Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Divinity 3 - Original Sin

axedice

Öne çıkan mesajlar

Bully, Stench gibi efsane talentlar dururken Enchanter'in heal spellerini reddeden Zombie ve kan dokmeyen tonlarca yaratigin oldugu oyunda Leech'e anlam veremedim :)

Bu ikisi harici favorilerim:

Spell userlarda: Far Out Man, Know-It-All, Bigger and Better, Elemental Affinity

Man-at-Arms: Weather the Storm, Picture of Health, Opportunist

Scoundrel: Back-Stabber, Guerilla, Swift Footed, Headstrong

ps. Wizard'a Stench aldim lvl14 oldu daha melee hit yemedi sanirim. Her gelen yakinindaki summoned companionlara veya enchanter'a yoneliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

spoilera alam oyunun basi ile ilgili

Oyunun ilk kismindayim. Parti lv 3 su an 3 kisiyiz. Bi iste madora mi neydi o var.
Su ilk gorevi (jake oldureni bulmamiydi neydi) bitirmek icin batidaki kapidan disari cikmam gerekiyor. Ama undeadler agzimi kiriyorlar... Oyle boyle degil net kiriyorlar

karakterlerden hatun wizard erkek karakter rogue ama milleti soyacam diye pickpockete falan abandim.

bi cozum bulamiyorum su anda reskill yapmam lazim ama onu yapmak icinde gerekli npc baya ilerdeymis sanirim

diger questlerde ayni sekilde disari cikmami bekliyor ne yapacam bilemedim.

Bide su cigirtkan questi buglandi sanirim bitiremiyorum. (2 tane karsi karsiya gosteri yapan eleman var ya)

yardimlarinizi bekliyorum sadf
Sosyal ağlarda paylaş

4 olmadan çıkma. ben hard'da oynuyorum 4 yaptım hepsini çıktım problem yok zaten dışarda ortalarda gezerek lvl3 zombileri öldürerek hemen 5 oluyosun sonra rahatlıyor. bir de diğer companion'ı da al. ikisi de çok iyi.

ayrıca görevler var köyde zaten onları yapınca 4 olup sonuna yaklaşıyosun level'ların.

spo

ayrıca o dans eden elemanlar için soldakinişn şakşakcısını diğerine geçiricen para veriyodun sanırım sonra görev bitiyor

Sosyal ağlarda paylaş

digeri alaman salak gibi demonlarla anlasmayacaksin dedi olmaz dedim basti gitti asdfasdf
yeniden baslamak lazim
bu sirada kucuk tiyo
biliyorsunuz sandiklarin icerikleri tikladiginiz anda generate ediliyor.
ilk sehirde iskeleden sehre cikarken ki koprunun yaninda bi sandik var.
onun oldugu yere cikin. (2 sekilde cikiliyor biri biraz spoiler ama digeri piramitleri kullanarak birini kopruden asagi atin derim.)
quick save ve quick load yapin biraz sunla karsilasabilirsiniz.

Sosyal ağlarda paylaş

bu quick save random genarate olayını bende yapıyorum eşimle oynuyoruz ayar oluyo bana bossların canı biş vuruş kalınca quick save atıp yarım saat uğraşıyorum iyi item çıkaracam diye ehuhe

bundan önceki divinitylerdede vardı bu olay black cove daki böcükden 4 tane legendary çıkardım worth it

bide witchin çıkardığı death knight inanılmaz iyi 4. party adamına ihtiyaç duymadık daha wizard,fighter,witch helaer oynuyoruk
Sosyal ağlarda paylaş

Witchcraft spellerini bende tutmaya basladim, yerinde kullanildimi siliyor geciyor. Favorilerim Oath (+%50 dmg, lvl1), Blind (ozellikle bosslar dahil melee herkesi sopara ceviriyor, lvl4), summon undead (lvl10). Ikinci seviye zirhli iskelet 2h swordla melee vuruyor, poison/bleed immune, attack of opportunity, %10 knockdown falan her yola geliyor. Bi de elementallerin tersine melee oldugu icin her durumda is yapiyor, bi tonda AP'si var. Bu ikinci seviye iskeleti penaltisiz cast etmek icin 3. seviye witchcraft yetiyor.

Rogue'a picpocket buyuk hata yalniz, sneak abansan cok daha iyi. Hem combatta da isine inanilmaz yariyor. Combat icinde tutturup sneak'e girince kimse sana donup vurmuyor.

Erisilmesi zor yerlere atlamak icin warriorlarin phoenix dive en iyi, tabi spell'i bulmaniz gerekiyor.

phoenix dive skillbook spo

Spell'i basedeki fire elemental'i acinca o satiyor. Baska yerde var mi bilmiyorum.

