Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

The Witcher 3: Wild Hunt

HellHound

Öne çıkan mesajlar

bingildak said:

oyun bir türlü sarmadı ya

Main story bitirmek icin cilgin bir caba icindeyim o derece ...

Su ana kadar 100 birim oynadi isem

80 i video
10 kosu at ustu travel vs
5 birim sense
3 birim osuruk vs dinledim
2 birim combat

Witcher kontratlar iyi ama oda hep ayni.. Bilemedim yani adamlar da demis zaten konsol icin olmasaydi bu sekilde olmazdi diye pc icin.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya bu tür oyunlarda kendi carrot on the stick' inizi oluşturmazsanız zevk alamassınız. Mesala kendi açımdan konuşuyorum karakter gelişimi olarak level atlayıp build oluşturma iyi gearları craftlayıp craft bonuslarıyla combat mekaniklerini değiştirmek hoşuma gidiyor o yüzden heyecan duyuyorum. Yaratıklar oldukça çeşitli 40 saat oynadım hala tonla yeni yaratık çıkıyor onları merak etmekte bir cots geçen lvl20 cyclopla kapıştım mesala lvl13 ken baya zevkliydi, şu wood lordlar falan da baya iyi.

Genelde çok story aşkıyla ölmem oyunlarda zaten gameplay ve sürekli yeni birşeylerin eklenmesi keşfedilmesi çeker beni oyunlarda. Ama story işlenişi ve tasarımlar atmosfer olarak çok içine çekiyor beni oturup öyle her konuşmayı okumuyorum yani kilit yerleri anladıktan sonra space space gidiyorum o yüzden %80 ni cutscene fln olayı da yok benim için.

Benim oyuna harcadığım zaman %40 combat %20 explore %10 gwen card gaming %10 trade/craft %10 build tasarlamaca %20 de geri kalan traveling cutscene cart curt. Bu şekilde çok zevk alıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Konsol oyuncusunun profili belli, pc oyuncusunun profili belli. Konsolcuya yönelik içerik yapıyorlar ki oyunu bu kadar büyük tasarlayabilsinler. Rasyonel düşününce belki haklılar da ben gerçek manada duygusal yaklaşıyorum bu işe üzülüyorum =( Ha skyrim vs. muadilleriyle karşılaştırınca yine AAA oyunlar arasında pırlanta.

Kanuni vidyo izledim dediğin hangi vidyolar novigradda skelligede falan full cutscene mi var? Daha lvl10um velendeyim 2 bilemedin 3 vidya izlemişimdir.
Sosyal ağlarda paylaş

Ha dialoglara cutscene mi diyosunuz sdf. Gerçi seçeneksiz dialog sayısı iyice artmış konsol yüzünden, cutsceneden sayılabilir evet

Bide gwent falan bi yere kadar da craft/shop arayüzleri çok kötü ya. Map/quest arayüzü de aynen. Feci modlamak gerekiyor yorucular git gel git gel. Konsolizasyon işte =(
Sosyal ağlarda paylaş

evet abi onlari kast ediyorum. yuzlerce gereksiz sey izledim 30 saattir.

hani oyun bize bir sey birakmiyor konsolvari deyisim ondan. her sey bir takip seklinde geciyor, oraya git sunu takip et, suraya cik, sag klikle yerdeki ipuclarini incele ki hepsi ayni.. hmm kan takip edeyim, oo ayak izi takip edeyim, ooo koku takip edeyim .. aha burasi, cik ortaya kes kesil.

mmm kadin gordum soyayim memesini goreyim.

adamlarin dedigi dogru ama konsola 10 kat fazla satiyoruz normal olarak o kitleyi goz onune alarak oyunu olusturduk sadece pc olsaydi su sekilde olmazdi deyisleri normal.

ben konsol oyunlarinida seviyorum gta 5, red dead, last of us vs vs.. ama bunda cok fazla cut scene vs bulunuyor. dua ediyorum artik 30 dakika video sonunda noolur 3 dakika savasayim diye. ha tabii gider soru isareti avlarim vs de main story biraz daha farkli olabilirdi su ana kadar. hele sonuna bakayim tabii.

20 oldum combatim 30 dakika falandir herhalde main story de :D

edit : evet ui de fena yoruyor arti evet combat kotu..
Sosyal ağlarda paylaş

Gwent monster deck ne manyak öyle ya, bloody baron un keep deki armorsmith kadın direk canıma okuyor. Bir kart açıyor özelliği aynı türdeki diğer kartları deckden oyuna alma, bir anda 8 tane birden yaratık summonlıyor. Foltest ile yenemedim bir türlü , anca monster deck yapacağım öyle olacak herhalde :p

Monster deck özelliği birde oyunun başında masadaki 1 random yaratığın kalması. e oha be.
Sosyal ağlarda paylaş

