Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Might and Magic: Duel of Champions (Online card gaming)

kthxbye

Öne çıkan mesajlar

mesela earths grasp permanent degil mi ben tasimiyorum da tasisa m bir tane tasirim. mesela dispel olayi mesela dark ward mesela counter silen spell ya da fortune muydu bunlar hepsi rakibe gore o manada soyledim. necroda creature hareket ettiginde 2 dmg veren curse turlu turlu bunlar her durumda ise yaramiyor. var boyle bir suru kart daha. ben oyle bi deck yapmiyorum ama ne yaparsam yapayim 59u geciyor arianna da. thxbye da bunu demek istedi sanirim. yoksa deck out olmanin imkani yok 59 kartla cok istisna durumlarda olur.

ha pardon earth grasp farkliydi sanirim benim dedigim spell quick attacki oyundan tamamen silen spell. mesela strongholda karsi cok avantajli
Sosyal ağlarda paylaş

cucu99'a sordum irc'den onayladım.

[09:40] 59
[09:41] because if you have more card then you have less chance to draw your best cards

tartişmiycam artık ^^ Mill deck'i gibi özel deckler haric tabi onlara benim de lafım yok.

ama hele ariana gibi bir deck'te hiç gerek yok lol. herşeyi yapabilirsin ztn. Şunu birkere bir yere yaz bu mtg için de böyleydi . 59 kartın üstüne cıktıgın her kart'ta senin en iyi kartının gelme ihtimali azalacaktır.

şu deck'in birşeye ihtiyacı yok.
http://www.mmdoc.net/show_deck/105/
Sosyal ağlarda paylaş

Masticore said:

[09:41] because if you have more card then you have less chance to draw your best cards

tartişmiycam artık ^^ Mill deck'i gibi özel deckler haric tabi onlara benim de lafım yok.

ama hele ariana gibi bir deck'te hiç gerek yok lol. herşeyi yapabilirsin ztn. Şunu birkere bir yere yaz bu mtg için de böyleydi . 59 kartın üstüne cıktıgın her kart'ta senin en iyi kartının gelme ihtimali azalacaktır.

orasi tabi ki oyle ama ariannada da ruins var spelli cekiyosun, bunu bi kenara yazmak lazim. yoksa zaten herkes 59 geziyor lafimiz yok :)

o decke lafimiz yok ama burda kimsenin oyle decki yoktur, zaten perfect deck yapabilecek durumda olsak bunlari konusmayiz )
Sosyal ağlarda paylaş

çok faction base kartları kullanmamak lazım aslında.hani karşına anti kartlarının olduğu faction gelirse ne güzelde gelmezse baya boş kart çekmiş oluyosun.

darkness ward kartını mesela alsammı almasammı bilmiyorum hani yeri geliyo necroları hüngür hüngür ağlatıyorum ama bi haven falan gelince hiç bi manası yok kartın.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi işleve fazla takılmamak lazım olay elindeki hero ve kartlarla en iyi desteyi yapabilmek.Şimdi benim elimdeki en iyi hero Nergal(tık tık poisonla eriten)ve dark magic de yok heroda.Ben de 6 2 1 oynuyorum late game creaturelarım cok iyi cünkü.Spell olarak slow wall ve dispel magic kullanıyorum sadece.Oyunu uzatırsam adam duramıyor karsımda ki 900-970 arası geziniyorum.

2 tane anti var elinde 2 3 dark assasin(box actırdım bi tane cıkmadı ya)+spelle rushlayanlar bi de late game 6 dark magic oynayanlar(puppet master+soul reaveer tam anti) Mecburum böle oynamaya ama az stat vererek poisonı da kullanabiliyorum.

