Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

gözümüz aydın, alkol yasağı yasalaşıyor

KuddusiMavra

Öne çıkan mesajlar

KuddusiMavra said:

" ...............................
Bu kanun kapsamına giren ürünlerin toptan, perakende veya açık olarak satışının yapıldığı yerler ile örgün eğitim kurumları ve dershaneler, öğrenci yurtları ve ibadethaneler arasında kapıdan kapıya en az yüz metre uzaklığın bulunması zorunlu olacak.
......................................"

yasalaşacak işte geçen gün bu tartışma başlığını açmama neden olan kısım.

o kanunda yok ama galiba. hurriyt e girdim baktım yok orada o madde. ben mi kaçırdım?

edit; evet altta yazıyormuş

edit2; Daha önce satış belgesi almış işletmeler için de bu kural uygulanmayacak.

şu edit2 ye göre istiklal fln senin dediğin gibi olmayacak abi
Sosyal ağlarda paylaş

KuddusiMavra said:

:) belediye için o ruhsatları iptal etmek çok kolay iş be dworgian kardeşim. eğer bu hikaye yasalaşırsa adamların amacı zaten belli; yavaş yavaş,hasan şaş :)

Aynen birde içki lisans'ı yenileme mevzusu var, belkı varolanları iptal etmezler ama yeniden alınmasını engelleyebilirler.
Sosyal ağlarda paylaş

Absolut said:

Satma amaçlı üretenlerin çoğu iyice kar etmek için metil alkol kullanıyrlarki ölümcül olanda o zaten. Eğerki günün birinde kendime üretecek olursam etil alkolle yaparım illaki. Etil metil karışmış olabilir :P

Aslında epey kolay rakı imal etmek, hemde kaliteli ancak sorun şu geçen seneye kadar Merck alkol bulmak kolaydı izin gerekmeden fatura çıkışı yapılıyordu belli miktarlarda, şimdi Merck marka etil alkolü almak çok zor, hem az miktarlarda hemde eğitim kurumu sağlık kurumu faturasıyla veriyorlar hatta onda bile merck için sorun çıkaryıorlar.

daha düşük kalite etil bulunur tabi.

bir sürü evde rakı imal etme tutoları mevcut zaten, ve gayet basit kolay bir şekilde yapabiliyorsunuz hobi olarak yapan çok var zaten.

ticari olarak yapmadığın zaman hukuki bir yaptırımı yok. Beli bir miktara kadar. (tu) yeni kanunlarla onlar değşmiş olabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

Herşey alıştıra alıştıra zaten. Önce yeni lisans verme .. Reklamları yasaklama ile başladı. Halk sağlığı bahaneside hazır. Etkinlikleri yasakla.. olmadı etkinlikleri bas . tehdit et .. engelle .. İnsani özgürlükleri dayatma ile yok et. En başından beri sağ sol ayrımı yapmadan insanların istedikleri gibi yaşamalarına yaşam şekillerine olan bu dayatma ne kadar ilkel .. Yok 20. yüzyışmış , medeniyemiş.. yaan dolan. İnsanoğlu kapkaranlık bir çağda yaşamakta. Gerisi yalan dolan ..
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
loop said:

İşyeri devredildiği sürece ruhsat devam eder. Cahil insan çok.

Yok, burada durum farkli. Ruhsatın verildiginde ickili yer bolgesinde bulunan biri sonra mekani o bolgeden cikarsa sadece varislerine devredebilir ruhsati. Kaynagim Icisleri Bakanliginin bir gorus aciklamasi; kanun maddesini bulamam simdi, vaktim yok.

Yani bolge degisiminde isler farkli.
Sosyal ağlarda paylaş

ruhsat ehliyet vb benim bildiğim kazanılmış hak değil devlet tarafından verilen izin olarak tanımlanıyor idare hukukunda. dolayısıyla belediye alır belediye verir. AKP'ye yakınlar tarafından üç beş yer satın alınır. Uydurmadan fuhuş var uyuşturucu var seks dönüyor baskınları yapılır tv eşliğinde vesaire her şeye kamuoyu yaratılır. merak etmeyin.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...