Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

GoKartta kafası koptu

goldbären

Öne çıkan mesajlar

Kemer gövdeyi bile ortadan ikiye ayırabilecek kadar sağlam. Burada ihmal söz konusu. Böyle yerlerin çalışanları her türlü güvenlik kontrolünü yapmak zorunda olmalı. Özellikle laylaylom diye gelen gençler için.

Şu sitelerin hit almak için detayına kadar fotoğraf falan yayınlaması nasıl pis, aşağılık bir hadisedir. Sansürünüzü sizin be vermeyin işte.
Sosyal ağlarda paylaş

isimsiz cesetlerle ilgili, akşam keyfinize rahatsızlık verebilecek bir post. image içermez.

isimsiz cesetlere baktım da. abi..

üzülmeyin diye açıklamaları yazmıyorum. ama hani bulunan bebek sayısı 1-2 den fazla ve, nasıl daha hafifleterek yazarım bilemedim, çöpe atan var.

benim tiksindiğim kan et falan değil ama insanlık dışı davranışlardan tiksiniyorum işte. ölmüş insanlara bile bakarken yaşayanlardan tiksinebilmek ayrıca bir ironi başarısı. helal.

Sosyal ağlarda paylaş

yav said:

hayatımın geri kalanında tanık olabileceğim herangi sıradışı kötü bir olaydan daha az etkilenmek adına ben de nerde rastlarsam bakarım böyle kanmış cesetmiş

zevk almakla ilgisi yok
algıyı genişletmek bünyeyi sağlamlaştırmak ilgisiyle alakalı

umarım karşılaşmazsın ama böyle sıradışı kötü olaylarla karşılaşınca 'aa aynı internetteki gibi, görmüştüm zaten bunu, etkilenmem artık heyo' deyip geçemiyosun. o yüzden boşuna ruh sağlığını bozma bence.
Sosyal ağlarda paylaş

Ren said:

isimsiz cesetlerle ilgili, akşam keyfinize rahatsızlık verebilecek bir post. image içermez.

isimsiz cesetlere baktım da. abi..

üzülmeyin diye açıklamaları yazmıyorum. ama hani bulunan bebek sayısı 1-2 den fazla ve, nasıl daha hafifleterek yazarım bilemedim, çöpe atan var.

benim tiksindiğim kan et falan değil ama insanlık dışı davranışlardan tiksiniyorum işte. ölmüş insanlara bile bakarken yaşayanlardan tiksinebilmek ayrıca bir ironi başarısı. helal.

geçenlerde gene haberlerde izlemiştim böyle bir olayı. çöpten gelen ağlama sesi üzerine çöpe bakan birisi bir bebek bulmuştu. donmak üzereydi bebek. neyseki donmadan birisi sesini duymuş. o bebeciği bir yurda verecekler, on sekizine kadar orada yaşayacak. devlet iş bulacak yurttan çıktıktan sonra. büyük ihtimalle henüz özelleştirilmemiş bir kurumda çalışacak.

kendime, yaşadığım hayata baktım sonra. minicik bebecik çöpe atılarak başlıyor hayata, ben de "ne marka cep telefonu alsam, hangi diziyi izlemeye başlasam" diye boş dertler içerisindeyim. o bebeciğe mi üzülsem, kendime mi kızsam bilemedim o an yani...
Sosyal ağlarda paylaş

Bu haberi gördüğümde işten çıkmak üzereydim. Önce inanamadım. Ört pas gibi geldi ama ajanstan (sansürsüz!) görüntüler özel kanaldan akmaya başladığında ekranın başında kalakaldım. O poşet takılmadan önceki halini ve yerdeki o (neyse detay vermeyeyim) kafanın görüntülerini gerçekten görmek istemezsiniz. Final Destination senaristi görse diz çöker tövbe ister.

Bir de ölü resimlerine bakan insanları yargılamak kimsenin haddi değil. Sana iğrenç gelen birşey adama yavru kedi resmine bakmaktan farksız geliyor olabilir. Olay aslında duyarsızlıktan çok bu tip şeylere immune olmakta. Bu hissi bir kere kaybettinmi geri getirmek gibi bir şansın yok. Once you go black gibi bir şey :D

İnternet sadece paticik, haberturk ve 9gag'dan ibaret değil... Lurk mode on'a aldığında karşına çıkabilecek şeyleri aklın hayalin almayabiliyor. Bunlara sık rastlamaya başladığında olay korkutuculuk ve iğrençlikten ziyade farklı bir his vermeye başlıyor. Tüğlerini diken diken yapan bir his bu. Bazı insanlar bundan hoşlanabiliyor...
Sosyal ağlarda paylaş

"roket adam" said:

yav said:

hayatımın geri kalanında tanık olabileceğim herangi sıradışı kötü bir olaydan daha az etkilenmek adına ben de nerde rastlarsam bakarım böyle kanmış cesetmiş

zevk almakla ilgisi yok

umarım karşılaşmazsın ama böyle sıradışı kötü olaylarla karşılaşınca 'aa aynı internetteki gibi, görmüştüm zaten bunu, etkilenmem artık heyo' deyip geçemiyosun. o yüzden boşuna ruh sağlığını bozma bence.

bak ruh sağlığını boşuna bozma diyosun
halbuki bu haberle ilgili ruh sağlığım hiç etkilenmedi
çünkü daha önceden benzeri olayların mümkün olabileceğini tüm çıplaklığıyla yine medya olarak gördüm ve de işittim
işte öyle bişeyler
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:

azrail troll mode on...

yav said:

zevk almakla ilgisi yok

töröris cesetleri sitesi falan olsa ona baksan aslında ya...

trol mrol bi kenara
cesetlerin sıfatları yok işte, ceset sonuçta biyolojik fizyolojik bir şeyin son bulmuş hali
kahraman türk askerlerinin katlettiği leşlerin fotoğraflarına da baktım (yani bu şekilde yayınlanıyorlardı)
sonra bundan haz almayıp dediğim şeyi hissettim

çok sonradan insan sıfatların anlamsız oluşunun cesetlere has bir şey olmadığını anlayınca dünya farklılaşıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

preedit: eheh yav benden önce iki post atmış zaten

abi olay sadece o değil. atıyorum kız arkadaşınla pikniğe gittin ve çiçek böcek kovalarken hiç istemeyeceğin bir şeye rastladın.

ani bir şok geçirip 2 sene terapiye gitmenin lüzumu yok.

ölmeden önce insan bedeni nasıl bir organizmaysa öldükten sonra da aynı organizma. bunu böyle görmemeye çalışmak ölümü kabullenmemek gibi birşey. hepiniz/hepimiz ölümü uyurken tık diye gelen birşey gibi düşünüyoruz ama böyle değil işte.

kimi depremde ölüyor, kimi darp sonucu ölüyor, kimi kanserden tükenerek ölüyor, ne yazık ki gerçekler bunlar. insan bedeni sonsuza kadar bir bütün halinde kalmıyor. bunun bilincinde olmalıyız.

örneğin bu kafa kopma haberi bizler için vahşet. ama ben o kızın kanserden ölmesindense kafasının kopmasını tercih ederim şahsen. biri acısız, diğeri acılı.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...