Bazı questlerin sonunun 2 ucu boklu değnek olması baya hoşuma gitti. Yalnız shifte basmaktan serçe parmağım yamuldu. Bir de at mevzusunda çok sıkıntı çekiyorum, salak salak sağa sola takılması ya da slow motion'da iken bir anda durması falan. Ya da savaşa giderken kılıç çekmemesi falan gibi. Açıkçası kontroller baya clunky.
Sosyal ağlarda paylaş

Darksun said:

Gwent monster deck ne manyak öyle ya, bloody baron un keep deki armorsmith kadın direk canıma okuyor. Bir kart açıyor özelliği aynı türdeki diğer kartları deckden oyuna alma, bir anda 8 tane birden yaratık summonlıyor. Foltest ile yenemedim bir türlü , anca monster deck yapacağım öyle olacak herhalde :p

Monster deck özelliği birde oyunun başında masadaki 1 random yaratığın kalması. e oha be.

Monster deckler genelde zerg üzerine kurulu aynen ama snow attınmı öndeki lane baya patates oluyor, her merchant ı 1 kere yenin bu arada en az baya kart geliyor kimisi baya zorluyorda rng bazen kurtarıyor. Sonra epic kartların questleri falan geliyor hero lu card'lardan baya edindim.
Sosyal ağlarda paylaş

easy mi açtınız? zorda gayet kastırıyor combat ve uzun sürüyor.

bu arada inventory'ye bakarken item fiyatı yüksek shop'ta baya düşük oluyor. her alıcının ilgi alanına göre mi değişiyor diye 2-3 farklı satıcı denedim ama hep ucuza gidiyor. ayrıca acaba gerçek fiyatı mı fln shop'ta anlaşılmıyor. shoptan çık inventory'ye bak tekrar shop a bak fln habire kapa aç yaptırıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Darksun said:

Gwent monster deck ne manyak öyle ya, bloody baron un keep deki armorsmith kadın direk canıma okuyor. Bir kart açıyor özelliği aynı türdeki diğer kartları deckden oyuna alma, bir anda 8 tane birden yaratık summonlıyor.

Onu yenmek çok basit. Dummy card gelirse eline 2 tane falan. Süreceksin kartlarını sonra dummy ile geri çekeceksin. Aynı türdeki kartları sadece deckten almıyor, elinde varsa elinden de alıyor. Karşı tarafa geçen ve sana iki kart çektiren kart da varsa, kullan ilk roundda. Sana geri kullanırsa da dummy ile alabilirsin. Diğer iki round senin zaten. :)

Northern realms deck ile kaybetmiyo gibi bişeyim şu an.
Sosyal ağlarda paylaş

Darksun said:

Adamlar konsol sayesinde daha fazla bütçe ayırabildim demiş yanlız. Konsol olmasaydı daha manyak içerik olurdu anlamına gelmiyor yani :) Muhtemelen bir yığın şey kesik yer ama oynanabilirlik daha iyi olurdu.

Eksik içerikten çok eksik bi derinlik var oyunda. Kötü arayüz modlanarak bi şekilde çözülür misal, ama gerek seçenekleri kısılmış dialoglar olsun (dialog değil cutscene işte), gerek karakter gelişimi olsun aşırı streamlining var. E konsol oyuncu profili ve attention spanleri belli, oyunu 10 kat fazla satmak istiyorlarsa pc oyunu derinliğinde yapamazlar.
Sosyal ağlarda paylaş

df said:

25 saat fln oldu gameplay daha açıp bakamadım kart oyununa. hearthstone u severim baya. benzer mantıkta bir oyun mu yoksa alakasız mı?

yok baya alakasız hatta başta anlıyınca mantığını üff laf olsun diye koymuşlar baya basit diyebilirsin ama biraz fazla maç yapınca derinlik çıkıyor farklı kartları görünce
Sosyal ağlarda paylaş

Hearts of Stone will premiere in October, while Blood and Wine is slated for release in the first quarter of 2016.

Expansion passla gelecek eklentiler, pehh.. Bari biri 1-2 ay içinde gelseydi. Hoş, oyun ne kadar sürecek bilmiyorum. Played time 50+ falan olmuştur ama daha level 15im. Sanki oyunun sonuna az kalmış gibi geliyor ama bilemedim.
Sosyal ağlarda paylaş

df said:

easy mi açtınız? zorda gayet kastırıyor combat ve uzun sürüyor.

bu arada inventory'ye bakarken item fiyatı yüksek shop'ta baya düşük oluyor. her alıcının ilgi alanına göre mi değişiyor diye 2-3 farklı satıcı denedim ama hep ucuza gidiyor. ayrıca acaba gerçek fiyatı mı fln shop'ta anlaşılmıyor. shoptan çık inventory'ye bak tekrar shop a bak fln habire kapa aç yaptırıyor.

Hard tabi ki. Ama hardest da değil, o artık ikinci defaya.

Benim gördüğüm iki tip vendor var, biri trophyleri 20ye öbürü 30a alıyor. Ordan bakıp bütün itemları pahalı alana gömüyorum. Itemların da satış fiyatı yazan fiyatların 7-8de biri.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...