisoft kısmının altını çizip büyük ve kalın harflerle yazıp üzerine sıçmak istiyorum.

http://www.baneclene.com/images/feces.gif
UBISOFT
Sosyal ağlarda paylaş

GokTuRK said:

+1 xaenin bende bunu demeye çalıştım da diyemedim ne mmosu geçiniz. coop shooter bu.

Yahu coop shooter Left 4 Dead ve variant lari degil mi? Oyun baslar, oyun biter, no persistency.

Iste az bucuk bir persistence eklenince MMO tag ini yapistiriyoruz. Random pvp encounter (random olmak zorunda degil) da oldumu, ts3 de cigliklar adrenalin vs.

Standart bir MMO yu 3 ile 6 ay da tuketen bir community Paticik, kotu anlamda demiyorum, dedicated oyun oynayan insanlariz. Bunun da omru varsin 3 ay olsun :)
Sosyal ağlarda paylaş

Becermekten ote muhtemelen yeni konsollar kaldirmiyor motoru. Donanimlari gene oyunlarin grafiklerinin gelismesine engel olacak gibi gozukuyor yogun sekilde onumuzdeki senelerde.

Biraz daha reportaj dinledim. Adamlar 3.5 sene once motoru yapmaya baslamislar, 2 senede bitmis motor. Son 1.5 senedir oyunu yapiyorlarmis. Ilk basta 20 kisi baslamislar ise, su an yaklasik 300 kisilik kadrolari varmis. Nvidia gameworks'ten de elemanlar eklenmis bir noktada kadrolarina, bu nvidia sahiblerine guzel haber.

Oyun PVE zone'larinda solo/co-op, sehir(social hub)/dark zone'larda(pvp zone) mmo seklinde gececek. Co-op icin level kisitlamasi yok(her leveldan insanla party kurabiliyorsunuz, scaling ekleyecekler gibi duruyor), muhtemelen bir kisinin story moduna girilip takilinicak party seklinde ancak ortak kisimlar/questler varsa, baskasinin story'sine giren kisinin de campaign'i ilerliyecek anladigim.

Bunun harici sehrin birden fazla starting zone'u olmasi muhtemel, itibariyle birden fazla campaign olabilir. Solo oynayanlar icin "the cleaners" (bir cins patrol) gibi bazi tur moblari indirmenin imkansiz olacagindan bahsetti dev'ler, co-op'u promote etme amacli muhtemelen.

Skill mod'lardan bahsettiler. Skill'lerin radius/range/damage gibi basit ozelliklerini degistiren modlari oldugu gibi Automatic Turret'i mermi atarken flamethrower'a donusturebilen modlar da mevcut. Bir de duvara yapisma mod'u gibi bisi oldugu gevelendi, muhtemelen gene auto-turret'i duvara yapistirabilecez gibi. Armor jacket, gas mask, weapon, weapon mod, skill mod, go bag derken crafting sistemi de ortaya cikiyor gibi yavastan. Hafif Firefall'i andiracak gibi bu konularda, bunlar tabi guzel haber.

Bir noktada "endgame player retention a onem veriyoruz ve oyunu basindan itibaren bu sekilde dizayn ettik" gibi bir cumle gecti, detaya pek inilmedi. Bu da guzel bir haber ama tabi ne kadar basarili olacaklarini gorecez.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...