Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Türk Hava Kuvvetlerinde 80 pilot istifa etti

Aket-Atum

Öne çıkan mesajlar

şerefle merefle açıklamışlar ya olayı... tebrik ettim.

niye topçular istifa etmiyor? madem şereftir söz konusu olan, özel kuruluşta yağlı kapıya kapak atamayacak olanlar da istifa etseydi. veya aralarında 10 yılı doldurmadığı halde protesto olsun diye istifa eden vardıysa da "zararımı sineye çekerim şerefim haysiyetim var benim" diyen olduysa ona eyvallah derim.

bu hesapça şerefli havacılar istifa ederken, istifa etmeyen piyadeler topçular şerefsiz mi oldular?

herkes kendi hesabının derdindeyken işi şana şerefe getirmeye amma da meraklıyız.
Sosyal ağlarda paylaş

yaşananlardan dolayı rahatsız olup istifa etmiş olanlar da vardır. Sonuçta ortada bir çıkar çatışması var ve suçlu suçsuz askerler eziliyor. Orduda artık gelecek göremeyip istifa etmiş olanlar illa vardır. Şu anda cemaat ve AKP ele geçirmeye çalışıyor kademeleri teker teker. Komutanın kızının odasına gizli kameralar yerleştiriliyor dönen pisliklerin haddi hesabı yok. Adam neden aile yaşantısını, geleceğini riske atsın.
Sosyal ağlarda paylaş

Sufi said:

niye topçular istifa etmiyor? madem şereftir söz konusu olan, özel kuruluşta yağlı kapıya kapak atamayacak olanlar da istifa etseydi. veya aralarında 10 yılı doldurmadığı halde protesto olsun diye istifa eden vardıysa da "zararımı sineye çekerim şerefim haysiyetim var benim" diyen olduysa ona eyvallah derim.

bu hesapça şerefli havacılar istifa ederken, istifa etmeyen piyadeler topçular şerefsiz mi oldular?

herkes kendi hesabının derdindeyken işi şana şerefe getirmeye amma da meraklıyız.

bu arkadasın soylediklerinde her ne kadar haklılık payı olan tarafları olsa da boyle salaga da yatmayın siz. ortada bir hukumet vs asker cekismesi oldugu kesin. aslında cekisme de yok, akp vuruyor, vurdukca asker de eziliyor.

tayyip'in cezaevlerindeki tutuklu yargılanan komutanlar hakkında soylediklerini de samimi buluyordur boyleleri eminim.

tutuklanma riski var bir de bunu unutmusum. adam askerde kaldıgı surece tutuklanması riski oldukca fazla. ha ayrıldıktan sonra da var o sansı ama en azından uzaklasıyor. bonusu da +$$$.
Sosyal ağlarda paylaş

"Tatar Ramazan" said:

Zikko said:

10 yıl az mı ? bence iyi duruyolar..

Bi savaş pilotunun yetişmesi için devletin/milletin harcadıklarına bakınca?
Eskiden beri var senesini dolduranın THYye geçmesi, 15ten 10a indirmeselermiş iyiymiş zaten 40 yaştan sonra refleksler falan yavaşlar savaş uçağı için.

düz mantık ile hesaplarsak;

10 yıl 120 ay; devlette her ay 5000 TL en az, diger özel kurumlara göre düşük maaş alsa bir pilot,

600.000TL yapar, ordu bir pilotu liseden alsa bırak üniyi, 8 yıl için 600.000 TL eğitim masrafı alan bir okul göster bana..
Sosyal ağlarda paylaş

yanlış anlaşılmasın benim de en büyük hayalim pilot olmaktı 0.5 göz ile kaybettim bok atıyorum :)

ama yukarıdaki arkadasın soyledigi "dövlöt poro horcoyor" kısmı biraz sacma o parayı hertürlü misliyle zaten alıyor biraz daha verse keşke de adamlar kaçmasa.. politik olaylara hiç girmiyorum..
Sosyal ağlarda paylaş

Masakari said:

Hemen yarin kanun cikartayim, ordudan ayrılan baska yerde pilotluk yapamazlar diye, görsünler günlerini.
ne meraklısınız insanların köle gibi yaşamasına

özel pilot maaşlarından devlete giden vergi miktarını da düşünün. 10 sene minimum süre biçildiyse bunun hesabı kitabı yapılmış demektir rahad olun bence
Sosyal ağlarda paylaş

Marty said:

o yorumu ciddiye alip buraya tasiman daha buyuk olay bence bundan

internette bişeyi ciddiye almak mı :) ama madem yanlış anladın açıkliyim.

ben sadece burda biz her pilotun devlete toplam masrafından tut, olayın siyasi ekonomik bi sürü yönden nedenini açıklamaya, tartışmaya çalışırken, yurdum insanının meseleye bakışından bi cümle alıntı yaparak bir memleket ironisi ortaya çıkarmak istemiştim.

bunu bana açıklatarak hepimizin iqsunu kendi seviyene bi kaç puan düşürdüğün için de utanmalısın.
Sosyal ağlarda paylaş

toggie said:

Sufi said:

bu arkadasın soylediklerinde her ne kadar haklılık payı olan tarafları olsa da boyle salaga da yatmayın siz. ortada bir hukumet vs asker cekismesi oldugu kesin. aslında cekisme de yok, akp vuruyor, vurdukca asker de eziliyor.

tayyip'in cezaevlerindeki tutuklu yargılanan komutanlar hakkında soylediklerini de samimi buluyordur boyleleri eminim.

tutuklanma riski var bir de bunu unutmusum. adam askerde kaldıgı surece tutuklanması riski oldukca fazla. ha ayrıldıktan sonra da var o sansı ama en azından uzaklasıyor. bonusu da +$$$.

salağa yatma durumu benim bildiğim bişey değil. edebinle konuş lütfen ya da yazamıycaksan yazma.
Sosyal ağlarda paylaş

toggie said:

komutan tutuklamalarına prostesto ile ilgisi yok, tamamen duygu$al.

olay tamamen bu. yıllardan beri böyle gidiyor bu sistem, 5 sene önce 1. dereceden bir akrabamız aynısını yaparak thy'ye geçti. haklılar da. 10 almak varken neden 5 liraya devam etsin, hem de emir komuta altında.

hava kuvvetleri de alttan sürekli boşalan yerleri dolduruyor ki düzen böyle gidiyor yıllardır. ha ortada iktidar/asker çatışması var orası ayrı.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...