Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

ALTIN

Laorx

Öne çıkan mesajlar

hayır etkilemiyo zaten bizim görüdüğümüz altın fiyatı cash fiyatı değil.Bizim atıyorum bloombergde fln gördüğümüz fiyat farklı hesaplanıyo gold futureLARI fln etkiliyo direk.Artı şuan bilmiyorum takip ediyormusnuz mesela bütün büyük merkez bankları altın alıyor currency war muhabbetinden dolayı ve FED in dolarının değerini düşürme politikasından dolayı ama enteresen bi şekilde altın fiyatı düşüyor.

Gümüşte zaten yıllardır manüpüle ediliyor büyük banklalar tarafından muhabbeti var Altına oranla çok daha küçük bi market olduğu için.
Sosyal ağlarda paylaş

goldbären said:

Esnaf said:

bişi sorcam ya pek anlamam da.

şimdi hindistandaki ve arap ülkelerindeki düğünler felan bu altın fiyatlarını etkilermi ya.halk arasında böyle bi söylem varda çok saçma geliyor bana

ahaha hsbc reklamlarına inanacaksan işimiz var!!!
yok abi zaten altınım felan yokta olsada esnaf adamın altını cebinde olur :D

sırf meraktan sordum
Sosyal ağlarda paylaş

CthuLhu said:

iş bankası kullanıyorum ben de. daha önceden garnati vardı. garantiye göre çok düşük iş bankasındaki fark. max 1-1.5 tl oynuyor alış/satış.

şu anda alış 90,71 satış 90,08 mesela.

garantide 13 lira fark gördüm ben geçende, birde otomatik alma talimatı var iptal edemiyorum şubeye gitmeden.

zorla satın alıyor ay başında, 2 gün sorna satıyorum direk zarar, yuvama incir ağacı dikildi.
Sosyal ağlarda paylaş

bourbon said:

aynen değer düşürme politikası dediğim quantitative easing , bir nevi para basması yani, oda doğal olarak doların değer kaybetmesine neden oluyor.

heh tmm. bir an "fed usd değeri düşürmek istiyor" gibi algıladım da "acaba ben böyle boş beleş mi yaşıyorum ne oldu ne bitti haberim mi yok" diye düşünmeye başladım :D
Sosyal ağlarda paylaş

elesso said:

CthuLhu said:

iş bankası kullanıyorum ben de. daha önceden garnati vardı. garantiye göre çok düşük iş bankasındaki fark. max 1-1.5 tl oynuyor alış/satış.

şu anda alış 90,71 satış 90,08 mesela.

garantide 13 lira fark gördüm ben geçende, birde otomatik alma talimatı var iptal edemiyorum şubeye gitmeden.

zorla satın alıyor ay başında, 2 gün sorna satıyorum direk zarar, yuvama incir ağacı dikildi.

şubeye talimat fakslarsan iptal etmeleri lazım. hatta internetten bile iptal olması lazım. öyle saçma şey mi olur
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...