Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Mists of Pandaria Genel Başlık - 2

Gangren

Öne çıkan mesajlar

specler konusunda da warrior tanklarda avoidance çok yoruyodu healerları. en iyisi çok çok iyi gearın olana kadar mastery'de kalmaktı(ki mastery çok çok iyi gearda da gayet iyi).

dk'ya da baktım mastery ne işe yarıyo diye. dk'da da aynı şey geçerli görünüyo. mastery diğer iki build'den daha çok daha iyi şu ilvl'da.

avoidance'ta belki daha az damage yiyebilirsin toplamda. ama bir anda bir iki nuke yersen ve avoidance'a takılmazsa, canın güm diye sıfıra yaklaşabiliyor. healerlar da buna karşılık büyük heallarını çıkarmak zorunda kalıyorlar. mana yetmiyor ona. mastery damage'ı daha "smooth" yemeni sağlıyor, healer'lar inanılmaz rahatlıyorlar o sayede.
Sosyal ağlarda paylaş

nerdeyse hiçbir şey değişmiyor ya. flex, boss hp/damage dışında normal'la tamamen aynı. lfr'yle de çok dandik bir iki şey dışında(ne bileyim boss bir debuff daha veriyordur) aynı sayılır.
zaten oyun içindeki kitaptan görebilirsin varsa farkları.

ama şunu diyeyim en azından, lfr/flex/normal'da strateji değişmiyor hiçbir boss'ta. hc'de değişiyor sadece.
Sosyal ağlarda paylaş

Absolut said:

Peki son 1 soru :P
LFR ile Flex'in Bosslara göre neler değişiyor yazan bi site var mı?

abi lfrde mesela malkorok keserken 25 kişi olduğundan yere bıraktığı mor zımbırtılara illaki birisi çöküyo
ama flexte az kişi olunca bazen kaçıyo sıkıntı yaratıyo.
yani hepsinde taktik aynı genelde. bide dinazor olan boss neydi unuttum adını, onda mesela paladin dev aura falan basmak zorunda kalıyo bi noktada. lfrde genelde boost dışında bi bok yapmıyosun akshgdasd
he bide dediğin gibi norushende kendin giriyosun orbtan içeri sanırım
ben girmedim daha hiç seçmediler beni
en siniride bi kere vipe yedikten sonra 3 5 salağın hemen çıkması flexte. ama bazen öyle bi gruba denk geliyosunki tatlılıktan yiyesin geliyo adamları.
Sosyal ağlarda paylaş

Saykoleo said:

specler konusunda da warrior tanklarda avoidance çok yoruyodu healerları. en iyisi çok çok iyi gearın olana kadar mastery'de kalmaktı(ki mastery çok çok iyi gearda da gayet iyi).

dk'ya da baktım mastery ne işe yarıyo diye. dk'da da aynı şey geçerli görünüyo. mastery diğer iki build'den daha çok daha iyi şu ilvl'da.

avoidance'ta belki daha az damage yiyebilirsin toplamda. ama bir anda bir iki nuke yersen ve avoidance'a takılmazsa, canın güm diye sıfıra yaklaşabiliyor. healerlar da buna karşılık büyük heallarını çıkarmak zorunda kalıyorlar. mana yetmiyor ona. mastery damage'ı daha "smooth" yemeni sağlıyor, healer'lar inanılmaz rahatlıyorlar o sayede.

bi kaç guide baktım da hepsinde warrior tankları avoid kasıyorlar, sen nereden takip ediyorsun gelişmeleri vs?
Sosyal ağlarda paylaş

