Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

HotS Storyline Tartışma Başlığı

Wyand

Öne çıkan mesajlar

Zerg oynamaktan bildiğin nefret ederim, SC'de ve BW'de zerg oynarken hep ağır baymışımdır. Şu görevler ne zaman bitecek modundan bir türlü çıkamazdım.

Ama burda gerek birimlerin evolve muhabbetleri, gerek Kerriganın skill ağacı, görevlerin güzelliği derken hiç baymadan akıyor oyun zerge rağmen. Hikaye çok ahım şahım olmasada anlatım kusursuz, videolar şahane, zergin kendi iç mantığını güzel aktarmışlar.
Sosyal ağlarda paylaş

yahu campaignin olayı sıfır direk, HURRR REVENGE DARKNESSSSS kısmını zaten eleştirmiyorum artık veya metzenin starcraft is a story about a boy and a girl acıklamasını

legacy of the void çıkmadan spoiler veriyim size

ashenvale ın shakurasın kadim ormanlarında vadilerinde başlıyoruz, burning legion xel naga ve liderleri archimonde amon ortamı basıyor, tyrande zeratul malfurionı artanisi bulmaya çalışıp direniş guclerini organize ediyor

bir onceki campaignde redeem olup onurunu geri kazanan orclar zergler ve liderleri thrall kerrigan kendi corrupt liderlerinden kurtulup jainayı valerianı izleyen humanlar terranlar world tree *insert xel naga shit here* yi korumak için son savaşta yan yana çarpışıyorlar

buda ending cinematici

http://www.youtube.com/watch?v=M7i6CvaY8lI
Sosyal ağlarda paylaş

knox said:

hep ayni,plot device.sargeras'indan arthas'ina ve Kerrigan'ina kadar hep corruption...

recycling the corruption..

blizzort

http://fc01.deviantart.net/fs71/f/2012/239/7/b/diablo_iii__leah_by_h_e_e_r_o_y_u_y-d5clt38.jpg

http://www.a-gc.com/images/2012/11/women-video-games-starcraft-swarm-zerg-fantasy-art-artwork-sarah-kerrigan-queen-of-blades-HD-Wallpapers.jpg

http://www.rpgamer.com/features/2013/villains/images/syl.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

ya viktorun yazdıklarını okuyana kadar hots hikayesini cok begenmistim aslında.

hakikaten dogru soyluyosunuz hep aynı dava dönüp duruyo da , yine de bu kadar begenip etkileniyo olmam benim mallığımmı acaba diye düşünmeye başladım şu an.

hani evet orjinal değil ama yinede hoş bi konu. ciddi bi dram var ortada ne bileyim. kötü değil de , cok extra bişey olmamış desek ? bilemedim ya.
Sosyal ağlarda paylaş

Eğer HOTS'ın senaryosunu iyi bir film veya romanla karşılaştırırsanız tabii ki pek iyi gözükmez. Ama en nihayetinde bu bir oyun ve oyun hikayelerini baz alacaksak, HOTS'ın hikayesi çok iyi. Çok iyi yapan da hikayenin orijinal bir fikre dayanması falan değil, fikrin çok kaliteli biçimde uygulanmış olması.
Sosyal ağlarda paylaş

çok doğru söylemişsin

ama işte bahsettiğimiz oyun blizzard'a ait olunca , beklenti çıtası bayağı bir artıyor. bu çıtanın yüksek olmasının sebebi cinematic kalitesinden tut , lore ile ilgili sayısız kitap çıkmasına kadar ( warcraftın ve diablonun cok güzel kitaplari var , bi kactanesini okumustum ) gibi tonla faktör olabilir.

haliyle insan ister istemez bir filmmiş gibi bakıyor duruma
Sosyal ağlarda paylaş

Sorun hikayenin kötülüğü değil yıllardır aynı şeylerin dönüp dolaşıp tekrarlanması. Şaşırtan tek bir olay yok.

Hadi şaşırtmayı geçtim zaten beklemiyorduk, öyle etkileyici cinematicler falanda yoktu. Klişe sınırlarını zorlasada en azından anlatımı güzel yapardı blizz.

Ha campaign kötü mü değil, ama zaten oyunu üçe bölmüşken en azından wol ayarında olmasını bekliyor insan.
Sosyal ağlarda paylaş

Kaede said:

bw da ciddi ciddi o kadar kankasını öldüren kadına öldürme yemini eden adam dakika bir gol bir ESASINDA BEN SENDEN ASLA VAZGEÇMEDİM dedi

abi şu tespit çok çok yanlış. bi başkası daha yazmıştı bunu galiba. Çoğu insan yanlış anlamış burayı. hemen açıkliyim olayı .

O Zpoiler

Brood wardaki kerrigan , bizzat overmind yani SWARM ZERG'ler tarafından dönüştürüldüğü için , Amon un etkisi vardı üzerinde kerriganın. Yani kısacası kerrigan tamamen kendi değildi. İradesi yoktu yani.

Campaignde de belirtildigi üzere Prime zerglere geliyor amon s.a diyo bazilarini alıp kendi "influence" ina baglıyor ve bu influenced zerg de SWARM oluyor işte. hive mind vs...

Ama şu an hots da , kerrigan bizzat PRIME ZERG lerin mekanında queen of blades e donustugu icin , tamamen bizim kız oldu. Jim i seven masum ghost ^^ İradesi tamamen kendinde.

Haliyle bu kerrigani öldürmek , oldukça saçma olur. bizim bilendigimiz , milleti katleden kerrigan , kendisi degildi , Swarm Zerg tarafından oluşturulmuş , amon un etkisindeki kerrigandı.

Cinematic scriptler ciddi anlamda başarısız yazıldığı için, bu olay sadece campaign esnasında 1-2 yerde bahsi geçmiş , anlaşılmaması cok normal. benim gibi agır fan olmak lazim soyledikleri her kelimeyi harfi harfine dinleyen felan :D

Bu spoilerda yazdıgım olayları ekstra bir yerden ogrenmedim bu arada. Bayağı campaignde bahsediliyordu. Dikkatli oynayın la şu campaignleri! :D
Sosyal ağlarda paylaş

ahehahehe :D

o zaman şöyle diyelim bu eminim kafana daha fazla yatacaktir

zpoiler

bw deki senin kızdıgın , queen of blades di. başlı başına bi entitiy , sarah kerriganla bi alakası yok. swarmı yoneten amonun etkisi altındaki bir canavar !

şu andaki kızcağaz , bayagı bizim sarah kerrigan. jim i seviyo vs.. aynı beden aynı güçler felan ama bizim kızcağız yani.

oldu mu bu sefer :D
Sosyal ağlarda paylaş

eyide şu anda jim i kurtarmalıyım diye etrafta çılgınlar gibi koşan bi kerrigandan bahsediyoruz

bwdeki "bilinç yerindeliğiyle" aynı mı sence bu

şu an tamamen kendisi , bw de bayagi keserim biçerim modundaydı

bu arada mesajlari spoilera almama gerek varmı ya spoil istemeyen biri bu topiğe bakmaz heralde ? bilemedim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...