Kart sayısı mevzusuna gelince her zaman az kartla oynamak mantıklıdır abi sonucta cok iyi draw kartların yoksa.İstedigin kartların eline gelme ihtimöali düşüyor,leş gibi low tier kartlar gelebiliyor yani.En azından düsüncem bu yönde.
Sosyal ağlarda paylaş

nergal cok fena ya sanctuarya karsi en azimdan benim decke gore.

infernoda once spell dayanaip senin tum yaratiklari bitirip sonra ordu duzen bi hero var o da cok tehlikeli herif mahvetti beni.

havenda siegfried deck iyiyse affetmiyor.

onun harici genelde aliyorum.

bu arada nergal ile oynamak ve desteyi kurmak cok kolay. cilginn bi deste istemiyor. 6ya bile gerek yok hatta 5e bile might. takilanlara tavsiye ederim necro baslayin sonra severed acin seal veya para ile sonra geri kalanlarla hero box veya pack acarak nergali bulun.
Sosyal ağlarda paylaş

1 k da oldum sonunda ve nergal olmasa elimdeki deste ile imkansız 1k görmek.Early phase i atlattım mı adamlar duramıyor bakalım simdi nasıl abes desteler gelecek karsıma.Ben haven a gecmek istiyorum ilerde ama elimde yeterince iyi deck yok.Siegfried ile oynamak icin cok fortune lazım ben onu bekliyorum sahsen bu arada haven icin bu dmg aldıkca creature a 1 vuran hero daha iyi degil mi karen miydi?
Sosyal ağlarda paylaş

forever surrender yokmuş (daha önceden soruluyordu). Kazandığın maçlara göre sürekli alt rakamın yükseliyor anladığım kadarıyla. 2 günlük hesabımla takılıyordum 400 ün altına inemiyorum artık. Sürekli yükseliyor.

@Darklight1903
altdaki bağlantıyı SONDAN BAŞA doğru ekle (5 dakikanı alır 15 sayfa)

3 saatde (en kötü ertesi gün) 70 tane arkadaşın olur :P. (copy paste ile kolay alınıyor. harf ve rakam dışı karkaterler için sağdan sürükleyerek seçili hale getirip kopyala.)

http://forums.ubi.com/showthread.php/724046-Friends-thread/page139
Sosyal ağlarda paylaş

Masticore said:

73lük deck ile bile haven'a karşı deck out olduğum oldu hemde daha 2 gün önce. He 30-40 oyunda 1 oluyorum belki 50 oyunda 1. 59luk desteyle oynasam bu oran 20 oyunda 1 e çıkar muhtemelen. Ama asıl etken seru dediği gibi duruma göre gereken kartlar. Ancak bu kartlar senin örnek verdiğin gibi 4x earthgrasp bulundurma değil bende taşımıyorum öyle her kartı tabiki.

Ama örnek vereyim weakness bulunduruyorum 2 ap harcıyor asıl amacı stronghold veya inferno gibi factionlarda mid game ve sonrasında yüksek attacklı minionlarını rahat counterlamak yada havende charge yapan griphin ile şu mountlu chargermıydı neydi onların direk atackpowerını sıfırlamak lane controlünü sağlamak. Ama 2 ap costu olduğundan bu kart early game de de gelirse 1-2-3 aplik minionları çöpe çeviriyor yani olmadık yerde gelip başımı belaya sokma durumu yok.

Sonra dispell bana göre kesinlikle şart okadar çok durumda işe yarıyor tahmin edebilirsin bless silmekten tut stone armor silmeye üstümdeki slowu silip o yaratığımı kaybetmemeye, keza weakness vs tonla var. Ama asıl nedeni şu fortune ve spellerle oynayıp 15. turn bir ogre koyup seni tek turnde yatıran buildi counterlamak için şart yoksa o adamın güvendiği stone armoru silip kesmen mümkün değil. Senin verdiğin deck buildi bunun gibi marjial buildlerde %100 sorun çıkarır kesinlikle yenemezsin dispell bile yok.

