Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Galatasaray 2012-2013 Sezonu Genel Tartışma - 3

Rewendor

Öne çıkan mesajlar

Abi gelmesin yaa o video tr'de olay olur, iki akpli cikar turkleri cok kotu tanitmislar boyle musluma lik olmas der sonra acilacak pankartlar karisyla ilgi falan soyle bi dusundumde kimse haketmiyor bunlari, medya altindan girer ustunden cikar karisinin valla kadin zaten unlu.

Sinayderde kosarak kacar trden yine rezil olurus milletce.

Gelirse olacagi bu yaziim buraya da gelirse alintilarim bi kac ay sonra
Sosyal ağlarda paylaş

Oynayan abiler hakkat türk ama.

Yalnız taaa 7-8 aydır var bu şınaydır muhabbeti. Gazetecilikte 2 haber hazırlama yöntemi vardır. Birincisi olay olur sen gidersin haberi yaparsın. İkincisi bir olay olacaktır. Haber hazırlanır. Haberin en fazla gündem olacağı anda yayınlanır. Mesela pek çok ölümü bekleyen ünlünün haber metinleri hazır. Sallıyorum Hugo Chavez'in durumu son derece kritik olduğundan eminim Can Dündar gibi pek çok haberci haberini hazırlamış, Chavez'in ölmesini bekliyodur. Mesela rahmetli Neşet Ertaş'ın haber metinleri ve belgeselleri hazırdı. Olacağın olması bekleniyordu.

Muhtemelen haber hazır ve şu anda yayınlanmasındansa daha sonra yayınlanması çok daha fazla ses getirir diye hazırda bekletiliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

baya geçmiş

BiTcH_oFBaT said:

kavurma said:

geçmiş

BiTcH_oFBaT said:

abi o zaman neden her klüp görüştüğü kişileri KAP'a bildirmiyor? Onu soruyorum ben işte. GS, Forlanla görüştüğünü mü ne bildirmişti ya da Reyes olmamıştı misal. Ama BJK veya FB'de ben bunu hatırlamıyorum hiç. Klüp sadece aldığı kişilerle mi görüşüyor yani? KAP'a bildirilip transferi olmayan kaç kişi var? Bilmediğim için soruyorum.

Önce her yere düşüyor oyuncu ile anlaştı, basına düşüyor. Sonra KAP'a pat diye önce klüp, sonra oyuncu ile görüşülüyor derken 1 dk sonra anlaşıldı diye düşüyor.

"Ambrabat ilk görüşme" said:

GALATASARAY SPORTİF SINAİ VE TİCARİ YATIRIMLAR A.Ş. / GSRAY [] 20.06.2012 14:37:03
Profesyonel futbolcu Nordin Amrabat'ın kulübü Kayserispor Kulübü'nden transferi için resmi görüşmelere başlanmıştır. Kamuoyu gelişmelerden haberdar edilecektir.

"İlk görüşme iptali" said:

GALATASARAY SPORTİF SINAİ VE TİCARİ YATIRIMLAR A.Ş. / GSRAY [] 20.06.2012 18:42:35
Profesyonel futbolcu Nordin Amrabat'ın transferi konusunda kulübü Kayserispor Kulübü'yle yapılan resmi görüşmeler olumsuz olarak sonuçlandırılmıştır. Kamuoyunun bilgisine sunulur.

