Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kariyer Kararsızlığı

Noyzura

Öne çıkan mesajlar

KuddusiMavra said:

olm.

bir kere bu forumda hiç kimse hiç kimseye,"lan ben senin geçtiğin yollardan geçeli, peheeeeey, eski çamlar bardak oldu" üslubu ile yazmamalı. 18 yaşından beri çalışarak hayatını kazanan, 22 senelik sigortalı, dünyanın 40 küsür ülkesini defalarca ve hem de iş nedeniyle ziyaret etmiş olan, binbir çeşit kültürle halvet olmuş olan, siyasetin kıyısında-kenarında-bazen göbeğinde olmuş olan, kitap yazmış, bugüne kadar ufak tefekler sayılmazsa 7inci işyerinde çalışan, 14 senelik evli ve çocuk sahibi olan, şu hayatta inişli-çıkışlı bir çok olay yaşamış olan, "lenf kanserisin"diyerek bundan 10 sene önce hastahaneye yatırılıp feleğin çemberinden de geçmiş olan, evi,2 arabası,bankada nakit her zaman 250 bin lirası olan, hali hazırda ihracat müdürlüğü görevi yapan teknik üniversite mezunu olan ben yazmıyorum anasını satayım... yaşça,tecrübece, akılca ve hemen her bakımdan benden çok küçük ve çok geride olan adamlara ne oluyor?

yeri geldiğinde ota boka,"eğleniyoruz abi işte, takıl"diyen bazı adamlar, bir başkasının eğlendiğini gördüğünde,"hacı dünya gerçek,hayat fani"moduna neden giriyorlar?

bu forumda bu kadar zamandır bulunma nedenim gerçekten de ortalamanın üzerinde kaliteye sahip insanlar var. ben zeki insanlarla paylaşımda bulunmayı sevenlerdenim.

takılın olm ya, hava sıcak zaten.
:)-D

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAASAHSDFJGDFOPSHPĞDRTYHOLJSDFJ
Sosyal ağlarda paylaş

DrStein said:

Noyzura said:

İçine din kat diyorsun ama benim hayatımdaki en önemli side questlerimden biri Orta Doğu'da arap tanrılarının yetkinliğini yoketmek. Yani dinleri ruhumuzun sonsuzluğundaki hazineleri keşfetmemizin önündeki en büyük engel olarak gördüğüm gibi aynı şekilde en büyük terrör malzemezi olarak görüyorum. Süre gelen varlığım erişebildiğim her alanda dini'i söndürme üzerine kurulu. Bazı insanların bazı şeyleri samimi bir şekilde duymasına ihtiyacı var. Ben bu işe yarıyorum.

Hacı özellikle karmaşık ve tutarsız yazdığını düşünüyorum. Öncelikle hangi arap tanrıları? İslamiyet öncesi mi? Yoksa mevcut 3 büyük dinin ortak tanrısı mı? Yetkinlik demişsin, tanrıların yetkinliğinden ziyade, etkinliğinden bahsedebiliriz. Ruhumuzun hazinesi demişsin, hazinenin net bir tarifi var mıdır? Ben o hazineyi alkolle bulurum, başkası ibadetle bulur, başkası kimyasal maddelerle. Şu ana kadar bana bir engel teşkil etmedi tanrı, çünkü olmayan bir şey bana engel teşkil edemez. İnsan bağnazlığının yarattığı terörü geçersek, tanrıların yarattığı bir terör yok. Diyelim ki, tanrıların yerine başka bir şey geçti, terör dediğimiz şey yine olacaktır. İnsan her türlü malzemeyei kullanacaktır kendi içindeki şiddeti, hırsı ve açgözlülüğü beslemek için. Sen de dini kullanıyorsun mesela içindeki şiddeti bir şekilde bir yere yansıtmak için. Neyse, bence hedefin çok büyük. Şöyle daha akılcı, ulaşılması kolay hedefler koysan kendine, daha iyi olabilir. Mesela sevmediğin dini hedeflerine ulaşmak için alet olarak kullanmak da bir haz verebilir insana.

Bu arada, tarot ile bir şeyler yaparken, dizlerine kadar toprağa gömülmüş olman çok hoşuma gitti :) mantık ve mantıksızlık bir arada. tarot'un mantıksızlığı ile örtüşüyor (belki enerji alınıyordur dünyanın merkezinden), diğer yandan da bir sandalye, bir taburede oturma rahatlığı vermesi açısından çok mantıklı.

Neyse, sıkıldım ben, zaten büyük ihtimalle sen de dalgasına yazıyorsun, bu kadar geyik yeterli bana kafa dağıtmak için.

arap tanrıları diyorum çünkü malum bu dönemde fazıl say olayları falan. forumdan da bir ruh hastası "dini değerlerimle alay ediyor " diye mahkemeye versin istemiyorum.

