Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Divinity 3 - Original Sin

axedice

Öne çıkan mesajlar

Karakterleri kapasitelerinden fazla agaca yoneltmedigin surece her ikili iyi. Cleric mesela hem str hem int istiyor, cok sacma oluyor oynamasi. Tek main stat'a yonelen karakterler cok daha basarili, bkz. wizard/enchanter/witch/rogue/knight/ranger.

Ayrica ilk alacagin companionlar enchanter+knight(2h fighter) oldugu icin gidip basta enchanter veya knight acmanin pek bir anlami yok.

Bu mantikla wizard/witch/rogue/ranger'dan herhangi 2'sini acabilirsin. Ancak zaten 1 tane daha cloth user alacagin icin en az 1 tanesinin leather/dex kullanmasi onemli.

Ranger'in dusuk tier spelleri cok daha guzel oldugu icin ben sahsen rogue'u tavsiye ediyorum. Scoundrel'i fullerken expert marksman'dan da 1-2 puan alinca mobility'si cok yuksek ve cok damage vuran, backstab'e giremediginde de ok cekip biriken special arrowlari kullanan cok guzel bir karakter cikiyor ortaya. Ha diyorsan ben melee sevmiyorum (oyunun basinda baya kotu melee), o zaman ranger ac.

Wizard/Witch arasinda 3 tree spell mevcut. Geomancer/pyrokinetic/witchcraft (basitcene earth/fire/ortaya karisik) seklinde. Sahsen witchcraft dusuk level spellerini oldukca begeniyorum, ozellikle oath of desecration denen +%50 damage veren spell oyundaki en iyi spellerden biri. Bunun yanina zombie falan summonluyor melee vuran o da baya iyi, ancak fire'i da bi o kadar gerekli buluyorum, oil barrellari patlatinca oyun cok daha hizli ilerliyor :). Fire elemental/fireball ayrica erken levellardaki en iyi speller.

2h warr heralde en cok vuran class oyundaki, bully+oath+rage kombosuyla yikip geciyor. Spear taktiginda da 4-5m civari range'e sahip oluyor damage'dan bir miktar fedakarlik ederek veya elde daha iyisi yoksa etmeyerek. Bu acidan 1h+shield kesinlikle tavsiye etmiyorum. Benzer sekilde shield kullanarak damage veya threat ureten talentlarin olmamasi da bunun cabasi. Picture of Health ve Weather the Storm'u da aldiktan sonra ilerleyen levellarda tamamen bir bicer dover haline geliyor.

Sonucta tamamen senin ne oynamak istemenle alakali ancak kanimca str/int/dex item dagilimini iyi yap ve cleric/wayfarer gibi kimligini bulamamis classlara yonelme.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...