"Ambrabat 2. görüşme" said:

GALATASARAY SPORTİF SINAİ VE TİCARİ YATIRIMLAR A.Ş. / GSRAY [] 12.07.2012 15:04:14
Profesyonel futbolcu Nordin Amrabat'ın kulübü Kayserispor Kulübü'nden transferi için resmi görüşmelere başlanmıştır. Kamuoyu gelişmelerden haberdar edilecektir

"Ambrabatın transferi" said:

GALATASARAY SPORTİF SINAİ VE TİCARİ YATIRIMLAR A.Ş. / GSRAY [] 19.07.2012 17:02:31
Kayserispor Kulübü profesyonel futbolcularından Nordin Amrabat'la 2012-2013 sezonundan başlamak üzere 5 futbol sezonu için anlaşmaya varılmıştır. Buna göre, futbolcunun eski kulübüne 8.000.000 EUR bonservis ücreti ve Kayserispor'un futbolcunun bir önceki kulübü PSV Eindhoven'la yapmış olduğu sözleşme gereği PSV Eindhoven'a 600.000 EUR ödenecektir. Futbolcuya ise, 2012-2013, 2013-2014, 2014-2015, 2015-2016 ve 2016-2017 sezonlarında sırasıyla 1.000.000 EUR, 1.100.000 EUR, 1.200.000 EUR,1.300.000 EUR ve 1.400.000 EUR sabit transfer ücreti ve her bir sezon için 17.500 EUR maç başı ücreti ödenecektir. Buna mukabil futbolcuyla varılan yazılı mutabakat ve feragat gereğince, transfer sözleşmesine göre Kayserispor Kulübü'ne ödenecek olan bonservis ücreti üzerindeki %10 paya tekabül eden 800.000 EUR tutarındaki alacağından futbolcu feragat etmiştir.

Anlaşılır olması için ambrabatın transfer aşamalarını kap.gov.tr'den bir bir alıntıladım.
Bu görüşmelerin başlama aşamasından önce kayseriyle muhakkak bir telefon trafiği yaşanmıştır, almak istiyoruz tarzında. Onlarda oyuncularının fiyatını yükseltmek için kapa bildirinde işin adı konsun demişlerdir. Bizimkilerde doğal olarak bildiriyorlar. Yani bu konu iki kulüp arasında mutabakatla gerçekleşiyor. Galatasaray veya başka bir kulüp işin çakallığını ancak burak yılmaz tarzı transferlerde yapabilirler.

Sonuç olarak, gerçekleşme ihtimali yüksek olan transfer hareketlerini bildiriyor takımlar.

abi gene gs örneği verdin, başka diyorum. Bu bildirimden önce her yerde anlaştı diye haber çıkmıştı zaten. sonra neden olduğunu anlamadan iptal olmuştu.

Örneğin Bjk, Nene ile görüştü hepimiz biliyoruz. Yöneticiler de çıktı dedi. Bu KAP'a bildirildi mi mesela? Ne biliyim bu tip örnek diyorum. Ya da GS'nin eski yönetiminin yaptığı böyle olay var mı?

abi aç www.kap.gov.tr'yi, fenerbahçe beşiktaşın bildirimlerini sorgula, bak bakalım neleri neleri bildirmişler. hala galatasaraya bok atcam diye uğraşıyorsun ayıp ya. ben burda tüm iyi niyetimle sana bilgi vermeye çalışıyorum sen inadına galatasaray çakallık yapıyora getiriyorsun işi.

üzülüyorum böyle olunca.

galatasarayın avukatı falan değilim sadece ne nedir ne değildir onları söylüyorum yanlış anlama. ki işin çakallığının burak yılmaz transferi olduğunu açık açık söylüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

abi kavurma adama saldırmıssın da adam gs'ye bok atmamiski :S

beşiktaş 10 tane oyuncu ile görüştü bildiri mi ? hayir demiş

fener görüştü mü bildirdi mi hayir demiş..

gs de simdiye kadar hep öyle yaptı demiş. sonucta %90 bitince bildiriyorlar, senin örnek verdiğin transferde 10 gün sonra bitmiş..

gs'ye saldıran yokki yaw :D
Sosyal ağlarda paylaş

kaynağı gösterdim abi, aç bak bakalım transfer öncesi kimleri bildirmişsiniz bildirmemişsiniz. şu an hiç kasamayacağım beşiktaşın fenerin bildirimlerini sorgulayıp buray alıntılamaya. öğrenmek isteyen açsın baksın site orda. kimseye de saldırdığım yok abi canım ciğerim size feda olsun.
Sosyal ağlarda paylaş

dün hiç giremedim, detayları da bilmiyorum da olursa çok iyi transfer olur. Ha GS'nin işine yarar mı? 4-4-1-1 tarzına vs. dönerlerse yarar. Kanat organizasyonu ve şuan ki oyun formasyonu dışına çıkmayı hayal edenler için kötü bir gelişme bu, ama olsun. En azından şuan ki oyun düzeni bir tık daha güçlenir.

