Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İstanbul internetin küresel merkezi olacak!

Joker

Öne çıkan mesajlar

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, internetin fiziki çalışmasına yönelik tüm politikaları belirleyen ve uygulayan ICANN'ın, ABD merkezli yapısını değiştirme kararı aldığını belirterek, ''İnternet Alan Adları ve Sayılarının Tahsisi ile ilgili ikinci Yönetim Merkezi İstanbul olacak. Böylece Türkiye, internet dünyasının Birleşmiş Milletler gücünde en önemli merkezlerinden biri haline gelecek.'' Bakan Yıldırım, AA muhabirine yaptığı açıklamada, çağa damgasını vuran en önemli dinamiklerden biri olan internetin küreselleşme olgusunu hızlandırdığını ifade ederek, bu değişime paralel olarak ICANN'ın 3 küresel merkeze bölünme kararı aldığını söyledi.

Bu kapsamda Türkiye ve Singapur'da birer merkez kurulacağını bildiren Yıldırım, Söz konusu merkezlerin internetin gerçek anlamda küreselleşmesini sağlayacağını belirtti. Bakan Yıldırım, şöyle devam etti:''Afrika, Orta Doğu ve Avrupa'da ICANN'ın ve dolayısıyla internetin merkezi İstanbul olacak. Böylece her türlü bilgi Türkiye'de depolanacak ve buradan çevre ülkelere trafik devam edecek. Asya'nın merkezi Singapur, Kuzey ve Güney Amerika'nın merkezi ise Los Angeles olacak.'

http://ekonomi.haberturk.com/teknoloji/haber/827923-istanbul-internetin-kuresel-merkezi-olacak
Sosyal ağlarda paylaş

kurulcak hub'i ne kadar yonetebilecegiz acaba? elbette fiziksel olarak kablosu her zaman cekilebilir olacak ama bu cok kotu bir fikir olur. Ancak, ben bize yonetim icin yetki verilecegini sanmiyorum.

Bir de neden istanbul? Isvec yada Isvicre degil mesela?
Sosyal ağlarda paylaş

zgrw said:

kurulcak hub'i ne kadar yonetebilecegiz acaba? elbette fiziksel olarak kablosu her zaman cekilebilir olacak ama bu cok kotu bir fikir olur. Ancak, ben bize yonetim icin yetki verilecegini sanmiyorum.

Bir de neden istanbul? Isvec yada Isvicre degil mesela?

Çünkü istanbulu fatih feth ederken bizanslıçıplak rahip ve rahibeler melekler erkekmi dişimi tartışması yaptığı için,bu topraklarda içmeden bile sarhoş gezildiği için biz seçildik...

AnaaM ağlamak istiyorum lan
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...