Ruhun hazineleri ise insan olmanın sonsuz ayrıntıları. İllaki alkol falan değil hani yaşamın bir sürü ayrıntısı var. Ama anatomiyi ve beyini keşfetmek adına her türlü uyarıcı dikkatli kullanıldığında harika bu ayrı mesele.

bu esnada birşeyleri birleştirmişşin ama tarot bakarken bacaklarımı toprağa gömmüyorum. hardcore şifa çalışmalarında bunu yapıyorum . tarot seansını skypedan webcam ile bile yapabiliyorum.

tanrıların yarattığı terrör'e gelirsek de eğer eldeki yazılı ortadoğu arap tanrısı kaynağına bakarsak kitap full terrör. Hani kitap değiştirilmiş olsun ya da orjinali öyle olsun... ya da insan uydurmacası olsun veya bir iblis tarafından insanlığa kandırmaca olsun.. ne şekilde olursa olsun bu yaşamımda onun etkilerini minimuma indirmek side questlerimden biri.
Sosyal ağlarda paylaş

KuddusiMavra said:

arkadaş...yaratan var da öyle dinlerde bahsedilen gibi bir tanrı değil o.
düzeni kurmuş, aklı da vermiş...izliyor işte ne oluyor, ne bitiyor diye...budur.

öyle biri olsa muhtemelen Noyan olarak onunla karşılaşırdım. Sistem çok daha güzel ve karışık. Yukarıdan izleyen yaratıcı modeli bana çok sığı geliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Akhlaur said:

Anladıysan niye anlamamış gibi soruyorsun ? Hadi ben kendimi fasulye nimet sandım, sen ne zannediyorsun ? Oku öğren çok merak ediyorsan, etmiyorsan neyin ayağını yapıyorsun.Sende noyanın abisi geldi dağılın dayılığı mı yapmaya çalışıyorsun ?

Akhlaur şu an mahalle kavgası çıkınca böyle hiç alakası olmayıpta karambolde birilerine dalayım diyen tipler olur ya onu yapıyor gibisin .

Farketmişindir ama kimsenin korumasına kollamasına gereksinim yok. zaten bu tartışma beyond bullshit. hala anlamsız geliyor birisinin birisine gıcık olup sayfalarca kin kusmanı. Hani ben birine gıcık olsam ilişmem yani.

can sıkıntısı gibi .. bugün yolda yürüyordum basmanede fuar kapısının önünde 2 gevrekçi(simitçi) vardı birisi bana bakıp "amua goduam satanisti" dedi. kulağımda kulaklıklar vardı duymayacağım sandı heralde. Hemen arkamı döndüm " ne dedin sen ? " dedim. herif şok oldu birşey demedim dedi. "Bana mı dedin satanist ? "diye sordum. yok hayır dedi . "Ben satanist değilim tamam mı ? " dedim o da "tamam "dedi utandı başını öne eğdi bende yoluma devam ettim.
Burada geniş atıyor insanlar azıcık utanma yok yani. bukadar sayfalarca hakaret eden adam keşke azıcık adam olsada şu gevrekçi kadar yüzüme söylese sonra tükürünü yutsa.
Sosyal ağlarda paylaş

bansheee said:

Rock star ol tabi.Hiç değilse dene.Belki piyango sana vurur

öteki türlü saf insanlara yalan söyleyerek,dalga dümenle para kazanacasın ki (tonla da kazanırsın ona inanıyorum) o da etik olmaz.En nihayetinde dolandırıcılık

ya da ikisini birleştir kendi tarikatını/dinini kur yerleş bir malikaneye,ben de senden temsilcilik alırım

düzmece iş yapmıyorum moruk. düzmece işleri nüfus kağıtlarında yazan dinler , papalar falan yapıyor. bu kadar hassas iseniz onlara azıcık tepki gösterebilseydiniz keşke.
Sosyal ağlarda paylaş

Noyzura said:

Akhlaur said:

Anladıysan niye anlamamış gibi soruyorsun ? Hadi ben kendimi fasulye nimet sandım, sen ne zannediyorsun ? Oku öğren çok merak ediyorsan, etmiyorsan neyin ayağını yapıyorsun.Sende noyanın abisi geldi dağılın dayılığı mı yapmaya çalışıyorsun ?

Akhlaur şu an mahalle kavgası çıkınca böyle hiç alakası olmayıpta karambolde birilerine dalayım diyen tipler olur ya onu yapıyor gibisin .

Farketmişindir ama kimsenin korumasına kollamasına gereksinim yok. zaten bu tartışma beyond bullshit. hala anlamsız geliyor birisinin birisine gıcık olup sayfalarca kin kusmanı. Hani ben birine gıcık olsam ilişmem yani.

can sıkıntısı gibi .. bugün yolda yürüyordum basmanede fuar kapısının önünde 2 gevrekçi(simitçi) vardı birisi bana bakıp "amua goduam satanisti" dedi. kulağımda kulaklıklar vardı duymayacağım sandı heralde. Hemen arkamı döndüm " ne dedin sen ? " dedim. herif şok oldu birşey demedim dedi. "Bana mı dedin satanist ? "diye sordum. yok hayır dedi . "Ben satanist değilim tamam mı ? " dedim o da "tamam "dedi utandı başını öne eğdi bende yoluma devam ettim.
Burada geniş atıyor insanlar azıcık utanma yok yani. bukadar sayfalarca hakaret eden adam keşke azıcık adam olsada şu gevrekçi kadar yüzüme söylese sonra tükürünü yutsa.

Mahalle kavgasında birine dalayım değil, mahallede yürürken biri dayılanır ya sana koçum aklını alırım abim diye, onlara delleniyorum ben.Kuddusi de o tarz konuştu ya da bana öyle geldi.Sonra zaten uzatmadım o da öyle konuşmaya devam etmeyince.

O senin dediğin simitçi tip işte kuddusiniin mesajı.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...