KAP'a bildirilmesi de çok birşey ifade etmiyor aslında, son gelişmeleri bilmiyorum ve üşendiğimden postları okumadım ama Inter'le kim görüşmek istese şuan görüşme için randevu alabiliyor. Kimle görüşüldüğü önemli değil, Sneijder'ın elden çıkarılması amaçlanıyor.

Bu konuda GS yönetimi transfer olmayacak olsa bile KAP'a verdikleri açıklama ile gündem yaratıyorlar. Her şekilde kârlılar;

-Transferle uğraşıyoruz, hemde iyilerden biriyle uğraşıyoruz zırlamayın diyorlar.

-FB'nin peşinde olduğu bir adamla görüşüyorlar. Taraftarlarına büyüklük şovu yapıyorlar. FB, Inter'la görüşme ayarladı mı? HAA HAAA olayına girildi.

-Ve üstte olan olay, taraftar şuan çok mutlu ve gaza gelmiş durumda, birçok şeyi sorgulamıyor.

Ben halen Sneijder ile anlaşılamayacağını düşünüyorum. Çok daha ciddi takımlar var onla ilgilenen ama şu da bir gerçek ki Inter'in ona yaptıkları her ne kadar yanlışsa bu süreçte Sneijder ve karısının yaptıkları da bir o kadar yanlıştı. Bu durumda çok itibar kaybetti ve belli görüş ve disipline sahip olan takımlar onu almaya karamsar yaklaşabilecektir.

Şöyle ki mesela çok yüksek bir bedel isterse Sneijder, o kulüpler almak için kastırmayacaklardır. Bu da GS'nin elini güçlendiriyor. Sneijder'i almak ise seviye atlattırır GS'ye var olan düzende, onu mutlu tuttukları sürece de sorun yok. Sneijder mutlu olduğu sürece güzel oynar.

Gerçi ben FB konusuna da yazmıştım. Sneijder gibi bir adamın bu ülkeye giriş yapması aşırı masraflı ve gereksiz yük bana kalırsa. 5-6 milyon euro maaş cidden çok yüksek ve Türk kulüplerinin hiçbiri normal şartlar bunu karşılayamaz. FFP olayında arkamızda Araplar olmadığından ötürü (ki onlar bile artık dikkat ediyor) direk parçalarlar. Baros'tan kurtuldu GS, oradan güzel bir maaş bütçesi açtı ama Sneijder'in gelmesi demek başka hiç transfer olmayacak, hatta elden 1-2 adam daha gidecek demek. Bu mali yapıda GS'nin bu yükün altından kalkması cidden zor, GS değil FB'nin bile zor.

Dediğim gibi anlaşma olma ihtimali düşük, şov için yönetim tarafından yapılmış bilinçli bir olay olduğunu düşünüyorum. Ha gelir mi? Gelir. Maddi olarak bütün rakiplerden daha iyi teklif verirsen ve kariyer planlamasını kafasında bitirdiyse çok rahat gelir. Ama sorun aslında o mali yükü rahatlıkla kaldırabilecek misin orada başlıyor. O da görünürde çok kolay gözükmüyor. En kötü ticari ürünlerden 2-3 katı daha çok gelir elde etmen gerekiyor. O da görünürde çok zor,
Sosyal ağlarda paylaş

applev0dka said:

abi kavurma adama saldırmıssın da adam gs'ye bok atmamiski :S

BiTcH_oFBaT said:

GS'nin bu yönetiminde biraz maniplasyonda var. Hisseleri arttırmak için borsaya bildirmiş olabilirler. Bu ilk değil çünkü..

