Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

hakkinizi helal ediyor musunuz?

reyou

Öne çıkan mesajlar

aktiftablet said:

Şu hükümetin en kötü işlerinden biri ya sağlık. (düşün artık) Tamamen kapitalizme teslim ettiler sağlık sistemini, hastaneler dükkan, hastalar müşteri, parası olanlar tabi.

Biraz araştır eski hükümetlerlin döneminde ki sağlık sistemini ve şimdi ki sistemi yada anlat eskiden nasıldı madem ?
Sosyal ağlarda paylaş

Sağlık sektörü çalışanları doktorlar eczacılar vs. bu adamdan nefret edebililer.

Tam gün yasasından önce doktorlar hem devlet memurluğu yaparken hemde özel muaynanelerinden çuval dolusu gelir elde etmeye devam ediyorlardı.

Parası olan hastayı sıra bekletmeden al muayne et ama öte yandan orda aylarca randevu tarihi bekleyen gariban vatandaşın önüne sırada geçir aynı hastenede reçete yaz. Ama parayı vergisini vermeden kazan.

Asıl kapıtazlim buydu bu bitince tabi çoğu doktor seçim yapmak zorunda kaldı, muaynane seçnler bıraktı devleti böyle olunca devletde doktor kadrosu azaldı buda doğal olarak bütün sağlık personeline yansıdı.

İlaç fiyatlarını düşürdü ve halen ilaç fiyatları düşüyor. Direk olarak yabancı bir ithal ilaç fiyatı x lira ise vatandaşa gelene kadar depo eczane derken o ila. 2x oluyordu. Kar marjlarını düşürdü vatandaş ucuz ilaç alsın diye ama tabi yine eczacılar isyan etti.

Eskiden ilaç firmalarından aldığı çeşitli rantlar karşılığında reçete yazan ve kota dolduran doktorlar artık denetlenmeye başladı her doktor kafasına göre reçete yazamaz oldu, her ilaç firması representerı elini kollunu sallaya sallaya hastenelere doktolara sokulamaz oldu. Eczaneler hastane koridorlarında reçete toplayamaz oldu.

Tabi sıkı denetleme gelince yüce olan doktorluk devlet memurluğu mertebesine indi.

Türkiyede sağlık iyi değil ama bu hükümet eğer birşeyler yaptıyasa bu ülkede oda sadece belki sağlık sektöründedir.

Bugun bile remicade, enbrel tarzi bi reçetesi 2-3 bin lira olan ilaçları ( US bile tamamını ödemiyor avrupada bile tamamını ödeyen çok az ülke var) SGK tamamını ödüyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Bizzat abimden biliyorum.

Başkent Hastanesi'nde Yenidoğan bölümünde. Günde 50 hasta baktığı oluyor. Ortalama çalışma süresi 8 saat.

8x60=480

480/50=9,6 ~ 10 dk

10 dakikada bir çocuğun nesine bakabilirsin? Konuşmaz etmez.

Her gün bir anne babayla tartışıyor, kavga ediyor. Henüz dayak yemedi ama yakında o da olur.

Kısaca eskisinden iyi diyen adam sıtmaya razı etmeye çalışıyor derim veya AKP yalakası derim.
Sosyal ağlarda paylaş

abi sadece sana ankara hacettepe endokrin bölümüne git derim.perfect bi hastane anca bu kadar batırılabilir her anlamda..
yine geçenlerde hastanelerin bir organ(organın ismini unuttum) nakil işlemleri lisansları ellerinden alındı sebep? belli kotayı aşamıyolarmıymış,çok talepmi yokmuş öyle bişey..
abi tüccarlıkla doktorluğu karıştırmamak lazım
üstüne eczanelere savaş açması,domuz gribinde yaşanılanlar (yasaklı aşılar vs bize geldi falan) tuz biber..
ya onu boşver bana akp nin yaptığı bir hayırlı iş söyle altından bi çapanoğlu,rant,peşkeş çıkmayan onu söyle yada içlerinden düzgün bir insan iç muhalefet,eleştiri ıhhh..
Sosyal ağlarda paylaş

pekaziz said:

Bizzat abimden biliyorum.

Başkent Hastanesi'nde Yenidoğan bölümünde. Günde 50 hasta baktığı oluyor. Ortalama çalışma süresi 8 saat.

8x60=480

480/50=9,6 ~ 10 dk

10 dakikada bir çocuğun nesine bakabilirsin? Konuşmaz etmez.

Her gün bir anne babayla tartışıyor, kavga ediyor. Henüz dayak yemedi ama yakında o da olur.

Kısaca eskisinden iyi diyen adam sıtmaya razı etmeye çalışıyor derim veya AKP yalakası derim.

Eskiden nasıldı peki onu anlat ?
Sosyal ağlarda paylaş

walla işe zamanında gelen doktor yok hala geç geliyorlar
bir de hasta başı süre kavramı diye bir şey olmamalı
grip ilacı yazdıran, bir şey sorup çıkan da, ileri tetkik gerekne hasta

daha az sıra bekliyoruz, otomasyon biraz daha iyi ama hastanelere bakınca lan benim bürom bile daha iyi doktorlarınkinden

neyse benim tepkim
hala sıra numarasına sistemine geçilememesine
her hastaneye numaratör almışlar ama kullanmıyorlar
yaşlısı teyzesi apaçisi, reçete yazdırıp çıkcam diyeni iyi millet birbirini bıçaklamıyor sıramı yedin diye
Sosyal ağlarda paylaş

Noldu rahatsız mı oldun demokratik düşünebilmesinden insanların ? hükümeti savunmak değil benim yaptığım olayları izah etmek. İşte senin şu zihniyetin bugun hükümetin yaptığı yanlış olayları irdelemek zayıf yönlerine parmak basmak yerine olmayan herşeyi bir bütünün parçasıymış gibi göstermek.
Sosyal ağlarda paylaş

işte abi ülkenin her yerinde kaliteli doktor yok doktorluk çok göreceli bir kavram herkez en iyisine gözükmek en iyi doktor tarafından tedavi görmek ister.

Zaten olayı bu yönüyle incelediğimiz zaman olay sağlık sektöründe ki arızalardan dahada derine eğtime yönetime hukuka kadar yerşeyin zaten boktan olmasından kaynaklandığını görüoyoruz.

hastasına 10dk ayırabilen doktorda haklı ama kim dedi ki o kadar hastaya köyünüzden kalkın gelin büyük şehire diye.

Bunların hepsi zincirleme problemler tek bir şekilde sağlık sekötür çok bokan demek doğru değil benim demeye çalıştığım bu adamlar eğer birşeyler yaptıysa buda sağlık sektöründe pozitif yönde olduğudur.

Çünkü eğitim sektöründe yapılanlar pozitif yönde değil.
Sosyal ağlarda paylaş

2000 yılında yengemi kanserden kaybettiğimiz de ,her gün 200 lira uyuşturucu tarzı bir ilaca para verdik 3,5 ay boyunca geçen doktor arkadaşa sordum merak ettiğim için,ilaç 30 liraymış devlet karşılıyor dediğinde hüzünlendim.çok fenaydı abi 2000 öncesi,kan bankasından fahiş fiyata kan alıyorduk hatırlıyorum ki 1 cumhuriyet altınıydı 1 ünite kan...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...