Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Dört ebeveynli aile

Katibim

Öne çıkan mesajlar

Şu vakte kadar olan tartışmalarda hep dediğim şeyleri yazayım da, nerede bundan farklı birşey demişim, nerede kızına tecavüz eden adamı ve/veya nefret suçlarını savunmuşum bi diyiversin isteyen

1) inanmamak nasıl bir seçimse ve saygı duyulmalı ise, inanmak da aynı şekilde saygı görmelidir
2) toplumda yaşayan bireyler birbirlerinin fikirlerini beğenmeyebilirler ama saygı duymalıdırlar
3) birine saygı duymazsanız verdiği tepkiye ses edemezsiniz
4) empati yapmak lazımdır
5) bir konu ile ilgili yorum yapılabilir. orada bulunan karşı tarafı rencide etmediği sürece
Sosyal ağlarda paylaş

zaten homoseksüel çiftler ya çocuk evlat edinecekler ya da sperm bankası, taşıyıcı anne yönetimine başvuracaklar. burda bu yöntemler yerine böyle birşey tercih edilmişte bu nedir yani "Ancak lezbiyen çiftin hangi erkeğin spermini alarak hangi çocuğu doğurduğu bilinmiyor" madem çocuğa biyolojik anne babasını baştan gösteriyorsun ama bu ikisinden biri işte diyorsun. homofobik değilim ama bu gerizekalılık biraz.
Sosyal ağlarda paylaş

Dworgian said:

Şu vakte kadar olan tartışmalarda hep dediğim şeyleri yazayım da, nerede bundan farklı birşey demişim, nerede kızına tecavüz eden adamı ve/veya nefret suçlarını savunmuşum bi diyiversin isteyen

1) inanmamak nasıl bir seçimse ve saygı duyulmalı ise, inanmak da aynı şekilde saygı görmelidir
2) toplumda yaşayan bireyler birbirlerinin fikirlerini beğenmeyebilirler ama saygı duymalıdırlar
5) bir konu ile ilgili yorum yapılabilir. orada bulunan karşı tarafı rencide etmediği ve baskı uygulamadığı sürece

tamamen katılıyorum. küçük bir ekleme de yaptım. ancak topicin ilk postu bu 5 maddeye de girmiyor.

hele bir de inananların inanmayanlara hata yapıyormuş gözü ile bakması var ki inanmayanların inananlara saygı gösterme eşiğini çok ciddi şekilde yükseltiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Ren said:

Dworgian said:

5) bir konu ile ilgili yorum yapılabilir. orada bulunan karşı tarafı rencide etmediği ve baskı uygulamadığı sürece

tamamen katılıyorum. küçük bir ekleme de yaptım. ancak topicin ilk postu bu 5 maddeye de girmiyor.

hele bir de inananların inanmayanlara hata yapıyormuş gözü ile bakması var ki inanmayanların inananlara saygı gösterme eşiğini çok ciddi şekilde yükseltiyor.

güzel düzeltme olmuş :)

o "hata yapıyormuş" gibi düşünmek, kendi düşüncesi olduğu sürece np. ama inanmayan insanı etkilemeye, kendince düzeltmeye kalkarsa saçma. inanç özgürlüğü en temel haklardan biri olmalı

edit; Yaratıcı olmadığına inanmak da bir inanış sonuçta.
Sosyal ağlarda paylaş

Ractamainus said:

hollanda çöküyor abi. böyle evlilikler yüzünden yaşanmaz bir hayat oluştu orda. refah düzeyi yerlerde.. insanlar sokaklara çıkamıyorlar. gece tek başına yürüyemezsin. huzursuzluk diz boyu.

medeniyetten hep bunlar.

valla bak.

kaldırımları muhafazakar ailelerin kafataslarıyla döşüyorlarmış diye duydum ne derece doğru bilmiyorum
Sosyal ağlarda paylaş

bu başlıkta yaptığım istatistiki çalışmalara göre, insanların daha özgür bir toplumda yaşaması gerektiği savıyla eşcinsel evliliği savunanların %68'i başörtüsüne karşı.

bu durum, pati insanının siyasi hayata bakışıyla ilgili açıklık kazandırılması gereken anomaliler arasına 175. sıradan giriş yapıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Kadınların özgürlüğünü kısıtlama özgürlüğünü engelleyemezsin sen tamam mı.
Aynı yobazların mahalle baskısı yapma özgürlüğünü engelleyemediğin gibi.
Ayrıca başörtüsü yasağı değil o, kamusal alanda dini sembol takmak yasak. Klasik yobaz ağlaklığı işte.
Sosyal ağlarda paylaş

Sparkcaster said:

başörtüsü islamın kadını ezmesini temsil ediyor çünkü, o yüzden karşıyız evet
başörtüsü özgürlüktür, muhafazakar liberalden sonraki en komik kalıp

bu zayıf bir çıkış kardeş, hem de çok zayıf. senin tezine aynı esprili şekilde cevap veriyorum:

hangi doktora sorarsan sor göte birşey girmesi sağlıklı değil.. homofobikler de bu yüzden karşı bu duruma.
Sosyal ağlarda paylaş

Sparkcaster said:

"Allah seni öyle yaratmış.

Bu kadar dünyayı evreni mükemmel bir ahenkle yaratan allah insanı bozuk olarak yaratabilirmi bunun ihtimali varmı sence ?

Gaysen veya lezbiyensen hormonal bir tedaviye ihtiyacın vardır olursun ve durumu düzeltirsin... Bir insan erkekse erkektir bayansa bayan....

"

şuraya takıldım, madem kusursuz yaratılıyor insan neden hormon tedavisine ihtiyaç duyuyor?

veya bu ahlaksızlığa düşen kavimler hep yokolmuş
hollandada felan seks tiyatrosu var hep niye helak olmuyor oralar

şuna cevab gelmemiş, hemen SİZİN ÇOCUĞUNUZ ARDINI DÖVDÜRSE NASIL HİSSEDERSİNİZ kartını kullanmış katipçiğim
Sosyal ağlarda paylaş

Ekmek said:

Kadınların özgürlüğünü kısıtlama özgürlüğünü engelleyemezsin sen tamam mı.
Aynı yobazların mahalle baskısı yapma özgürlüğünü engelleyemediğin gibi.
Ayrıca başörtüsü yasağı değil o, kamusal alanda dini sembol takmak yasak. Klasik yobaz ağlaklığı işte.

sfsdds olm artık parasıyla bu işler, söverim bak :D
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...