önce söyleyelim büyük bir patch geldiyse araya, değişmiş olabilir bunlar. ama hiç zannetmiyorum.
abi bizimki deneyimden oldu biraz. baya bi süredir oynamıyorum da, işte tam hc denemelerine başlayacakken bıraktım (hastalık vs) falan o seviyede bir tanktım hc tank'ı değilim yani, baştan söyleyeyim.
şimdi başta biz de icyveins'e baktık, hatta icyveins'in robotunun defaultlarına koyduk build'i(avoidance). başladık normal yapmaya. fena gitmiyodu da, şöyle bir sorunumuz vardı. damage spikeları yiyoduk bazen, iki tank da(ikimiz de warrior'uz bu arada). böyle %100 candan, direk %0'a iniyoduk bir saniyede gibi. healer'larımız da fena değildi bu arada, ama çok zorlanıyolardı. hani kurtarsa bizi, boss'un geri kalanı için mana kalmıyodu. sonra işte baktık icyveins'e galiba, mastery'nin altında diyodu ki eğer large damage spikes yiyosanız mastery yapın.
önce ben yaptım mastery. bende rahat etti healerlar, offtankımda yine sorun oldu. sonra ikimiz de mastery'e döndük. mastery build'inin yaptığı şey damage'ı daha yavaş almanı sağlamak. belki daha çok damage alıyosunuz ama daha yavaş alıyorsunuz. bu da healerlar için çok büyük rahatlama sağlıyo.
tabi dediklerimin hepsi prot warrior için geçerli. dk'yı bilmiyorum. ama dk'da mastery'nin ne yaptığını okuyunca o da sanki smooth damage sağlıyormuş gibi geldi bana.

ha buildimi merak ediyorsanız da, armory şu:
http://eu.battle.net/wow/en/character/twisting-nether/Snoedek/simple
Sosyal ağlarda paylaş

mastery'nin tabi warrior'a kattığı bir şey daha var. kontrolü biraz daha sana veriyor.
yüksek physical damage alacağını bildiğin anda açıyosun shield block'u. critical block chance'in yüksek olduğu için, o damage'ın çoğunu block'luyorsun. avoidance'ta yine açarsın shield block'u ama crit block zar'ını düşük atarsın.
yani bir bakıma ne zaman yüksek yüzdeli zar atmak istediğine kadar veriyorsun mastery buildde.
Sosyal ağlarda paylaş

not yazın zaten

1-clear 2-clear 3-fresh 4-fresh gibi

ben öyle yapıyodum en azından

3-shaman/nazgrim only diyodum mesela

bir de "whisper before invite" diyodum whisper atmadan invite atanları kabul etmiyodum, 1. partı yapmışsın mesela öküz 1. part raidine invite ediyor seni. boşu boşuna listeden düşüp tekrar girmek durumunda kalıyosun.

benim tank 520 e yaklaştı flex'e giricem artık da alliance işte :(
Sosyal ağlarda paylaş

Rejuv ana healin, sürekli millete sallaman gerek, onun dışında glyph li wild growth atman lazım, tankın üstünde lifebloom u 3 stackli tutmaya çalış. Nourish boş kalırsan sallarsın (lifebloom 2-3 saniye kalmasından önce atarsan lifebloom u refreshliyor), regrowth çok abartı kullanılan bir spell değil. Healing touch ise anca beleş procla felan kullanırsın. Glyph li mushroom kesin olsun ve sürekli açık olsun, özellikle kalabalığın içine atarsın. Aoe lerin fazla olduğu yerde patlatıp ciddi heal atabiliyorsun. Swiftmend ise kesin kullan. Hatta soul of the forest varsa swiftmend attıktan sonra gelen haste bonus ile wild growth atmanı tavsiye ederim. Raidlerde tranquility de anormal heallıyor her boss fight ında fazla dmg geldiğinde kullanırsan bayağı iyi hps verir.

Talentlarda ysera's gift , soul of the forest , nature's vigil iyi bayağı.

Birde haste break pointlere dikkat et, 6630 mu ne 2. break point, 1. sini unuttum =p kesinlikle geardaki ilk amacın hasta break point e ulaşmak olsun druidde anormal önemli.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
legendary cloak questini tamamla mutlaka ilvl'in yükselmesini istiyorsan. legendary meta ile beraber zaten dps de çok artıyor. ordos'a da girme imkanın olur hem.

diğer türlü şu an için yapacağın tek şey her hafta celestial bosu kesip drop beklemek, lfr'lerde 496'ları 522 itemlarla değiştirmek. valor'ları da o itemları upgrade etmek için kullanırsın. 535 540 civarına gelince de flexe girersin. oradan devam eder zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...