Sonra bu hem early gamede işe yarayabilen hemde asıl amacı için sakladığım türevi spellerin 2. bir opsiyonu daha var oda necroda şu 1 spell yakıp istediğimiz büyüyü graveyarddan çektiğimiz fortune.

Yani gidip 40 oyunda 1 gerekicek kartı bulundurmuyorum ama her oyunda kullanabileceğim kartlar bana göre gerekli. 4-6-1 oynuyorum sadece 3 yada 4 şu 1 costluk fortune u alıyorum, 8 eventi çıkar gerisi yarı yarıya nerdeyse spell ve creature. Sonra creaturelar içinde bu durum var isimlerini şimdi hatırlamadığımdan uzun uzaya yazmıyım ama en çok 2 aplikler mesala 3 çeşit olarak 3 farklı durumu counterlıyor, atack power düşürme, poison, fiziksel hasardan yarı hasar alma gibi. minionları bilirsin zaten.

He şu yazdıklarım kesin diyemem metasını oynadığımı sanmıyorum henüz ama yakaladığım kadarını anlatıyorum. Mesala yakaladığım birşey; senin verdiğin deck linkinde %100 eminim şu minionsuz fortune ve spell ağırlıklı oynan build karşına geldimi %99 şansın yok dispell olmadığı için.
Sosyal ağlarda paylaş

fazla kart ile destenin bitmesi daha kolay değilmi? iyi şeyler gelmezse oyun uzar sanki. Ozaman da kart biter ? 2 ucu moklu deynek.

en temizi ufak ap isteyen yaratık + diğer kartlar. Bu sayede destem kalabalık olmasın derdi biter herhalde. (tabi ilk mm oyunum)

o ha ya. surrender yiye yiye 1k elo olacam, 2 günlük hesap ile :/
Sosyal ağlarda paylaş

Densiz said:

fazla kart ile destenin bitmesi daha kolay değilmi? iyi şeyler gelmezse oyun uzar sanki. Ozaman da kart biter ? 2 ucu moklu deynek.

en temizi ufak ap isteyen yaratık + diğer kartlar. Bu sayede destem kalabalık olmasın derdi biter herhalde. (tabi ilk mm oyunum)

o ha ya. surrender yiye yiye 1k elo olacam, 2 günlük hesap ile :/

her el ortalama 3 kart oynadığını farzetsek 59 kart ortalama 18 19 hadi ben abarttım de 16 17 round götürür seni, o kadar zamanda yenemiyorsam artık kasmıyorum zaten müzik açıyorum foruma yazıyorum flm arada bakıyorum ^^
Sosyal ağlarda paylaş

kartlar düzgün olunca tek tip oynuyor millet. 344545656 kart ile bunu yapıyor adamlar, sen harcayacğın 40euro ile adamların yarısı kadar kart sahibi olmazken zor :P.

yani 40euro harcaması koymazda, doğru düzgün birşeyler çıkmazsa acıtır ama (gerçi şu void olayı biraz cazip)
Sosyal ağlarda paylaş

Darklight1903 said:

40 euro gommemek icin cok zor tutuyorum kendimi fsjdlkfjsd. herhalde gomsem su an zar zor kazandigim maclari bile kazanamicam o kadar kart arasinda. 200 kart'la oyuna cikicam fsdjlkfjsdf.

ben aklımı çıldırıyorum parayı basmamak için. sonra diyorum sanal karta para mı verilir? mtg online oynamama sebebim buydu.

yokki bi noteri gidip göstereyim kartlarımı geçirsinler internete
Sosyal ağlarda paylaş

bu işte matematik basit ya. Paran varsa vereceksin sürünmeyeceksin. Temizlikçinin kazandığı para ile 1 haftalık farm ile alınacak şeyler alınıyor.
ha parası olmayan için en ufak bir lafım yok yanlış anlaşılmasın. Sadece "param var ama vermem, farmlarım" olayı biraz gereksiz gelir bana.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...