Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Elektronik Sigara

Wolas

Öne çıkan mesajlar

bu arada durum bilgisi vereyim,

3-4 gündür kullanıyorum; 1 paketten 4-5 dala indim; yemek sonrası sigarasından henüz vazgeçebilmiş değilim ama

sürekli olarak elinin elektronik sigaraya gidiyor olması normal midir ya; bıraksanız bütün gün içeceğim de yuh falan diyerek duruyorum.

son sorum da, kapalı mekan uygulamaları nasıl? doğru kokmuyor ama eninde sonunda insanların suratına nikotin üflüyoruz, değil mi?
Sosyal ağlarda paylaş

Merhaba Aysu Güler, Ovale Türkiye' nin Türkiye forumların teknik destek ve bilgi akışı sağlayabilmek namına aranızda bulunmaktayım.

Sağlık konusunda hepimizin tereddütleri oldu ve bir çoğumuzun da hala var çünkü ortada kanıtlanmış net bir açıklama yok.

e-sigarada sağlığımızı en çok etkileyen faktör bildiğiniz gibi likitlerdir. Sizlerden ricam bilmediğiniz ve orjinal olduğuna kanaat getirmediğiniz likitleri kullanmamanız olacaktır.
Likitler ;

PG( Propilen Glikol) ,BG (Bitkisel Gliserin) aroma ve su karışımından oluşmaktadır. Bu maddelerin etkilileri;
PG: Propylene Glycol (Propilen Glikol) - Tadı olmayan, ince bir sıvıdır. Likitte ki PG oranı ne kadar yüksekse, çektiğiniz buharın sertliği de o kadar yüksek olur.

VG: Vegetable Glycerin (Bitkisel Gliserin) - Yoğun ve tatlı bir sıvıdır; bol hacimli buhar oluşmasında ana etkendir. Likitte ki VG oranı arttıkça buharın yoğunluğu ve tatlılığı da artmaktadır.

Yapılan kısmi araştırmalar neticesinde .
1. Bazı kişilerin Propilen Glikol (normal sigarada da vardır) alerjisi olduğu kaydedilmiş ve bu durum neticesinde ağız içinde aftlara sebebiyet verebildiği
2. elektronik sigaraya yeni başlayanlarda boğazda kısa süreli daralma yaşandığı yönünde olmuştur.

Bunların haricinde net bir açıklama veya araştırma sunulmamıştır.En kısa zamanda havadan başka bir şey teneffüs etmememiz dileği ile :)
Sosyal ağlarda paylaş

Nikotin oranları içinde bir kaç şey söylemek isterim; bir çok sitede size nikotin oranı verilmiş 2 paket sigara tüketiyorsanız 20 mg ve üstü nikotinli likitlerle başlayın diye..

mantık çerçevesinde bakacak olursak kaç paket sigara tüketiyor olsak ta sigaradaki nikotinin çoğu kullanmıyoruz yani durmaksızın sigara içemiyoruz dolayısı ile ne kadar düşük nikotin seviyesi ile başlarsanız o kadar sizin için iyidir. Çünkü bir dal sigaradaki nikotin oranına göre hesap yapıp nikotin miktarını ayarlamak büyük bir yanlışa düşmek demektir.
Sosyal ağlarda paylaş

ecf gibi forumlardan takip edip, `orjinal olmayan` sivilari da gayet rahatca tuketebilirsiniz. hem orjinal nedir onu merak ediyorum. sertifiakli onayli ise tamam ama sirf biri dekang oburu rawr vapor diye orjinal degil demek komik.

tabiki gidip adi sani duyulmamis yerlerden sivi almayin ama gayet un yapmis belli basli custom sivi yapan yerlerde mevcut, dekang'i falan solda sifir birakacak sivilar hemde. cayir cayir icebilirsiniz.

bu arada evic geldi sonunda yurt disindan, cok guzel aletmis. ohm algilamasi, watt suggestion, pil omru, watt makrosu yazmak gibi ozellikler ayri bir guzel. tek kotu yani fazlaca buyuk.

