Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Güvenilir Bal ve Tereyağı Markası

Lord_Argos

Öne çıkan mesajlar

balı biliyorum diyeniniz de tatava...

maskesiz oğul almamışınızdır. iki zambır öldürmemişinizdir. su içmeye gelip de suya düşen arıyı elinizle kurtarıp o arının elinizin üzerinde kurulandıktan sonra uçmasını izlememişsinizdir. bal sağdıktan sonra o sıcakta bal kokusundan mideniz bulanmamıştır. aynı anda 3 arının üzerine basıp da iki metre hoplamamışınızdır. bal çeşidinden bi bok anlamayıp da kışın -ay bu donuyo sahte ellaaamm ehiri ihiri demişinizdir ancak !! ayar etmeyin lan adamı
Sosyal ağlarda paylaş

paparnoz said:

Köylerden almakta hata olabilir, tanıdık bildik kişilerden almak çok daha mantıklı bir tercih olur çünkü genelde glikoz koyuyorlar kovanların yanına, arılar çiçeklere gitmek yerine glikoza dadanıyor sende sanıyorsun ki hakiki bal.

hah işte onu diyorum hocam, araştırcan güvenilir tanıdık bi köyden alıcaksın. bal yemiş olcaksın ha kilosuna 150lira falan baycaksın ama nasıl olsa 1 kaşıktan fazla yiyemiceksin o balı :)
Sosyal ağlarda paylaş

Güvenilir peynir markası olarak şunu önerebilirim.

Çocukluğumdan beridir bizim evimize hiç marketten alınmış peynir girmemiştir, Eminönün'de Peynirciler Çarşısında Dorukoğlu vardır ordan alır babam, Tam Yağlı Ezine Lüx kilosu 14,5 TL gibi bir fiyattaydı ama her sabah 100 gr yemeden kahvaltı etmem.

http://www.dorukoglu.com.tr/index.php/hakkimizda/tarihcemiz
Sosyal ağlarda paylaş

bizim bi tane dükkan var alsancak kahramanlarda ama adını unuttum şimdi, 2-3 yıl hiç bi yerde gerçek bal bulamamıştık orada bulduk oğul balı ana balı bittikçe alıyoruz hakkaten iyiler

gerçi adını hatırlasam da söylemem çok yaygınlaşırsa ürün yetiştiremezler kalitesizleşir kesin dfg
Sosyal ağlarda paylaş

Sufi said:

tereyağını merak edenler, en fazla 1-2 hafta içinde evdeki yağ biter yaparız tekrar. çekip youtube'a koyarım, ezberden yapmayın. evet sadece hamur yoğurur gibi yapılıyor ama bikaç püf noktası da var. sonra rezil edersiniz ucuz bişey değil krema.

linkini bu başlığa atarım yine.

yaptığın yağları sucukları felan bize de yollasana :P
yemiş oluruz.
Sosyal ağlarda paylaş

bak ben aileme aldığım ürünleri bahsedeyim

en başta konu ile alakasız ama yoğurt olarak yörsan ın ev tipi yoğurdunu alıyorum (ekşi yoğurdun hastasıyım da )

Hafif bide ekşidi mi gelsin dolmalar kızartmalar

Tereyağında pınarın kozalak modelinden şaşmam

Bal hiç sevmem ama carrefour da bi stand da adam kilosu 130 liraya has bal satıyor 23 liraya kavanoz dibi almıştım gzeldi tabi parası biraz pahalı

onun dışında balparmak tercihin olabilir ama illa has ve öz bal istiyorum diyorsan kırsala geçip arıcılık yapanlardan petek alacaksın
Sosyal ağlarda paylaş

Ben bal yemiyorum normalde, yılda bir hasat olduğunda her sene babama Anzer yaylasından bir kavanoz bal gelir. Annem bana yollar ondan biraz, arada aklıma geldikçe bir çay kaşığı atarım, marketlerde vs. satılan balları almıyorum asla. Glikoz / fruktoz şurubu muhabbetine Efes Pilsen'den bira almayı bile kesmiştim gerçekten çok sağlıksız bir olay..

Lokum.com'u inceleyeceğim, güzel siteymiş.

Paylaşım için teşekkürler.
Sosyal ağlarda paylaş

pek de aynı şey diyemeyiz biri bi kaç kaşıktan sonra doyum yaratıyor sonrası için alışkanlık yaratmıyor, diğerinde tokluk duygusu yok yedikçe yeniyor sonrasında tekrar yeme isteği uyandırıyor bağımlılık oluşuyor zamanla. pancar şekeri insülin ile parçalanarak kana geçerken, mısır şurubu direk kana karıştığı daha çok zararlı.
Sosyal ağlarda paylaş

asdsd biraz da gazlamak için öyle dedim de. abi pancar şekeri mi var balda. aynı şekilde glikoz var fruktoz var. bunlar molekül. rafine olunca değişmiyor kalitesi. tabi ki sahte bal yiyeceğinize doğal bal iyyin ama ben balın komple sakat bir gıda olduğunu söylüyorum. ama içinde doğadan gelen faydalı maddeler vardır bünye için, ona bişi diyemem. yiyene dur diyemem, yemeyene al diyemem...
Sosyal ağlarda paylaş

Gerçek balı kaşık kaşık yiyemezsin abi. sakat falan değil o yüzden.
yesen yesen 1 tatlı kaşığı yiyebilirsin.

hani cahil cühela olsam,çevrede kaç kişiye rahatsızlıklarında iyi geldiğini direk tecrübe etmesem ehehe şeker eheh diyabeeeeeeeeeeeeeeeeeet dicem.
amma lakin o öyle değildir
eyyorlamam bu kadar
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...