Bu arada Afellay 2 ay yokmuş. GS'deki bal bende olacaktı...
Sosyal ağlarda paylaş

KAP'a bildirimler borsa da öyle kulüplere çok yüksek paralar kazandırmıyor. Maddi olarak getirisi, haber manipüle etmeye değmeyecek kadar az. Bu konuda bir tek BJK-Robinho haberleri kulübe eh işte diyecek kadar kazandırmıştı.

Ama manevi olarak mükemmel bir ateşleme, zamanında yapılmış çok iyi bir hamle. Bu ateşlemenin üstüne birde imza atıp gelirse o zaman tavan yapacaklar. Hem yönetime güven tavan yapacak, hemde var olan transfer sözü yerine geldiğinden en temizinden ticari gelirlerde artış olacak.

İmza atmazsa da en azından çalışıyorlar diyerekten yönetime güven yine azda olsa artacak, başka transferler yapılacak.

Şu KAP bildirimi her şekilde Win-Win bir olay GS için
Sosyal ağlarda paylaş

DarKRideR said:

Gerçi ben FB konusuna da yazmıştım. Sneijder gibi bir adamın bu ülkeye giriş yapması aşırı masraflı ve gereksiz yük bana kalırsa. 5-6 milyon euro maaş cidden çok yüksek ve Türk kulüplerinin hiçbiri normal şartlar bunu karşılayamaz. FFP olayında arkamızda Araplar olmadığından ötürü (ki onlar bile artık dikkat ediyor) direk parçalarlar. Baros'tan kurtuldu GS, oradan güzel bir maaş bütçesi açtı ama Sneijder'in gelmesi demek başka hiç transfer olmayacak, hatta elden 1-2 adam daha gidecek demek. Bu mali yapıda GS'nin bu yükün altından kalkması cidden zor, GS değil FB'nin bile zor.

Şınayder 28 yaşında. Aldıktan sonra kar yaparız modunda bir transfer olmayacağı açık. Ancak aynı ya da yakın bonservis bedeli ile rahatlıkla gönderilebilecek yaşta. (Evet evet öyle Keita'yı aldığımız paraya okutmuştuk unutmayın.) Ancaaak. Şınayder transferinin sayesinde hem forma satışları artacak hem de Galatasaray'ın ciddi anlamda reklamı yapılmış olacak. Fenerbahçe'nin Carlos transferini düşünün. Fenerbahçeli arkadaşlar kızmasınlar ama Carlos transferinden önce Fenerbahçe'nin tanıyan insan sayısı ne kadardı ki? Yani ülke olarak Turkey, Bosphorus, Galatasaray 3lüsünden öteye geçebilmemizi Carlos transferi sağladı. Ben Şınayder transferinin mali açıdan da yanlış bir transfer olmayacağı kanaatindeyim.

Bizi futbol açısından ne "Arap-Rus" ikilisi gibi görüyorlar ne de tam Avrupa'lı gibi. Biz arada bir yerdeyiz. Zaten bu arada bir yerde olmamız sayesinde Şınayder'i aldık aldık..
Sosyal ağlarda paylaş

abi kap olayinin borsaya faydasi olmaz olur mu ? insanlar kim gelcek kim gidicek ona göre yatırım yapıyorlar sonuçta..

manipülasyon olaylari konusunda bişey diyemem, biraz komplo teorisi, ama görüşmeden de görüştük dicek degil adamlar.

sadece simdiye kadar %90 hem klup hem futbolcu ile anlasınca bildirdiler klüpler. Kap'a bildirilip gelmeyen oyuncu sayisi totalde 3-5 bile degildir.
Sosyal ağlarda paylaş

