Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Game of Thrones (2011) - HBO (Kitaplardan sıpouylır yasak)

GERGE

Öne çıkan mesajlar

sırf bana muhalefet olmak için saçmalıyorsunuz.
kitapta böyleydi hurrrr durrr demiyorum.
dizinin kendi içindeki saçmalıklardan bahsediyorum.
ros shae ve loras buttsecks sahnelerinden kısarak gayet plotun anahtar noktalarını anlatan 5 10 saniyelik diyaloglar konulabilir.
2 bölümdür shae yok kalite arttı resmen.
Sosyal ağlarda paylaş

spark'ın demek istediği şey sanırım şu, ve çocuk haklı.

dizide o kadar detay atlanıyor ki, izlerken iq harcamanız gerekmiyor. bildiğiniz arka sokaklar havası var izlerken. halbuki kitaptaki her bir detay o kadar ince ki, okumak, düzelteyim anlayarak okumak diziye oranla bir hayli zeka gerektiriyor.

dizi yine dizi olarak güzel. ama a song of ice and fire'ın dizisinin çekildiğini düşününce berbat. yönetmenler sadece "abi o kitap bu dizi ondan farklılıklar olacak tabi canım" modunda olsa sadece margaery'nin gidip halkla kucaklaşması sahnelerini çekerler biter. ama o kadar çok detayla oynuyorlar ki, sanki kitabı senarist okumuş bi 5 yıl önce, aklında kaldığıyla diziye çekiyor gibi görünüyor.
Sosyal ağlarda paylaş

_Rave said:

Örnek olarak mesela Robb'un evlenmesi tamamen uçkurundan gibi görünüyo dizide.

Şunu biraz açar mısın spoiler yoksa? spoiler varsa pmden

dediğim gibi ben hiç bir zaman dizinin eleştirilmesine ya da kitaptan ayrıldığı kritik noktaların belirtilmesine karşı çıkmadım hatta görüldüğü üzere gayet keyif alıyorum bunları öğrenmekten.

ama üslup arkadaşlari üslup önemli. sparkı kendi haline bıraksak bir sezon sonra falan direk bize aptal demeye başlayacaktı.
Sosyal ağlarda paylaş

abi mesela v for vendetta'da öyleydi. film, çizgi romanı okumayan bi adam için çok güzel film ama kitapla alakası yok. v'nin karakterini komple değiştirmiş adamlar.

veya lord of the rings'te tom bombadil yok.

gibi gibi işte.

bu dizide biraz fazla atlanıyormuş gibi geliyor bana detaylar ama ben kitabı okumak istemiyorum diyen adam için gayet güzel dizi. adama "diziyi bırak, kitabı oku olum" demek de çok saçma.
Sosyal ağlarda paylaş

Grast said:

1500 mesaj olmuş daha önce muhabbeti geçtiyse özür dilerim araştıramadım. Ben bunun kitap serisine başlamak istesem hangi sırayı takip etmeliyim ?

Önce birinci kitap.

Sonra ikinci kitap.

Sonra üçüncü kitap.

En son dördüncü kitap.

Beşinci kitap daha türkçeye çevrilmedi.
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

_Rave said:

Örnek olarak mesela Robb'un evlenmesi tamamen uçkurundan gibi görünüyo dizide.

Şunu biraz açar mısın spoiler yoksa? spoiler varsa pmden

spo falan değil yazıyım.

Kitapta robb winterfelldeki kardeşlerinin öldürüldüğünü evlenmeden(herhangi bi ilişki yaşamadan) önce haber alıyo.(dizideki gibi evlendikten sonra değil)o ana kadar da tamamen sadık yeminine.ama haliyle baya depresyona giriyo kardeşlerinin öldüğünü haber alınca.buarada acısını paylaşan tek kişide o kız.kızla ilişki yaşadıktan sonrada kızın onurunu kendi onurunun üstünde tutup kendini yeminini bozup kızla evleniyo.

dizide abazanlıktan gidip sevişip evleniyo.

hani kardeşlerinin öldürüldüğünü evlendikten sonra haber alması tamamen dizinin saçmalığı.bunun dizi olmasıylada alakası yok.senaristlerin yetersizliği.gidip her karaktere iç ses eklesinler demiyorum.ama bazı detaylarla çok kötü şekilde oynuyolar.kronolojik sırasını falan değiştiriyolar vs.ek sahne ekleyip karakterin portresini çorba ediyolar vs.
Sosyal ağlarda paylaş

Dizide abazanlıktan sevişip evleniyor gibi bir durum yok. Robb'un "Kadın istiyorum, kadıııın..." gibi bir havası yoktu, gayet romantik bir ilişki olarak gösterildi.

Kitaptakinde evet, Robb'u iyileştiriyor olması ve kardeşlerinin ölümü yakınlaşmalarını sağlıyor, ama en nihayetinde o da romantik bir şekilde gelişiyor ve birbirlerini seviyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

güzel bir detaymış sağol. ama takdir edersin ki dizi de yansıtması çok zor bir olay. buna ayırabilecekleri bölüm sayısı belki 3-4 bölüm falan en fazla. bu kadar hızlı geliştirmek için olayları robbun direk çıkıp "zor zamanlarımda yanımdaydım sana duygusal bağ kurdum hem de seviştik seni ortada bırakamama hadi evlenelim" demesi falan lazım hehe. bu kadar kısa sürede yansıtabilecekleri tek şey romantik bir bağları olmasıydı onu da yansıttılar. o açıdan o kadar kötü bir hata değil bu. ama bence jeyminin kuzeninin boğazlaması kötü olmuş. sırf seyirciyi daha sonraki bölümlerde "lan aslında iyi adam gibi de ama kuzenini boğazladı hayvan" gibi duygu çelişkisinde bırakmak için yapmışlar diye düşünüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...