Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Milleti keriz yerine koyuyorlar

bucurukunannesi

Öne çıkan mesajlar

bucurukunannesi said:

Bazı arkadaşların konuya gereken ciddiyeti vermesine sevindim, zira bu dalga geçilecek bir konu değil arkadaşlar. Tüm moral değerlerimize saldırıyorlar, insanın yaşamak için sadece
ekmek,suya değil moral değerlere de enaz onlar kadar ihtiyacı vardır.

Bu arada birisi nick fail demiş:)
Türkçe konuşalım arkadaşlar:)
nick fail ne demek? Sizlerin rumuzları nasıl rumuzsa, gerçek adınız-soyadınız değilse, benim de öyle. Ayrıca kedimin ismi Bücürük ve ben onun annesiyim:)yani rumuzum gerçeği yansıtıyor.

Türkçe konuşalım diyen birinden bariz İngilizce'den apartma "moral değer" lafı duymak da ilginç. Moral değer diye bir kavram açıkçası aklıma "Beşiktaşın galibiyeti benim için yüksek bir moral değeri olan birşey" gibi bir kavram getiriyor. Sanırım İngilizce'de ahlak anlamına gelen moral ile Türkçesi moral İngilizcesi morale olan arasında anlamını yitiren bir hitap olmuş. Ahlaki değer deseydin geçseydin keşke.

Yazının geri kalanına da gelince çok şükür biz de kafası çalışan insanlarız neler döndüğünün farkındayız. Bu yüzden şahsen biri buraya gelip daha ikinci mesajında insanları aydınlatma çabasına girişince -her ne kadar iyi niyetle yazılmış olsa da- üslup eksikliğinden dolayı bunu otomatikman kendime yapılmış bir hakaret olarak görüyorum :)
Sosyal ağlarda paylaş

Aket-Atum said:

bucurukunannesi said:

Bazı arkadaşların konuya gereken ciddiyeti vermesine sevindim, zira bu dalga geçilecek bir konu değil arkadaşlar. Tüm moral değerlerimize saldırıyorlar, insanın yaşamak için sadece

nick fail ne demek? Sizlerin rumuzları nasıl rumuzsa, gerçek adınız-soyadınız değilse, benim de öyle. Ayrıca kedimin ismi Bücürük ve ben onun annesiyim:)yani rumuzum gerçeği yansıtıyor.

Türkçe konuşalım diyen birinden bariz İngilizce'den apartma "moral değer" lafı duymak da ilginç. Moral değer diye bir kavram açıkçası aklıma "Beşiktaşın galibiyeti benim için yüksek bir moral değeri olan birşey" gibi bir kavram getiriyor. Sanırım İngilizce'de ahlak anlamına gelen moral ile Türkçesi moral İngilizcesi morale olan arasında anlamını yitiren bir hitap olmuş. Ahlaki değer deseydin geçseydin keşke.

Yazının geri kalanına da gelince çok şükür biz de kafası çalışan insanlarız neler döndüğünün farkındayız. Bu yüzden şahsen biri buraya gelip daha ikinci mesajında insanları aydınlatma çabasına girişince -her ne kadar iyi niyetle yazılmış olsa da- üslup eksikliğinden dolayı bunu otomatikman kendime yapılmış bir hakaret olarak görüyorum :)

Tamam haklısın, haklıya haklı derim, haksıza haksız. Ahlaki değerler olarak düzeltiyorum da, sen paranoyak mısın arkadaşım ne hakareti?:)(paranoyak tıbbi bir hastalık olduğundan Türkçe'de de o şekilde geçiyor)sana hakaret eden filan yok:)insanları aydınlatma çabası göstermek suç mu? Herkes en iyi bildiği şeyi yazar, bilgisayar dahisi değilim, yeni çıkan bilgisayar yazılımından söz edeyim, ya da laylaylom bir konu mu yazmak lazım, ya da şu kadar mesaj (bu da Türkçe değil gerçi)sonrası insanları aydınlatma çabası gösterilir diye şartı şurtu mu var bu forumun? Yani niye hemen insanı dışlama eğilimindesiniz?
Sosyal ağlarda paylaş