Aceace said:

DarKRideR said:

Şınayder 28 yaşında. Aldıktan sonra kar yaparız modunda bir transfer olmayacağı açık. Ancak aynı ya da yakın bonservis bedeli ile rahatlıkla gönderilebilecek yaşta. (Evet evet öyle Keita'yı aldığımız paraya okutmuştuk unutmayın.) Ancaaak. Şınayder transferinin sayesinde hem forma satışları artacak hem de Galatasaray'ın ciddi anlamda reklamı yapılmış olacak. Fenerbahçe'nin Carlos transferini düşünün. Fenerbahçeli arkadaşlar kızmasınlar ama Carlos transferinden önce Fenerbahçe'nin tanıyan insan sayısı ne kadardı ki? Yani ülke olarak Turkey, Bosphorus, Galatasaray 3lüsünden öteye geçebilmemizi Carlos transferi sağladı. Ben Şınayder transferinin mali açıdan da yanlış bir transfer olmayacağı kanaatindeyim.

Bizi futbol açısından ne "Arap-Rus" ikilisi gibi görüyorlar ne de tam Avrupa'lı gibi. Biz arada bir yerdeyiz. Zaten bu arada bir yerde olmamız sayesinde Şınayder'i aldık aldık..

abi sinayder'i aldıgın paraya araplara okutamazsın ama öyle bir sorun var, top class olmaya alışmiş sürekli CL seviyesnde oynayan bir adam 29 30 yasinda araplara gitmez, o yüzden gs'nin en büyük karı söyledigin gibi forma satışları,kombine satışlari ve sinayderin getircegi basari olur, yoksa 6 ay sonra satmadigin sürece yüksek fiyata satılcak bir adam degil
Sosyal ağlarda paylaş

Ya bu kadar konuşucana açar bakarsın borsada GS hissesi yükselmiş mi düşmüş mü diye. Bu kadar ezbere sallanmaz ki...

Ayrıca borsa bildirimi her türlü iyi denmiş bu da saçma, ciddi prestij kaybediyor takım/yönetim her seferinde. Aldıkları oyuncu da mundar oluyor imaj olarak. Ujfalusi'yi alıyorsun mesela taraftar direk meeh çekiyor sen öncesinden reyes,falcao falan dediğin için.

Eğer Sneijder'i de alamazsa Ünal Aysal taraftarla arası ciddi anlamda açılır.
Sosyal ağlarda paylaş

borsa'da her alım satim için altındaki notta neden oldugu yazıyor mu ? şinayder geliyor diye hisse aldi, satti yazıyor mu ?

hisseler atıyorum 2 puan kaybetcekse, şinayder acıklamasından sonra 1.7 kaybetmiştir misal.. brainstorm yapıyoruz burda, olayi shitstorm'a cevirmeye ne kadar meraklısınz ya :S
Sosyal ağlarda paylaş

Ah ah. Borsacılar en azından hisse değerlerini değiştirebilecek borsacılar diyeyim aptal insanlar değiller. Sneijder transferinin olabilitesi Galatasaray hissesi için büyük bir değişken değil o yüzden ancak 3-5 kişi bunun üzerinden hisse üzerinden alışveriş yapar.

Neyse uzun uzun borsa anlatıcaktım vazgeçtim. Lafın kısası takımlar transfer üzerinden borsa spekülasyonu yapmakla uğraşmaz, çok gereksiz ve götürüsü getirisinden fazla olan bir uygulama olur bu.

Herşeyi geçtim, Galatasaray KAP'a diyor ki ben İnter ile Sneijder için görüşüyorum, bunu söyleyebilmesi için mutlaka İnter ile aralarında fakslar/mailler gidip geliyor demektir. Doğruyu söyleyerek mi kandırıyorlar milleti? Kimseye haber vermeden transferi yapıp hisseleri alıp sonra mı açıklasınlar transferi?
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...