Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Outlast (yeni Amnesia)

-Deno-

Öne çıkan mesajlar

Farklı mekaniklerden vuruyorlar dediğin gibi.

Amnesia oynarken yaşadığım hissi en iyi tarif eden kelime gerginlik olur. Korkuyla gerilimin farkından yola çıkarsak, ve korkunun daha güçlü duygu olduğunu hatırlarsak, beni sandalyemden defalarca zıplatan oyun daha çok Outlast oldu, fear at its best. Amnesia'da ise karanlıktı, sanity'di, lambaya yağ aramaktı derken fena geriliyordum.

Amnesia'da yaşadığım duygunun biraz daha hafifini aynı zamanda Alan Wake'de de yaşadım bu arada.

Outlast'te, dün bitirdim, hop oturup hop kalktım, oyun sürekli diken üstünde tutuyor seni, gücünü daha ziyade ani gelişen şeylerden alıyor ve bunu tekrarlama sıklığını tam ayarında tutmuş; ne fazla ne az.

2 oyunun da süresi tam olması gerektiği gibi. Çok kısa diyenlere katılamıyorum, bu oyunlar daha uzun sürse bayabilirler. Outlast'te başlardaki dehşet hissi sonlara doğru kısılmaya bşaladı mesela, tahmin gücün gelişiyor nereden ne gelebileceğine dair.

Yine oyunun da çok güzel soundtrackleri var, Outlast'in en iyisi zaten ana menüdeki keman melodisi. Amnesia'da da bir oda vardı tamamen güvenli, yaratık trafiğinden kurtulduğumuz. O odada başlayan şarkıyı hiç unutamam lan, dünyanın en huzurlu insanı olmuştum 2 dakikalığına.

http://www.youtube.com/watch?v=n7wFuaD3zdE

Hikaye olarak da, Outlast 1 gömlek daha üstün derim (Amnesia'yı sonlara doğru bıraktığım için çok iddialı bir kıyas yapamıyorum, duyduğum ve okuduğum şey ise hayal kırıklığı olduğu). Oyun boyunca iyi gidip sonu fazla kısa, oldu da bittiye tuttular ama DLC Whistleblower'la o açık kapatıldı. Whistleblower hem blood gore, hem sexual olarak orijinal oyunu epey geride bırakacak kadar işin cılkını çıkarmış yalnız, gerçekten rahatsız edici bulabilir çoğu kişi.

Nihayetinde 2 oyunun da paralarını sonuna kadar hakettiğini söyleyebilirim, indie yapımlar olduğunu düşündükçe bu fikrim iyice sağlamlaşıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 yıl sonra ...
  • 5 hafta sonra ...
  • 5 ay sonra ...
  • 2 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...