Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Polise Her Zaman İtaat Edilmelidir.

nordlydian

Öne çıkan mesajlar

şöyle birşey buldum ekşide

bir arkadas beni eve birakirken hiz limitini astigindan basima bir kez geldi bu. cocuk bir de yeni yeni kullaniyor arabayi. polisi duymamis. tam evin yanina geldik polis de arkada, indi arabadan cama geldi ehliyeti aldi kendi arabasina gecti sonra. oradan muhtemelen surucuyu arastiriyor. neyse zaten evin yanindaydik ben de cikayim eve gideyim dedim, cocuklarla vedalastim falan.
arabadan ciktim, eve dogru yoneldim ki arkamdan bir ses:
"get in the car!"
ben, "tamam abi kopegin olayim bagirma" ic sesiyle arabaya gectim pek tabii.
velhasil polisin canina kast edebilecek hicbir harekette bulunmamak gerekiyor. adamin eli silahinda zaten. kasinmamak lazim. kendinizi polise birakin. ne isterse verin ona*. o an iyi ki cok sey istemedi. hayir diyecek halde degildim yeminle.
Sosyal ağlarda paylaş

Katibim said:

şöyle birşey buldum ekşide

bir arkadas beni eve birakirken hiz limitini astigindan basima bir kez geldi bu. cocuk bir de yeni yeni kullaniyor arabayi. polisi duymamis. tam evin yanina geldik polis de arkada, indi arabadan cama geldi ehliyeti aldi kendi arabasina gecti sonra. oradan muhtemelen surucuyu arastiriyor. neyse zaten evin yanindaydik ben de cikayim eve gideyim dedim, cocuklarla vedalastim falan.
arabadan ciktim, eve dogru yoneldim ki arkamdan bir ses:
"get in the car!"
ben, "tamam abi kopegin olayim bagirma" ic sesiyle arabaya gectim pek tabii.
velhasil polisin canina kast edebilecek hicbir harekette bulunmamak gerekiyor. adamin eli silahinda zaten. kasinmamak lazim. kendinizi polise birakin. ne isterse verin ona*. o an iyi ki cok sey istemedi. hayir diyecek halde degildim yeminle.

haa tamam türk polisi götümüze cop sokabilirmiş o zaman
Sosyal ağlarda paylaş

bende amerikadayken 1-2 kere polisle denk geldim şiddet kullanımına aşırı yatkınlar FAKAAAAT hiçbir şekilde bu kullanıma siz kurallar haricinden bir şey yapmadığınız sürece yönelmiyorlar. yani adam sana zülüm etmek için yapmıyor. amerika gerçekten dünyanın diğer bölgelerinden farklı değerlendirilmeli. psikopat, manyak, deli popülasyonu çok yüksek. polis seni durdurduğunda elin direksiyonda sabitlenmiş bir şekilde beklemezsen bildiğim kadarıyla silahını kullanma yetkisine sahip. arabayı çekeyim, el kol uzatayım, kapıyı açayım çıkıp yüzyüze konuşalım falan direk yalan, çok fazla örneği vardır araçtan çıkanın hunharca vurulup öldürüldüğü. fakat önemli olan şey şu, orada yaşan insanlar ne yapması gerektiğini bilip, bunun eğitimini alıyor. kimse polis durduğu zaman arabadan çıkmaz ve eli direksiyonun üzerinde bekler. aksi bir durum varsa polis inisiyatifindedir.

türkiyede benim canımı sıkan nokta ise polislerin genelde eğitimsiz olması. özellikle bazı 40 yaşın üzerindeki polisler gerçekten kendilerini insandan öte görüyor. genelleme yapmak yanlış tabii. son zamanlarda gördüğüm genç polisler bu konuda çok daha iyi türkiyede. saygılılar, vatandaşı kendilerinden daha düşük canlılarmış gibi görmüyorlar. yani daha eğitimli ve kültürlü bir polis neslinin yetiştiğini varsayabiliriz. siyasi duruşu/görüşü karıştırmıyorum.

bu izlenimlerde antalya / istanbul merkezlidir. polisle de çok işim olmaz.

haaa bu arada ekleyeyim. bundan 2 yıl önce iphone'um kayboldu. takside düşürmüşüm. benden sonra taksiye binen adamlar iphone'u buluyor, tuş kilidini açmaya çalışıyorlar ama telefon kendini kilitleyince şehrin tamamen alakasız bir yerinde sokağa atıyorlar. oradaki güvenlik görevlisi telefonu bulup, polise haber veriyor. telefon karakola gidiyor ve rapor tutuluyor. fakat telefonun sahibini bulamıyorlar. 3 ay boyunca telefon orada bekliyor. 3. ayın sonunda bir polis, görev yapmadığı bir saatte telefonu alıp turkcell bayisine götürüyor ve sim kartın kime ait olduğunu soruyor. beni sim kart sahibi olarak bulup, turkcell'den aradılar. karakola gidip telefonumu aldım. böyle babacan, gerçekten düşünceli ve yaptığı mesleği benimsemiş adamlarda yok değil. güvenlik görevlisinden, o polise kadar.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...