Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hearthstone [Beta Key Giveaway]

Wyand

Öne çıkan mesajlar

story lazım abi şu haliyle ne kadar oynarsın ki şu oyunu kaç sene ömür biçiyorsun ? ya bilmiyorum tabi adamların amacı kalıcı bir kart oyunu mu gecici bir oyun mu...

abi ben şeyi anlamıyorum. Bu Patent olayı elini kolunu baglıyor milletin bunun bir süre aşımı yokmu yani magic'e yakın bir kart oyunu yapamiyosun lan adamlar herşeyi patente baglamış.
Sosyal ağlarda paylaş

Masticore said:

story lazım abi şu haliyle ne kadar oynarsın ki şu oyunu kaç sene ömür biçiyorsun ? ya bilmiyorum tabi adamların amacı kalıcı bir kart oyunu mu gecici bir oyun mu...

abi ben şeyi anlamıyorum. Bu Patent olayı elini kolunu baglıyor milletin bunun bir süre aşımı yokmu yani magic'e yakın bir kart oyunu yapamiyosun lan adamlar herşeyi patente baglamış.

ne alaka yahu ne story'si. yıllarca magic oynadım, story'sinin s'sini bilmiyorum. bana ne ahaha. kart oyunu oynuyorum, daha iyi deck yapıp daha iyi oynayıp karşıdakini yenmeye çalışıyorum, kartın hikayesi hiç mi hiç umrumda değil.

gayet taunt, haste bilmemne bir sürü şeyi kopyalamışlar yahu. patent olarak direk aynı isimli şeyleri koyamıyorsundur. yoksa yaparlar isteseler. ama blizzard'ın bütün olayı basit ve herkese hitap eden, çok kolay anlaşılabilecek bir kart oyunu yaratmak
Sosyal ağlarda paylaş

sabonis said:

30 kart olması çeşitliliği öldürebilir sanki ya, tabii kart sayısına da bağlı. magic'te trilyon kart var ama competitive decklerde kullanılan kart sayısı çok az mesela.
bunda da tam tersi kullanılabilecek kalitede kart çok olabilir, 30 gibi varyasyonu öldürebilecek bir limit olduğu için.

ayrıca ne story'si yahu

land yok bide max card in deck limiti 2 4 değil.
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:

MTGO'da istediğin tipte oyun bulman günün her saati bir dakika sürmüyor. Hergün bir sürü turnuva düzenleniyor. Ama asıl sorun bunun MtG'nin kart ve strateji zenginliğine asla erişemeyeceği; içinde Pauper gibi erişelebilir ama inanılmaz zengin şeyler olamayacağı.

zamanlada olamaz, land sorunu sorun değil ama rakibinin turunda hamle yapma olmaması sorun. mtg bu yüzden cok zengin bir oyun, aynı zamanda bu yuzden dijitalde oynaması bela bir oyun.

bir oyuncunun her hamlesi rakibine onaylatılıyo, birşey yapıcakmısnı diye, herkezde cat cat no demektense arada bekliiyo ediyo vs vs fake atmak için. dijitalde oynama konusunda cok ciddi tempo sorunu var mtg'nın. daha az derinlik ama daha yüksek tempo dijital ortam içind aha anlamlı.
Sosyal ağlarda paylaş

Bayaa izledim. Yani catz falan da oynuyordu. Denk geldikçe bakıyorum.

Hani kötü değil. Ya açık konuşcam bok gibi bişey olmasını bekliyordum. Beklediğimden daha iyi durumda. Renk yerine class-spesifik olayı eklemişler. Başarılı da olmuş. Kartlarda sırıtan bir şey görmedim henüz. Wuhuu imbaa durumu da göremedim.

Açıkçası hala güvenim yok. P2W moduna çevirmeyeceklerine emin olsam neden olmasın derdim ama birbirimizi kandırmayalım. P2W olacak :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Instant yoksa sorun cidden, kontrol olayi yok o zaman. Sorcery, enchantment, artifact, equipment falan olaylari nasil? Exile, sacrifice, unsummon filan var mi? Yoksa sadece red burn, green stomp modumda mi gidiyor? Oyleyse dusundugumden daha sikici olur. Sliver destesi gibi, graveyard control, library burning gibi farkli seyler yoksa ne kadar sarar MtG oyuncusunu bilmiyorum. Ama TCG dunyasina iyi bir giris olur, MtG oyuncusunu arttirabilir.

