Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ehliyet e-randevu

Dworgian

Öne çıkan mesajlar

Arkadaslar, kuzenim icin e-randevu aldik (bayagi zormus bu sistemde saat yakalamak fln. Benim zamanimda ne kolaydi halbuki) ama belgeler yetisir mi bilmiyoruz. Randevuyu iptal edersen bir ay kadar alamiosun gibi seyler duydum ama internette boyle bir bilgi bulamadim.

Bilgisi olan varsa aydinlativersin lutfen

Edit; bir de rabdevuyu cep telefonundan aldik ama son adimda "randevu belgesini bastirin" yazdi. Screen shot aldik olmaz mi o =)
Sosyal ağlarda paylaş

O e-randevu olayı tamamen yalan.. Ben de en erkene almıştım 8'miydi 9'muydu neydi. 7:30'ta emniyetin önüne gittim. Millet kapının önünde sıra olmuş en az 30 kişi vardı. Girdik herkes hurra daldı veznelerin önüne parayı yatıran hemen sıra numarası aldı makineden ve işini halletti kimse randevuya falan bakmadı. Kimsenin randevu alarak gittiğini görmedim ben emniyete..
Sosyal ağlarda paylaş

Geçen sene almıştım. Bu sene de tanıdığım biri martın başında gidip aldı randevusuz. Tabi ben Ankara için diyorum diğer illerde nasıldır bilemiyorum.

İstanbul için almak zorunlu mu bilmiyorum ve randevuyu bulunduğun ilçeden almak zorundaymışsın diğer ilçeler alınamıyormuş.

http://eksisozluk.com/e-randevu--3089671
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 yıl sonra ...
beyler yetişin kurban oliim son 3 ay kaldı ehliyetim iptal olcak alamazsam mayısa kadar, 2 aydır almaya çalışıyorum en çok bu sabah yaklaştım tam en son bilgileri doldururken geç kaldım kapıldı randevu. nedir bu işin püf noktası, haftaiçi salı çarşamba falan da alabiliyor muyuz saat 9da ? yoksa pazartesi randevular bir kere açılıyor sonra komple kapanıyor mu?
Sosyal ağlarda paylaş

Gittiğin şubeye göre çok değişiyor randevu olayı.

Ben ruhsat değiştirmek için B.Çekmece'ye gitmiştim randevumu alıp, önümde 20 adam vardı, "benim randevu vardı" dedim, farketmez sırayı bekleyecen dediler, 20 adamın 19 tanesi randevusuzdu, bekledik.

K.Çekmece'de ama mesela daha adımını atar atmaz randevu soruyorlar, yoksa önce o zaman olmaz diyip geri yolluyorlar, biraz sularına gidip rica edersen "bekle kenarda, yetişirse olur" diyorlar. Benim şansıma yetişmişti, benden sonra gelen bir kişininki yetişmedi, bir sonraki seansın randevulularını beklemeye başladı. 1-2 kişi de hiç itiraz etmeden tıpış tıpış gitti geri.
Sosyal ağlarda paylaş

Liebe said:

beyler yetişin kurban oliim son 3 ay kaldı ehliyetim iptal olcak alamazsam mayısa kadar, 2 aydır almaya çalışıyorum en çok bu sabah yaklaştım tam en son bilgileri doldururken geç kaldım kapıldı randevu. nedir bu işin püf noktası, haftaiçi salı çarşamba falan da alabiliyor muyuz saat 9da ? yoksa pazartesi randevular bir kere açılıyor sonra komple kapanıyor mu?

Ehliyetin niye iptal oluyor lan
Sosyal ağlarda paylaş

• 10 ay sonra ...
İstanbulda randevusuz gitme gibi bir şey yok değil mi, kesin bir bilgisi olan var mı? Sıra bekleyip alma olayı filan oluyor mu?
25 aralığa kadar her gün dolu gözüküyor, arada kontenjan açıyorlar mı?

Bir de şu bulunduğum ilçeden alma zorunluluğu diye bir şey var mı gerçekten? Sistemde bu ilçede randevular dolmuştur aşağıdaki diğer birimlerden alabilirsiniz diye bi listeye yönlendiriyor bütün ilçeler var bunlardan alırsam arıza çıkarırlar mı? (onlarda da kontenjan yok o ayrı konu)

Ayrıca hangi belgeler gerekli onu tam olarak nereden öğrenebilirim? Sistemi tasarlayan süperzekalar randevu almadan gerekli belgeleri göstermiyorlar. Randevu alırken da bütün bu belgeler var diye işaretlemem lazımmış filan ama randevuyu almak bile mucizelere kalmış durumda hangi akla hizmet öyle yaptılarsa artık.
Sertifika, belgeler filan tam ama harç/makbuz konusunu randevuyu aldıktan önce mi sonra mı halletmek lazım? Bir de bazı yerlerde parmak izi çıktısını önceden almak lazım diye okudum, bazı yerlerde onu randevu için emniyete gidince yapıyorlar yazıyor hangisi doğru?

Bir de kan grubu kartının ne zaman alındığı önemli mi? 2 sene önce alınmış bi kart var git yenisini çıkart diye arıza çıkarırlar mı? Bayağı salakça bi soru oldu gerçi sorarken utandım ama malum, türkiye bürokrasisi. Hiçbirşeyden emin olamıyorum ^^
Sosyal ağlarda paylaş

Yakın bi polis tanıdığın varsa randevusuz yoksa kolay gelsin.

Tüm ilçelerden alabilirsin ama kartı verme süreleri değişiyor. Bakırköy öğleden sonra vermişti mesela Esenler 4-5 gün sonra.

Belgeleri genelde sürücü kursu hallediyor ama internette var http://www.ehliyetokulu.com/trafikislem.htm

Parmak izini sorup yönlendiriyorlar. Pasaporta verdiysen gerek yok diye hatırlıyorum.

Kan kartı olayının önemi yok hatta kimlikte varsa karta bile gerek yok.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...