Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Vücut Geliştirme #3

AthleT

Öne çıkan mesajlar

Kemer gerekmiyor ya. Aman arkadaşlar dikkat edin.

Şu sıralar ağırlık çalışmıyorum ama kışın çalıştığım sıralarda deadlift e girmeden önce esneme hareketleri yapıp girerdim her deneme arasında da yapmak gerekiyor. Çok iyi gelir.

şu iki hareket iyi geliyor:

adho mukha svanasana
urdhva mukha svanasana
Sosyal ağlarda paylaş

Black_Hand said:

bu gün antreman sonlarına dogru deadlift te 120 deniyim dedim.
kalktı 120 ve kitledim güzelce ama belimden bir çıt etti =(
hafif agrı var şimdi.

kemer kullanmak lazımmış herhalde...

(kafama sıçayım)

Kemer değil full konsantrasyonunun olmalı hareketi yaparken. Aklın hiç bi yerde olmadan sadece tutuşun, duruş açıların ve ağırlığı doğru konumlarda tutmaya odaklanican.
Sosyal ağlarda paylaş

forma elimden geldiğince dikkat ettim fakat, dedigin gibi bir yanlıslık yaptım herhalde yada henüz 100kg ve üzerini denemek için erken.

ne kadar deadlift gymdeki favori hareketlerimden biri olmasa da, şu an daha çok güç üzerine antreman yapmaya calıstıgım için programa dahil ettim. haliyle biraz agırlık arttırıp denemek istedim.

aslına bakarsan son birkaç aydır hiçbir antremanımda yoktu deadlift.

daha hafif çalışıp güzel bir foundation oturtmak gerekli sanırım güvenli ve agır bir deadlift için.
Sosyal ağlarda paylaş

deadlift, squad. bu iki hareket çok fazla kas grubu çalıştırır, testesteron kulağınızdan fışkırır.

en önemli iki compund hareket. zayıfından, yağ yakanına herkesin programında bulunmalı.

sağlıklı olup, yapmaması gereken bir kitle var mı bilmiyorum duymadım. bilgili biri söyleyebilirse iyi olur.
Sosyal ağlarda paylaş

Absolut said:

Şahsımca tamamen sakatlanmak için bir hareket.
Bir tanecik fiyyuuu sesine bakar belimden çıkacak bütün spor hayatım :P

55 kiloyken başladım. başladığım günden beri yapıyorum.

saçma bir duruşla başlamak ya da aşırı ağırlık koymadığın sürece sakatlanmazsın. yani bilen birisinin göstermesi çok faydalı olur. ben videolardan, fotoğraflardan çalıştım.

büyük bara 10-10 takarak başlamıştım, şuan 25-25 takıyorum. yavaş ilerliyor evet ama taksam 20kg daha takarım işte sakatlanmamak için takmıyorum.

63 kiloyum bu arada şuan.

hani kilomu söyleyip duruyorum, bir deri bir kemiğim diye benim sakatlanmam lazım ilk o yüzden. :)
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada squad demeyin abi nolur squat o.

Birde ne bileyim iyi hareket ama çok da kasmaya gerek yok ben 110-120 arası gördüm bıraktım artık vücut kilom kadar kaldırayım yeter kilomda 104 e düştü zaten. Üstüm güçsüz kaldı önümüzdeki kış daha çok üst vücut çalışcam hala barfiks çekemiyorum a.k
Sosyal ağlarda paylaş

kilo vermeden göbeği eritmek için ne yapmamız gerekiyor?bi anda 30 kilo aldığım için iğrenç bi göbeğim var.eve ağırlık istasyonu aldım,günde yaklaşık 45 dakika da koşu yapıyorum.derdim kilo vermek değil ama göbeğim o kadar kötü ki o kadar olsun.böyle bi dünya yok mu, illa önce kilo verip göbeği mi eritmem gerek?yoksa protein, karbonhidrat ağırlıklı(tamamen sallıyorum) beslenip, bi yandan göbeği eritip diğer yandan da inceden kaslanabilir miyim?
Sosyal ağlarda paylaş

zipzip said:

kilo vermeden göbeği eritmek için ne yapmamız gerekiyor?bi anda 30 kilo aldığım için iğrenç bi göbeğim var.eve ağırlık istasyonu aldım,günde yaklaşık 45 dakika da koşu yapıyorum.derdim kilo vermek değil ama göbeğim o kadar kötü ki o kadar olsun.böyle bi dünya yok mu, illa önce kilo verip göbeği mi eritmem gerek?yoksa protein, karbonhidrat ağırlıklı(tamamen sallıyorum) beslenip, bi yandan göbeği eritip diğer yandan da inceden kaslanabilir miyim?

kas oluşumu yağ yakımından 50kat falan daha zor olduğu için göbek gitsin diyosan illa kilo vericeksin yada 2-3 yıl boyunca falan yavaş yavaş diyet yapıcan oluşan kas kadar yağ yakıcam diyosan
Sosyal ağlarda paylaş

Sonunda haftaya spora başlayabileceğim. Dün efor testi (%100) ve ekg vs yaptırdım kalp ve nabzım ile ilgili bir sıkıntı çıkmadı çok şükür. Sitelerde ki ideal nabıza göre spor yapma mantığına göre en fazla %70 oranında kendimi zorlayabiliyorum sanırım. 134 nabız oluyor bu. %70 üzerine çıkarsam "kaslarda laktik asit salınımı artmaktadır. Laktik asit ise yorgunluğu ve ağrıları artırır. Bunun yanı sıra % 70 eşiğinin üstüne çıkıldığında, kaslar oksijensiz kaldıklarından protein yıkımı başlar ve etkili yağ yakımı elde edilemez." diye okudum yani çok yorulmanın çok yakmak ile alakası yok. Peki bu %70 oranını sürekli nasıl tutturabilirim? Nabız ölçer şart sanırım di mi? Kullandığınız bir ürün var mı?
Sosyal ağlarda paylaş

EKG ve Efor testlerini soruyorsan Ankara Çankaya Hastanesinde yaptırdım. Sağolsun şirket herşeyi karşılıyor gerçi çok bir para olduğunu da sanmıyorum. Kan tahlili sonuçlarını beklemesem 30dkda işim bitmiş olurdu ki 5-6dksı eko da kalbe bakarak geçti. Kan tahlil sonu ve doktor, diyetisyen ile görüşme toplam 1saat 45dk da işim bitmişti.
Sosyal ağlarda paylaş

DareJedi said:

Sonunda haftaya spora başlayabileceğim. Dün efor testi (%100) ve ekg vs yaptırdım kalp ve nabzım ile ilgili bir sıkıntı çıkmadı çok şükür. Sitelerde ki ideal nabıza göre spor yapma mantığına göre en fazla %70 oranında kendimi zorlayabiliyorum sanırım. 134 nabız oluyor bu.

134 az deil mi ya? Ya da ne kadar yavas bir nabzin var merak ettim (: ama bu iyi birsey.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...