Skillbook bulmak demisken crafting seviyenizi yuksek tutarsaniz:

crafting spo

Log + Axe = Wood Chips + Branch
Wood Chips + Water = Wood Mush
Wood Mush + Furnace = Sheet of Paper
Sheet of Paper + Pixie Dust = Random Elemental Scroll
Herhangi bir elemental scroll + Ayni elemental scroll = Blank Skillbook
Blank Skillbook + Spell Scroll = Spell'in skillbook'u

Silahlarinizi bilemeyi, en kolay erisilen poison'a banmayi, plate armorlari anvilde dovmeyi, leather armorlari mobile kitchen'da kaynatmayi, bow'unuz iyiyse yeni bowstring takmayi unutmayin. Ayakkabiniza civi cakin dusup kafanizi yarmayin :)

warrior tavsiye/endgame spo

Warrior'unuz 5x man-at-arms yaptiktan sonra weather the storm alip 2 parca armor'a da ruby basarsaniz %150 all elemental resistle yerdeki atesten ve butun elemental damagelardan falan heal almaya basliyor piskopat, baya keyifli hale geliyor :)

Bu da guzel crafting guide: Larian Forums
Sosyal ağlarda paylaş

oyunun başlarında skeletonlarda zorlananlar melee karakterse mutlaka crushing silah kullanın bonuslu vuruyor crushing skeletonlara,piercing silahlar en etkisizi

mapın o tarafları devamlı yağmurlu olduğu üçün wet oluyolar burning ve fire da pek dmg veremiyor water ve crushing ile çok rahat ilerlersiniz
Sosyal ağlarda paylaş

2h crushing silah olmadigi icin oyunun basinda 2h sword'la (slashing) ilerlemek en mantiklisi. Rogue da benzer sekilde piercing silah harici backstab vuramayan karakter ama backstab dmg bonuslari dengeliyor o penaltilari.

Wet target fire'dan az dmg aliyor diye birsey yok, oil'le slow'u vurup atese verdikten sonra bully ve burning'den normal sekilde dmg aliyor, wet re-apply olmadigi icin combat icinde tekrardan rain cast etmeye karar vermezseniz. Ki o packlerin hepsinin yaninda oil/ooze barrel var, orada cok zor gibi duran packler cogu zaman ya barrel ya exploskeleton patlayinca tek yiyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Dusuk levellarda daha dertli atesin icinde gezmek tabi ki ama warrior'la Picture of Health aldiktan sonra oyle bir sorun kalmiyor. Rogue'a da immune-to-burning veya fire shield fisekleyip gene icinde gezdirebilirsiniz. Mage'le de bi kere pozisyon aldiktan sonra bi daha kipirdamazsaniz veya gene fire shield kullanirsaniz bir sorun kalmaz. Hani en kotu bi heal atarsiniz veya bi bitter cold atar sondurursunuz.
Sosyal ağlarda paylaş

Tamam da, wet demek yanmaz demek diil anlatmaya calistigim. Atese verirsen duzgun sekilde, tutusuyor gene. 100+ fire resisti olup fire damage'dan heal almadigi surece sorun yok. Bi kere wet'i gectirdikten sonra bi daha sen atmadikca otomatik olarak da wet olmuyor o iskeletler ki bunu yapmanin en kolay yolu midnight oil + fire staff/flare.
Sosyal ağlarda paylaş

Hiberheim'daki kapilarin her biri ayri facia, spo veriyim bir iki kapi/questle ilgili bayiyorlar

Boreas'tan sonraki barrier

-Boreas'in arkasindaki barrier sag arkadaki Sentinel'in sagindaki Wall Statue'yle konusarak aciliyor

Boreas'tan sonraki barrier'den sonraki treasure room

-Elf Rune'lu sandik Cyseal'deki Orc Librarian'in sattigi "Language of the Faery" kitabiyla aciliyor
-Royal Guard Talisman'i takip odanin ortasindaki yuvarlak mazgalin tam ortasinda 5-10 saniye durunca legendary item'a donusuyor

White Witch'i buzdan cikarma

-Legendary Elemental Staff'i 4 Demon'u kestikten sonraki dev Elemental Forge'a atinca oradan cikan elementaller White Witch'i buzdan cikarmak icin runestone veriyorlar

Teleporter'la gecilen Treasure Room

-Teleportardan gecmeden once tornado gibi bir spelle onundeki lavi temizlemezseniz geri cikisa herkesi olduruyor
-Kilitli kapinin anahtari nerde bilmiyorum ama Tornado'yla lavlari temizleyip Phoenix Dive'la iceri atladik biz

Prison/Iron Maiden

-Iron Maiden'i kirinca Blood Stone atiyor

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...