Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Aile Vergisi AHAHAHAHAH

moriarty

Öne çıkan mesajlar

BabacumMostors said:

maaş aytıyor, gelir vergisi kesiliyor, sonra alış veriş yaptıkça %18 de kdv kesiliyor.. abi el insaf ya

gelir vergisi de artan oranlı bir de.

e zaten harcamışım o parayı, sen niye yıllık toplam tutara bakıp dilimimi arttırıyorsun. aylık aldığım para 4x ise yıl sonu 2x 1.8x fln oluo te allam
Sosyal ağlarda paylaş

havadan ev geldiden ziyade havadan vergi alma vergisi olmuş bu.

adam para kazanıyor, bu maaştan vergi alıyorsun.
adam ev satın alıyor, ev satın alırken vergi alıyorsun.
adam ailesine bu evi verirse bir daha vergi alıyorsun.

gerçi cep telefonu faturalarında verginin vergisinin vergisini alıp bir de "telsiz kullanma vergisi" alıyorlarken buna şaşırmamak gerek.
Sosyal ağlarda paylaş

reampage said:

İbadet vergisi yok huzurluca camide namazımızı kılabilioruz daha ne olsun ?

nasıl kılıyorsun çıkışta bilmemne camisini yaptırıcaz diyen tipler yokmu?

bu arada diyelim ev miras kaldı ki 100k dan yukarı çoğu ev o zamana kadar vergisi verilmiş evin tutupta bir daha vergisini mirasçı tekrardan vericek mi?
Sosyal ağlarda paylaş

Qualance said:

reampage said:

İbadet vergisi yok huzurluca camide namazımızı kılabilioruz daha ne olsun ?

nasıl kılıyorsun çıkışta bilmemne camisini yaptırıcaz diyen tipler yokmu?

bu arada diyelim ev miras kaldı ki 100k dan yukarı çoğu ev o zamana kadar vergisi verilmiş evin tutupta bir daha vergisini mirasçı tekrardan vericek mi?

mirasçının bir "kazanım" ı olduğu için verecek. öyle beleşe kondum yooook.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
One day, somebody's gonna have to make a stand. One day, somebody's gonna have to say enough.

http://en.wikipedia.org/wiki/2010_Austin_suicide_attack

Adamı gomunist yapar bu vergiler yemin ediyorum.

said:
I saw it written once that the definition of insanity is repeating the same process over and over and expecting the outcome to suddenly be different. I am finally ready to stop this insanity. Well, Mr. Big Brother IRS man, let’s try something different; take my pound of flesh and sleep well.
The communist creed: From each according to his ability, to each according to his need.
The capitalist creed: From each according to his gullibility, to each according to his greed.
Joe Stack (1956-2010)
02/18/2010
Sosyal ağlarda paylaş

said:

1. Mevcut Uygulama:
Şu anda yürürlükte olan Gelir Vergisi Kanunu’nun Mükerrer 80/6. maddesinde, parantez içinde “(ivazsız olarak iktisap edilenler hariç)”, gayrimenkullerin edinme tarihinden başlayarak “beş yıl içinde” elden çıkarılmasından doğan kazançların “değer artışı kazancı” olarak vergilendirileceği yazılı.
Bu şu anlama geliyor;
· Miras kalan veya bağış yolu ile edinilen gayrimenkuller, ne zaman ve kaç liraya satılırsa satılsın, bundan doğan kazanç gelir vergisine tabi tutulmaz.
Nitekim, miras kalan ya da bağış yolu ile edinilen gayrimenkullerin satışında, 50 yılı aşkın süredir gelir vergisi alınmıyor.
Örneğin, ölen anne veya babasından miras kalan evi veya arsayı üç ay ya da üç ay sonra
satan bir kişi, bundan doğan kazanç nedeniyle gelir vergisi ödemiyor.
· Satın alınan bir gayrimenkul, beş yıl içinde elden çıkartılırsa bundan doğan kazanç “değer artışı kazancı” olarak gelir vergisine tabi tutuluyor.
Beş yıllık süre dolduktan sonra, kaç liraya satılırsa satılsın gelir vergisine tabi tutulmuyor.

2. Yeni Gelir Vergisi Tasarısı:
Yeni Gelir Vergisi Tasarısı ile miras veya bağış yolu ile edinilen gayrimenkullerin elden çıkartılması;
· Gelir vergisine tabi tutulacak.
· Bu gayrimenkullerin, Vergi Usul Kanunu’nun “servetlerin değerlemesi” bölümüne göre tespit edilen değerleri, “maliyet bedeli” yerine geçecek.
· Gayrimenkullerin değerleri “vergi değeri” esas alınarak belirleniyor (VUK Md.297).
Vergi değeri ise, gayrimenkullerin Emlak Vergisi Kanunu’nun 29. maddesine göre belirlenen “Emlak Vergisi asgari değeri” oluyor (VUK. Md.268).
3. Değerleme Farkı Herkese Vergi Ödettirecek:
Miras veya bağış yolu ile edinilen gayrimenkullerin;
· Ediniminde ödenen veraset ve intikal vergisi alınmayacak.
· Emlak vergisi asgari değeri ile maliyet bedelinin (yani edinme bedeli) belirlenecek.
· Satarken rayiç bedeli yani normal satım bedeli üzerinden gösterilecek.
Emlak Vergisi asgari değeri, genellikle rayiç bedelden düşük olduğu için miras kalan gayrimenkul, üç gün sonra satılsa dahi gelir vergisi ödenecek.

Satılırsaymış bende miras kalır kalmaz vergi alıyorlar zannetmiştim.
http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/22378912.asp?yazarid=41&hid=22379653
Sosyal ağlarda paylaş

abi inönü ye laf atardı,kendini müslüman sanan tayfa;gerdek gecesi vergisi alıyordu diye,yakında bakireliği milletvekilleri alacak denilse,millet karısını götürüp teslim edecek,bu ne duyarsızlık arkadaş,havadan duyarsızlık gazı mı sıkıyorlar şüphelenmeye başladım :S
Sosyal ağlarda paylaş

huun said:

yeni bir olay değil bunlar. şükrü kızılotun 2 senede bir dikkat çektiği eski bir olay hehe

birisine hediye vermek birisinin geliri olması demektir, vergilendirilmesi gayet mantıklıdır. bir sene içerisinde geri ödemediğin borcundan bile vergi alınan bir dünyada yaşıyoruz, hohohoh diye karşılanacak bir konu değil yani.

yahu adam malı alırken vermiyor mu vergisini? bana bağışlamak istediğinde ben niye vergi veriyorum? cidden anlamadım mantığı da kuramadım.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...