Sosyal ağlarda paylaş

Disappear said:

ecf gibi forumlardan takip edip, `orjinal olmayan` sivilari da gayet rahatca tuketebilirsiniz. hem orjinal nedir onu merak ediyorum. sertifiakli onayli ise tamam ama sirf biri dekang oburu rawr vapor diye orjinal degil demek komik.

tabiki gidip adi sani duyulmamis yerlerden sivi almayin ama gayet un yapmis belli basli custom sivi yapan yerlerde mevcut, dekang'i falan solda sifir birakacak sivilar hemde. cayir cayir icebilirsiniz.

bu arada evic geldi sonunda yurt disindan, cok guzel aletmis. ohm algilamasi, watt suggestion, pil omru, watt makrosu yazmak gibi ozellikler ayri bir guzel. tek kotu yani fazlaca buyuk.

Orjinal olmayan derken ki kastım kimsenin malını kötülemek amaçlı değildi. Tanınmış veya beğenilen bir çok marka var ama bunların sahteleri de var buna dikkat ediniz demek istedim. İnanın o kadar çok karşılaşıyorum ki hayretler içerisindeyim.Biraz reklam gibi olacak ama Ovale İlaç firması tarafından üretilen tek likit markası.

Bu arada Evic hayırlı olsun...Gerçektende büyük :) en büyük avantajı ne kafar paf aldığnız, ne kadar kaldığı veya voltaj ayarı,tabi ki pilinin güçlülüğünün yanında akıllı da bir alet. Kısaca başarılı ve iri bir arkadaş :) güzel günlerde kullanınız.. :)
Sosyal ağlarda paylaş

Yok 650lik aldım heryerde rahat kullanayım diye.
T3mü o atomizer. Bende T3e geçtim fitili falanda kendim sardım baya keyifli oluyor.
Ohm olarak kaçlık vs Volt kullanıyorsun Evic ile?
Bende 2.8 ohm rezistans var 4.2 falan kullanıyorum ama biraz daha arttırsam mı acaba voltajı diye dusunmuyor degilim.
Sosyal ağlarda paylaş

evet doğru diyorsunuz size kendimi tam olarak tanıtmadım açıkçası 13 yaşından beri sigara kullanan birim 33 yaşındayım :) 6 aydır esigara kullanıyorum ve maddi manevi hasarından dolayı bu ürünlere merak sardım ve şans eseri mesleğim oldu.Aynı zamanda anneyim part-time çalışıyorum ....Bu ürünlerin faydalı olduğuna kendimce karar verdim ve yanlış şekilde kullanılmamasını da sağlaya çalışıyorum ki bağımlılıklarımızdan kurtula bilelim diye sizler kadar bende araştırma öğrenme yolunadayım yanlış olursa düzeltmenizi rica ederim. Güzel bir ekip olmuşsunuz sevdim bu forumu ..
Sosyal ağlarda paylaş

Absolut size kesinlikle katılıyorum. Nihayetin de tam olarak bilmediğimiz bir ürün 10 sene sonra ne olur bilinmez. Başkalarını bilemiyorum ama sigarayı bırakmamı sağladığı aynı zamanda sigaradan oluşan bazı sıkıntılarımda da her geçen zaman diliminde azalma olduğunun farkındayım bu benim için önem arz ediyordu ayrıca benim yöntemim 16 mg dan 9 mg nikotin oldu bir nokta da 0 mg nikotine indirgeme niyetindeyim ondan sonrası saf hava olsun ....Umarım sizler içinde böyle olur.
Sosyal ağlarda paylaş

Absolut anladığınız ve tercüme ettiğin için teşekkür ederim. Sonuçta evicte istediğiniz ohm kullanma imkanınız var evic kullandığınız ohm a göre, kaç watt veya kaç volt luk maksimumlarını veriyor, derece ayarı da sizi uyarıyor geriye kalan sizin damak tadınız nasıl tercih ediyorsanız o şekilde kullabilirsiniz.

genel tercih bol duman,aroma tadı ve boğaza vurum kalitesi ....:)

Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...