Yo yahu ne dışlaması da, konu dışına biraz bakınsan bu dediklerin ile alakalı bir çok başlık görecektin ondan dedim sanki biz hiç bu konulara kafa yormuyoruz tartışmıyoruz da sen bir anda gelip yol gösterince pek hoş olmadı diye. Paranoyaklık ile de pek alakası yok, olsa olsa kıllık olur herhalde bu durumum :D
Sosyal ağlarda paylaş

Başlık caps lock açık olmadan yazılsaymış daha iyi olurmuşta, bu tarz konuların tartışması biraz zor oluyor bu forumda. Herkezin söyliyecekleri var tabide çoğu önceden söylendi tartışıldı (genel gidişat ve tutumla bağlantılı olduğu için bu konu). Yoksa gayet gerekli ve konuşulması gereken bir konu. Ama gider de yapmayın ablamıza söyliycek birşeyiniz yoksa eğer yada söylemek istemediğiniz. Konuyla alakalı bir argüman ya da fikir yazan olmazsa konu gözden kaybolur zaten. Ki umarım böyle olmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

Paticikte tartışmalar genelde tek bir olaydan başlayıp genele yayılır ve bu esnada üyelerin yer yer uç noktalardaki fikirleri ortaya çıkar. Çoğu üye sokakta ya da başka herhangi bir ortamda pek rastlanılmayacak yorumlar ile gelir falan filan. Ama bu konu direkt son senelerde olanları özetlemiş ve içerisinde çoktan burada üstünden 50 kere geçilmemiş herhangi bir nokta da yok gibi. Neyini konuşacağız bunun daha merak ediyorum, hali hazırda zaten arkaplanda sürekli devam eden tartışmalar bunlar. O yüzden çok ciddiye alınmadı sanırım.
Sosyal ağlarda paylaş

bucurukunannesi said:

Aket-Atum said:

bucurukunannesi said:

Tamam haklısın, haklıya haklı derim, haksıza haksız. Ahlaki değerler olarak düzeltiyorum da, sen paranoyak mısın arkadaşım ne hakareti?:)(paranoyak tıbbi bir hastalık olduğundan Türkçe'de de o şekilde geçiyor)sana hakaret eden filan yok:)insanları aydınlatma çabası göstermek suç mu? Herkes en iyi bildiği şeyi yazar, bilgisayar dahisi değilim, yeni çıkan bilgisayar yazılımından söz edeyim, ya da laylaylom bir konu mu yazmak lazım, ya da şu kadar mesaj (bu da Türkçe değil gerçi)sonrası insanları aydınlatma çabası gösterilir diye şartı şurtu mu var bu forumun? Yani niye hemen insanı dışlama eğilimindesiniz?

paranoya tıbbi bir hastalıktır şunuda düzelteyim, fail olmak tarzı bir kullanımı dahi haklı buluyorum, hani internet üzerinde sadece türkçe olmayan kaynaklara erişmediğimiz, konuşmadığımız için artık bunun adına yapacak bir şey yok, hani şunuda açıklığa kavuşturmak gerekirse, dil bir iletişim aracıdır, eyvallah ama bunu abartmamak lazım, hani dil bakımından yozlaşan bir millet olamaz, haşa, bizim dilimiz türkçe diye debelenmenin tutarlı hiç bir yanı yok. dil günümüzde bir iletişim aracından daha öteye gidemez bunu bilir bunu söylerim. hani ne olacak türkçe tamamen tarihe karışsa da biz ingilizce kullansak? nedir olayınız?

hani madem bu kadar değerli gözünüzde, nickinizi, türkçe karakterleri kullanmadan almayıp, kediminannesi falan yazsaydınız.

so.. fail.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...