Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hırsız

Livered

Öne çıkan mesajlar

Başlık ne diyeceksiniz şimdi.

Dün gece evime eşim ve ben uykudayken hırsız girdi. Çok kötü bir deneyim birde uyanıp hırsızla burun buruna kaldım.

daha dogrusu dün horladıgımdan kaynaklı eşim beni salona gönderdi. Saat 16.10 sıralarında hırsız salonun balkon kapısından giriyor ve yatak odasına gidiyor. Eşim uyanarak hırsızı görünce çıglıgı bastı. Bende çıglıga uyandım uyku serseme yatak odasına giderken evden çıkmaya çalışan hırsızla burun buruna geldim. Salon kapısında biraz itiş kakış yaşadık hırsızla ama beni ittirip balkona kaçtı ben peşinden kovalayıp tam balkondan aşagı sarkanken ellerinden yakaladım. Buda yakalanmamak için 2.katın balkonundan (yaklaşık zemine 6 metre ) kendini aşagı attı ve kaçtı.

Bu nasıl bir cesaret evde insan oldugunu bile bile sen 6 metre yukarı tırman bir de kaçarken oradan atla.

çok kötü bir deneyim oldu benim ve eşim için kimse böyle bir olayla karşılaşmaz umarım.
Sosyal ağlarda paylaş

Büyük geçmiş olsun yani adam o hengamede bıçak falanda takabilirdi.
Adamın girdiği cam veya pencere ne ise oraya önlem al bir daha denemesin. Genelde aynı eve tekrar girebiliyorlar bir kere tırmandım gene tırmanırım mastıgı ile.

Yatak odası konusu tamamen sehir efsanesi adam evine giriyorsa ve elindeki silah senin elindekinden büyük ise :P o zaman kendini savunmadan yırtma şansın var ama adamın elinde bişi yoksa ve sen silah veya bıçakla yaralarsan evin neresinde olursan ol ceza alırsın. Adam hırsızlıktan sen darptan falan davalık olursunuz. Birde adamı hırsızlık niyeti ile girdiğini kanıtlaman falan lazım evinde yaralarsan veya öldürürsen malum belkide borcun vardı ve adamı yemeğe çağırıp hırsızmış gibi gösterip öldürdün vs vs vs.
Sosyal ağlarda paylaş

dolu eve hırsız girme olayı çok oluyor ve genelde yalnız da olmuyorlar böyle durumlarda adamları kovalamaya falan kalkmayın sakın.

geçen yıl arkadaşımın evine girmişti, çocuk gece 4de ısıgı söndürüp yatıyor daha sonra odasındaki hırsızın sesine uyanıyor. bizimki uyanana kadar çocuğun 2 gitarını ipdodunu telefonunu cüzdanını her şeyi yürütmüşler, 5.katta ev bu arada.

kapının arkasında şundan da varmış:

herifler bir şekilde büküp açmış bunu da. sürgülü kilit kullanmak lazım

Sosyal ağlarda paylaş

16.10 degil 04:10 yanlış yazmışım oraya.

neyseki fazla bir şey almamış. eşime ait 3 altın bileklikle tek taşı almış.

ben nasıl müdahale ettim adamı kovaladım hiç fikrim yok normalde yapmamak gerektigini biliyorum ama işte bir adrenalin geldi herhalde orada.
Sosyal ağlarda paylaş

Livered said:

Başlık ne diyeceksiniz şimdi.

Dün gece evime eşim ve ben uykudayken hırsız girdi. Çok kötü bir deneyim birde uyanıp hırsızla burun buruna kaldım.

daha dogrusu dün horladıgımdan kaynaklı eşim beni salona gönderdi. Saat 16.10 sıralarında hırsız salonun balkon kapısından giriyor ve yatak odasına gidiyor. Eşim uyanarak hırsızı görünce çıglıgı bastı. Bende çıglıga uyandım uyku serseme yatak odasına giderken evden çıkmaya çalışan hırsızla burun buruna geldim. Salon kapısında biraz itiş kakış yaşadık hırsızla ama beni ittirip balkona kaçtı ben peşinden kovalayıp tam balkondan aşagı sarkanken ellerinden yakaladım. Buda yakalanmamak için 2.katın balkonundan (yaklaşık zemine 6 metre ) kendini aşagı attı ve kaçtı.

Bu nasıl bir cesaret evde insan oldugunu bile bile sen 6 metre yukarı tırman bir de kaçarken oradan atla.

çok kötü bir deneyim oldu benim ve eşim için kimse böyle bir olayla karşılaşmaz umarım.

geçmiş olsun. biz de benzerini yaşadık. ama bizdeki şans kimsenin karşılaşmaması oldu. zira evin ufacık bir cam aralığından girmişti ve kaçmasına imkan olmazdı o aceleyle.
edit; evde biri zarar görürdü kesin. muhtemelen o girmeden 30 dkk kadar önce yatmış olan ben tabii

alarm sistemi taktırın derim
Sosyal ağlarda paylaş

Myshkin said:

dolu eve hırsız girme olayı çok oluyor ve genelde yalnız da olmuyorlar böyle durumlarda adamları kovalamaya falan kalkmayın sakın.

geçen yıl arkadaşımın evine girmişti, çocuk gece 4de ısıgı söndürüp yatıyor daha sonra odasındaki hırsızın sesine uyanıyor. bizimki uyanana kadar çocuğun 2 gitarını ipdodunu telefonunu cüzdanını her şeyi yürütmüşler, 5.katta ev bu arada.

kapının arkasında şundan da varmış:

herifler bir şekilde büküp açmış bunu da. sürgülü kilit kullanmak lazım

o aleti açmak çok basit. kapıyı açtıktan sonra
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...