Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Nokia duze cikti sonunda

GERGE

Öne çıkan mesajlar

Apple suni dusurup topluyordur belkim.

Akil sir ermez oralara :)

Rakamlar solid ve rekor duzeyde daha iyi ne yapacaklar , cinede girdilerki amanin.

Cesitlensin telefon serisi buyuk ekran normal ucuz vs.. yeter gari tek tel senede ama uretim nasil olur dagitim bilmeden gotumden salliyorum resmen :)
Sosyal ağlarda paylaş

e pazar payına mı bakacaklar? tek bir modelle 20 tane androidle mücadele ediyorsun. üstüne windows girmiş piyasaya. üstüne googlela papaz olup radikal kararlar alıyorsun. üstüne şirketin her şeyi olan adam ölmüş zaten insanların güveni kırılmış.

bence hiç fena geçmiyorlar bu dönemi. bir düzen oturturlarsa yine uçar giderler.

samsung bu ara parlıyor ama kullananların çoğu sürekli yeni model çıkmasından ve telefonların birden ucuzlayıp 2. el değerlerinin inanılmaz düşmesinden şikayetçi.

sony ve nokia işte atak yaparsa yapar, samsung bu kafayla bu pazar payını koruyamaz. telefon alıyrosun bir ay sonra yarı fiyatına düşüyor. artı bir ay sonra daha iyisi çıkacak oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

samsung aslında o kafayla piyasaya yayıldı, adamlar tonlarca model üretip türlü türlü fiyat rangede hertürlü kullanıcıya android işletim sistemi sundular.

Aslında android pazalıyolar adamlar insanlar ilk andorid mi diye bakıyorlar.

Ha tabi buda düşük build kalitesi ve beraberinde gelen ikinci elde ki fiyat kaybını doğurdu. Kalitesiz telefon olduğu için zaten ilk kullanıcda epey bi zarar görmüş oluo telefon ikinci elide haliyle düşük fiyatlı oluo.

Şahsen samsung kullanıcıyı memnun ediyor çünkü android zaten kişiselleştirmeye çok açık nokia gibi alıp standart menuyu uygulamaları sunmuyor 1 ay sonra bambaşka bir telefon 2 ay sonra daha başka bir telefon kullanıomuş havası yaratıyor android(tabi aslında görüntü hep).

Nokia hatayı androide geçmeyerek yaptı keza blackberryde öle işletim sistemlerinde olan ısrarcılıklarından kaybettiler marketi.

Samsung o noktada güzel bir atılım yaptı. Eskiden hardware satardı abi telefonda şimdi software satıo.

Biri demişti forumda eskiden hep en küçük telefonu yapmak için yarışırdı firmalar, şimdi ise en büyük telefonu yapmak için yarışıyor.

Ha tabi şununda etkisi mutlaka vardır touchscreen patlaması olduğu zaman iphonedaki teknolojiyi ilk yakalyan samsung oldu belkide .. Bununda çok büyük etkisi olmuştur touchscreene geçiş süreci o anda firmalarda ki innovasyon eksikliği cart curt.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Apple epey epey iyi bu aralar her konuda. Rapor donemindeyiz tam, genel olarak PC marketinde %9 bir dusus var, Macbook ve iMac ise %1 yukselmis.

Sony Mobile de cok iyi is yapiyor, son raporlara gore Sony'nin yuksek zararlarini daha kabul edilebilir seviyelere ceken Sony Mobile.

HTC'ye bakmadim ama.
Sosyal ağlarda paylaş

2012'de benim en başarılı bulduğum şirket Sony idi. Ürünleri, arayüz apletleri, fiyat seviyesi, düşük seviye ürünlerinde sunduğu donanım hep A+ idi bana göre.
Her ne kadar Samsung S3 ve Note2 ile müthiş satış rakamları yakalamış olsa da bana göre Samsung hala kötü Samsung, en kötü arayüz, en düşük F&P en başarısız dizaynlar vs..
Sosyal ağlarda paylaş

kath said:

2012'de benim en başarılı bulduğum şirket Sony idi. Ürünleri, arayüz apletleri, fiyat seviyesi, düşük seviye ürünlerinde sunduğu donanım hep A+ idi bana göre.
Her ne kadar Samsung S3 ve Note2 ile müthiş satış rakamları yakalamış olsa da bana göre Samsung hala kötü Samsung, en kötü arayüz, en düşük F&P en başarısız dizaynlar vs..

Sony'nin bi de marka yaratma becerisi var. Yani experia diyince herkesin aklına akıllı telefon geliyo, vaio diyince bilgisayar geliyo direk vs vs..
Sosyal ağlarda paylaş

aktiftablet said:

Şu telefonun 2. eldeki piyasasını TRden başka kim umursuyor? gerçekten meraktan soruyorum. Bizim gerizekalı millet araba alıyor sanki. Telefon lan alt tarafı 2 sene kullan at sonra. Paranın yetmediği telefonu da seneye satarım diye düşünüp alıyosan malsın yani.

Bu dediğinin neden Türkiyede kontrat modellieri tamamen tokmaklamak amaçlı olmasından kaynaklanıo, yurt dışına insanlar çoğunlukla operatör kontratlı aldığı için ikinci el umursamıyor..
Sosyal ağlarda paylaş

Yurtdışında da 2. el piyasası var bu arada. Ama ürünün pazarlamasında ne kadar etkili onu bilmiyorum.

Kontratlı aldıkları telefonları falan 4-5 ay sonra peşin paraya satıp yeni telefon alıyorlar falan. Hatta kredi almak yerine telefon alıp onu 0'a yakın fiyatına okutmayı tercih edenler bile var. Geçen yıl galaxy nexus çıktığında üniversitenin trade sitesinde 10 civarı "0" galaxy nexus vardı piyasa değerinden 30 40 euro ucuza satılan.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...