Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ankara vs İstanbul

Oguzhan06

Öne çıkan mesajlar

aspava dedimi birisi? istanbulda öyle bi kavram yok lan. ayrica ankarada gece hayati nerde 10da bitiyo haci? haftanin 7 gunu muzik yapan yerlerde var gayet. Istanbulda disari cikmak sanki cok kolayda habire yok gece hayati söyle, yok hayat var? Nerde var, cik istiklale kemenceci amcadan gitarci teyzeye kadar, ara sokaklardaki apaci barlara kadar var evet. Surda "Istanbulda hayat var yeaa, ankarada 10da hayat bitiyo" diyenlerin sanki hepsi etilerde, leventte gece kluplerinde egleniyo asfsa Anca modada 2 tane bira icersin, oralarda da haftasonu haric 1 dedimmi hayat biter zaten.

Ankarada yasamayan ankaranin olayini anlamaz, ha ama istanbulunda tadi baska oda ayri.
Sosyal ağlarda paylaş

Korax said:

aspava dedimi birisi? istanbulda öyle bi kavram yok lan. ayrica ankarada gece hayati nerde 10da bitiyo haci? haftanin 7 gunu muzik yapan yerlerde var gayet. Istanbulda disari cikmak sanki cok kolayda habire yok gece hayati söyle, yok hayat var? Nerde var, cik istiklale kemenceci amcadan gitarci teyzeye kadar, ara sokaklardaki apaci barlara kadar var evet. Surda "Istanbulda hayat var yeaa, ankarada 10da hayat bitiyo" diyenlerin sanki hepsi etilerde, leventte gece kluplerinde egleniyo asfsa Anca modada 2 tane bira icersin, oralarda da haftasonu haric 1 dedimmi hayat biter zaten.

Ankarada yasamayan ankaranin olayini anlamaz, ha ama istanbulunda tadi baska oda ayri.

+1

Çok lüks yerlere gidicem, manken şarkıcı vs götürücem diyen paralı adam İstanbul'un gece hayatını beğenir de normal adam için Ankara daha eğlenceli bi yer. Bi eşin dostun var da senede bir iki defa istanbula gelebilyosan , yeterli dozaj odur zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

senko said:

hemen hemen her buyuksehirde bulundum
bok gibi paran varsa, agaoglu residanslarinda yasayacaksan, ozel soforun varsa istanbul guzel
onun disinda izmir

ankara sadece zorunluluktan yasanailacak bir sehir.

abi 1bucuk senedir istanbuldayım, dogasına tarihine hic bir lafım yok dünyanın sayılı şehirlerindendir, fakat yaşamak gerçekten bu kadar azap olmamalı, toplu taşıma, geçim, kira, insanların kabalıgı, yani fırsatını bulunca siktir olup gidicem yemin ederim gün sayıyorum
Sosyal ağlarda paylaş

senko said:

bicogu oyle
ben zorunluluktan yasiyorum, isim burda bir sureligine. mecburen katlaniyorum.

ne alaka yav bicogu öyle, yani illa argumanini hakli cikarmak icin nasil bi savunmadir bu arkadas asfa beklentilerini karsilamiyo bence sehir, ben ankarada dogup buyudugum icin nekadar sikici bile olsa illa yapacak bisey buluyorum mesela. bide hakkaten daha önce dedigim gibi, ankarada edindigim dostluklarim ömrum boyunca kalicidir heralde, bi telefonla bile is hallettigim oluyo ta burdan sagolsunlar.

"nutella yerim" said:

abi 1bucuk senedir istanbuldayım, dogasına tarihine hic bir lafım yok dünyanın sayılı şehirlerindendir, fakat yaşamak gerçekten bu kadar azap olmamalı, toplu taşıma, geçim, kira, insanların kabalıgı, yani fırsatını bulunca siktir olup gidicem yemin ederim gün sayıyorum

This. heleki metrobuse falan isin dusmesin, hele hele elinde valiz falan bisey varsa hic dusmesin. Emlak olayina hic deginmeyelim zaten
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...