Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Under the Dome (2013) - CBS

progamer

Öne çıkan mesajlar

goldbären said:

Red said:

falling skies hayranı konuştu sdfds

bir yalanı elli kere söylersen halk inanır felsefesiyle şişir

o boktan dizinin topiğindeki mesajlarım kapı gibi meydanda. senin nasıl diziyi savunduğun, nasıl seviyesizleştiğin...

yapmış mıyım lan hatırlamıyorum.

5. bölümden sonra izlememiştim galiba.
Sosyal ağlarda paylaş

Stephen King yazdigi hikayelerin cok kismi Asya dan esinlenilen efsanelerden alintidir. Yani kurdugu hikaye dizilimleri eski china olarak adlandirilabilecek yani Tang Dynasty nin oncesindeki donemde olusan hikayecilik sanatinda gecen karanlik hikayeleri kendi yorumu ile sentezliyor. Ama bunu belirtmemesi ilginc bir kavram birakiyor akillarda.
Sosyal ağlarda paylaş

Pink stars olayini kitapta cok da fazla side char olmayan ama dizide karakter gelisimi duzgun yapilmayan adamlar yapinca kotu olmus, ben de izlerken garipsedim.

Banshee ile birebir fakat under the dome King in nerdeyse ilk kitaplarindan biri, yayimci bulamiyor zamaninda hatta ilk draft i kayip edip bastan yaziyor.

Okumayanlar en azindan mystery kismi icin izlesinler ama okuyup diziyi takip etmek pek anlamli degil. Ilk post um da yazdigim gibi, basi belli sonu belli...
Sosyal ağlarda paylaş

Öyle "Aman tanrıııım" dizisi değil ama güzel başladı, potansyeli var.

Senaryonun Stephen King'den olması ve dizi senaryosunda da değişiklik vb'ler için kendisi müdahil olmuş olması çok büyük artı.

Öte yandan uzun soluklu devam edebilmesi için tempoyu birkaç kademe daha arttırması lazım bence.
Sosyal ağlarda paylaş

Gladmir said:

MasterHapLo said:

begendim baya. uzun zamandir king romani okumuyorum. bu arada kara kule serisi icin film mi cikiyor?

Kara kule mini series olacak sanirim. Keske 20 yil once yapilsaydi, Gunslinger i direk Client Eastwood oynasaydi.

En büyük isteğimdi o. Zaten Stephen King'in de isteği oydu, Rolan^dı tasarlarken bile kafasında Clint Eastwood'u canlandırarak oluşturmuş adam. Uygun biri elbet bulunur ama.
Sosyal ağlarda paylaş

Ray donovan fena değil yeni başladı.

The Bridge başladı Bron/Broen'in Amerikan versiyonu. orjinalini izlediyseniz hoşunuza gitmeyebilir çünkü çok iyiydi Orjinal versiyonu dizinin ben sevemedim Amerikan uyarlamasını. THe Killing gibi olmamış yani bana göre.

Graceland var fena değil. USA Network dizisi klasik. İzletiyor kendini. kafa yormayan, izlemesi kolay bi dizi.
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
  • 4 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...