Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Güreş GG

Natanyal

Öne çıkan mesajlar

2020'den itibaren Güreş, Olimpiyatlardan çıkarılacakmış. Sebep olarak yeni spor dallarına yer açmak gösterilmiş.

Sporun kökeninde yer alan, antik sporlardan birine karşı direk saygısızlık. Ha tamam çok izler miydim? Hayır izlemezdim ama çıkıp aptal aptal şeyler için bu değerleri yok etmekte bambaşka bir kafa...

Top Tier ülkeler bir türlü başarılı olamıyor diye olsa gerek. Squash, Golf gibi saçma sapan sporları ekleyip bunu çıkarmanın bir açıklaması yok.

Olimpiyatlardan çıkarıldıktan sonra yavaş yavaş unutulmaya da başlanır. İyice biter.
Sosyal ağlarda paylaş

bisiklet, halter gibi doping rezaleti sporlar varken güreş'i cıkartırlarsa büyük eşşeklik olur cidden.

hem dünyanın nerdeyse her köşesinde her kültüründe var olan bi spor, cok eski, köklü, sportmence canavar gibi spor. hatta doğru terim ne bilmiyomda, "musabakalı spor"'lar arasında en sahane spor kesinlikle.

en zor sporlar arasında sayılır hep zaten, hem fiziksel hem teknik gereklilikleri acısından.

populerlik sorunu işte napıcaksın. usain bolt SU KADARDA KOSTU!!! diye haber yapabiliyosun işte abartabiliyosun, ama ASLAN PARCASI Wjoo jin hao herkezi yendi! diye haber yapınca aynı sey olmuyo işte, kimi yenmişki diyip geciyo insanlar. güreşii gec, box bile kaybetti populerliğini bu yüzden. sorsam kiimse bilmez ağır siklet box şampiyonunu, bende bilmiyom.

habercilik ŞOK ŞOK ŞOK! diye iceriksiz manset atmakten ibaret olursa 30 yıldır olucağı bu tabi.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
İcra Kurulu'nun salı günkü toplantısında pentatlonun olimpiyat programından çıkartılması bekleniyordu. Ancak 15 üyeli kurul güreşi tercih etti.

Fakat güreşçilerin 2020 Olimpiyatları'na geri dönebilmek için ufak da olsa bir şansı var. Güreş 2020 oyunlarına katılmak için birbiriyle yarışacak sporlar listesine eklenecek.

Listede beyzbol, raketle kapalı alanda oynanan bir oyun olan squash, karate, tırmanma sporu ve kamuoyunda daha az bilinen başka dallar da var.

Bu listeden seçilecek spor dalı ise Eylül ayında, komitenin Buenos Aires'teki toplantısında belli olacak.

2012 Londra Olimpiyatları'nda güreşte Rusya 4, Japonya 4, İran 3, Azerbaycan 2, ABD de 2 altın madalya kazanmışlardı.

Abi şu tırmanma sporu dediği AVM'lerde çocukları tırmandırıp fotoğraf çekme sıfatına kadar düşmüş olan şey... yazıklar olsun
Sosyal ağlarda paylaş

reampage said:

abi şu buz pateni pistinde bi tane zamanzingoyu itirip önüne pas pas atıp paso bi noktada durdurmaya çalışıolar ya, aslında zevkli bi spor ama çok anlamsız gelio tabi o var kış olimpiyatlarında.

ne alaka olimpiyat diyince akılma geldi

ahah bayılıyorum ben ona,
dünyanın en dingin sporu.

güreş sıkıcı bir spordu zaten, seyretmesi zevk vermiyordu
yapması zevkli olabilir belki, onu bilmioyrum.
Sosyal ağlarda paylaş

valla ben garip bir biçimde izlemekten acaip zevk alıyordum ya, özellikle Olimpiyatlarda.

Mesela boks falan öyle değil. Ağır sikletleri izlerdim denk geldikçe ama olimpiyatlarda olsun, aptal turnuvalarda olsun çok sıkıcı olabiliyor.

Güreş zevkli ama, tekvando da ilk defa bu Olimpiyatlarda milli gaza gelip izledim de o da çok hoş mesela :D

Curling bu arada cidden güzel ya, o saçma sapan sönüklüğüne rağmen aşırı derece zevkli izlemesi. Çembere sokacaklar mı? Rakiplerini dışarı itebilecekler mi vs. beklemesi aşırı keyifli asdfsadsda
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...