Kartlar bollastikca pauper gibi bir guzellik gelme ihtimali var mi? Bir 6-7 yil sonra? Sistem uygun mu? MtG de p2w yorumlanabilir classic'de ama pauper olayi o yuzden var iste. En competitive pauper desteleri 2-3$. Stardart da p2w degil bence surekli para yatiran adam icin (ayda 20TL filan yatiriyorum ben, bir de setleri aliyorum, From The Vaults, Duel Decks, Premium Decks filan...). Gerci bunun Classic, modern, standart, pauper olaylarina girmesi icin bir 6-7 yil gecmesi lazim aktif sekilde iste. Potansiyel var mi benim sorum.
Sosyal ağlarda paylaş

sabonis said:

Masticore said:

ne alaka yahu ne story'si. yıllarca magic oynadım, story'sinin s'sini bilmiyorum. bana ne ahaha. kart oyunu oynuyorum, daha iyi deck yapıp daha iyi oynayıp karşıdakini yenmeye çalışıyorum, kartın hikayesi hiç mi hiç umrumda değil.

gayet taunt, haste bilmemne bir sürü şeyi kopyalamışlar yahu. patent olarak direk aynı isimli şeyleri koyamıyorsundur. yoksa yaparlar isteseler. ama blizzard'ın bütün olayı basit ve herkese hitap eden, çok kolay anlaşılabilecek bir kart oyunu yaratmak

Zevk meselesi demek ki ne diyim.
Valla ben hep takip ederdim serinin story'si nedir diye. Kitapciklar cikardi boosterlardan zaten..

Kartin (ability haricinde ki) text'leri , hele boyle legendary kartlar oldumu Kesin koyalar ,ayri bir gorkem katiyor. Icim cizz eder...
Sosyal ağlarda paylaş

totalin vidyosunda storeu gosteriyor eger gordugumuz kadariyla kalacaksa store herkes her karta ulasabiliyor demek. mesela kart paketi var diyor ki iclerindan biri rare veya ustu cikabilir bunu oyun ici parasiyla alabiliyosun. gercek parayla alinabilen paketler ise bu paketin 2x 3x 4x 5x olani yani birebir ayni paket fakat adedi farkli dolayisiyla p2w durumu yok gibi. he parasi olan ayni kartlara daha cabuk ulasir harcarsa o var ama. e zaten free to play bir oyunda en iyi ihtimalle gorecegimiz store politikasi bu olacakti o yuzden problem yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Seru said:

totalin vidyosunda storeu gosteriyor eger gordugumuz kadariyla kalacaksa store herkes her karta ulasabiliyor demek. mesela kart paketi var diyor ki iclerindan biri rare veya ustu cikabilir bunu oyun ici parasiyla alabiliyosun. gercek parayla alinabilen paketler ise bu paketin 2x 3x 4x 5x olani yani birebir ayni paket fakat adedi farkli dolayisiyla p2w durumu yok gibi. he parasi olan ayni kartlara daha cabuk ulasir harcarsa o var ama. e zaten free to play bir oyunda en iyi ihtimalle gorecegimiz store politikasi bu olacakti o yuzden problem yok.

bide basic cartlar sadece oynıyarak alınıyo zaten. ki gördüğüm kadarıyla decklerin büyük ısmını onlar olusturuyo.

herseyi otesinde, draft sistemi var oyunda. yanı p2w lik bi durum yok draftta.
Sosyal ağlarda paylaş

Masticore said:

Zevk meselesi demek ki ne diyim.
Valla ben hep takip ederdim serinin story'si nedir diye. Kitapciklar cikardi boosterlardan zaten..

Kartin (ability haricinde ki) text'leri , hele boyle legendary kartlar oldumu Kesin koyalar ,ayri bir gorkem katiyor. Icim cizz eder...

fluff text eksik evet, day9'da ayı sey edeğinip duruyo, deta key give awaylerini onun üzerine kurdu adam, kart koyuyo en iyi flavor texti yazana key veriyo
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:

Instant yoksa sorun cidden, kontrol olayi yok o zaman. Sorcery, enchantment, artifact, equipment falan olaylari nasil? Exile, sacrifice, unsummon filan var mi? Yoksa sadece red burn, green stomp modumda mi gidiyor? Oyleyse dusundugumden daha sikici olur. Sliver destesi gibi, graveyard control, library burning gibi farkli seyler yoksa ne kadar sarar MtG oyuncusunu bilmiyorum. Ama TCG dunyasina iyi bir giris olur, MtG oyuncusunu arttirabilir.

Kartlar bollastikca pauper gibi bir guzellik gelme ihtimali var mi? Bir 6-7 yil sonra? Sistem uygun mu? MtG de p2w yorumlanabilir classic'de ama pauper olayi o yuzden var iste. En competitive pauper desteleri 2-3$. Stardart da p2w degil bence surekli para yatiran adam icin (ayda 20TL filan yatiriyorum ben, bir de setleri aliyorum, From The Vaults, Duel Decks, Premium Decks filan...). Gerci bunun Classic, modern, standart, pauper olaylarina girmesi icin bir 6-7 yil gecmesi lazim aktif sekilde iste. Potansiyel var mi benim sorum.

yaw gerge senin anlamadığın şey adamlar SIMPLE bir kart oyunu yapma niyetinde. senin şu var mı bu gelecek mi dediğin hiç bir şey gelmesin zaten. gelirse ben yine meh diyip uzaklaşırım fikirden. ben daha önce hiç kart oyunu oynamadığım halde yarım saat izleyince anladım az çok ne döndüğünü. fikrin arkasında bir tespit var yani. çok da yerinde bir tespit. benim gibi alakasız adamların bile anlayabileceği kadar basit, ama uzun zamandır ilgili adamların bile ilgisini çekebilecek kadar derli toplu birşey yapmak istiyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...