Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ne oynayalım ?

Densiz

Öne çıkan mesajlar

abi farmdan geri kalma geyiği nedir haha. dotada farmdan geri kalınmıyor mu sanki, üstüne para da gidiyor işte. hatta dotada creepler daha fazla para verdiğinden öldüğün zaman beklediğin sürede kaybettiğin para lol e göre daha da fazla.

kısaca dotada ölmek lol e göre çok fazla şey kaybettiriyor. ölmemek için uğraşman gerekiyor vs vs.

bütün muhabbetleri okumadım ama klasik dota lol den daha zor. lol cok basit kotu oyun muhabbetlerine gelmiş gibi gözüküyor.

evet dota 2 lol e göre çok daha zor. lol sadece stres olmadan eğlenmelik oynamak için güzel bir oyun.

iki tarafın da fanboy u olmamak lazım. bazı factler var. bunları görmezden gelip de dota ile lol ü karşılaştırmamak lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

lol'de adam gibi bi oyunda örneğin top lane'in sırf jungler geldi free dmg vurdu potu bitti diye base'e dönüp gelene kadar kaçırdığı 2 creep wave bile early game'de karşısındakine büyük avantaj sağlar. o dakikadan sonra kuleyi almadan farm yaptırırsa solo top oynayanın yetersizliğidir. snowball olayı en önemli hususlardan biri roaming yapan bi top ya da mid laner oyunun akışını gayet değiştiriyor. bu arada karşıdaki takıma göre build değişmez olayı da yanlış bilgi. annie falan da kel alaka demek istiyorum son 50 ranked oyunumda tek annie görmedim.
Sosyal ağlarda paylaş

barbu said:

abi farmdan geri kalma geyiği nedir haha. dotada farmdan geri kalınmıyor mu sanki, üstüne para da gidiyor işte. hatta dotada creepler daha fazla para verdiğinden öldüğün zaman beklediğin sürede kaybettiğin para lol e göre daha da fazla.

Lol'de adamı 10 kere ganglesen de öldüğünde bir şey kaybetmiyorlar denmiş ben de ölünce fark açılıyor diyorum Dota'da açılmadığını mı iddaa ettim veya kıyasladım mı? Ek olarak süre bazlı bakarsan lol'de süreye göre kastıgın para dotaya göre daha fazla ve dorans itemları gibi düşük fiyat yüksek efficiency itemlar var.

Uzun lafın kısası ölmek fark ediyor, hem de çok fark ediyor lol'de.
Sosyal ağlarda paylaş

annie olayini lafin gelişi yazdim abi :D

ama o günlerde populer hangi hero varsa takımlarda banko oluyor ve 2 takım genelde 3 hero ayni oluyor..

ya lol'ün de üstün yanlari var,item ve stat mekanikleri falan güzel, ama işte bir yerden kazanirken bir yerden kaybediyor 2 oyun da.

önemli olan +lari fazla tutabilmek..
Sosyal ağlarda paylaş

Myshkin said:

barbu said:

Lol'de adamı 10 kere ganglesen de öldüğünde bir şey kaybetmiyorlar denmiş ben de ölünce fark açılıyor diyorum Dota'da açılmadığını mı iddaa ettim veya kıyasladım mı? Ek olarak süre bazlı bakarsan lol'de süreye göre kastıgın para dotaya göre daha fazla ve dorans itemları gibi düşük fiyat yüksek efficiency itemlar var.

ilk 15dk 0-8 oynadıgın master yi ile sonra oyunu tek basına kazanabilirmisn ? olmuşlugu cok var,başka herolar ile de var.

ilk 15 dk 0-8 oynadıgın hangi hero olursa olsun dotada allah olsan adamalara 5metre yaklaşamazsın
Sosyal ağlarda paylaş

DoruK said:

@barbu oyunda lvl 15 ile lvl 16 olan arasında büyük fark varken (bunun sebebi de ultinin 3. seviyesinin lvl16da açılması) lolde ölmek önemli değil demek bilgisizlik olmuş.

Evet dota da lvl 3 te açılıyor zaten. Tabiki ölmek bişeyleri değiştiriyor, sadece daha az değiştiriyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Baktım şimdi 30 lvl 195 win'li account varmış. Rune'u alan adamın fazla vurması balance sorunu yaratıyor demen normal.

Yukarıda ki yorumları yapman da.

edit: eu west'te isen, oyuna spectate geldi, uzun zamandır girmiyorsan. Oradan "ranked" oyunlardan bir kaçını izle. Ne demek istediğimizi anlarsın.
Sosyal ağlarda paylaş

abi bizim dediğimiz balance'dan anladığın o mu :D adam gibi rune page i olan ile olmayan adam arasında fark olsun bi zahmet. lol'de oyun öncesi strateji olayı biraz daha geniş bence bu rune ve masteryler yüzünden.

ama rune olayı o kadar kasıntı değil lvl 20'ye gelene kadar biriktirdiğin ip yi harcamazsan rahat 2-3 page döşersin zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

Doruk hero balansı argümanın ne oldu ben rakamları koyduktan sonra o konudan hiç bahsetmiyosun hayır mı?

LoL daha iyi tamam sen öyle istiyorsan öyle olsun. Çünkü dota2 kötü bi oyunun tekrar yapılmışı ama LoL'ü diablo 2 den esinlenerek yapmışlar.

Tekrar söylüyorum 2 oyun da iyi ki bu kadar insan oynuyor, ama dota2 için saçma sapan eleştiri yapmanın alemi yok bunu söylerken.
Sosyal ağlarda paylaş

yahu gelmişin lol'de lvl 1-30 arası tüm oyunların oynandığı istatistiği koymuşsun ben sana ne anlatayım buradan. sen dota zor oyun işte biz zoru oynuyoruz siz de yetemediğiniz için basit olan lolü oynuyorsunuz gibi 12 yaş argümanıyla gelince bişi yazasım kalmıyor gülüp geçiyorum sadece.

oldu fanboylar sinirleniyor diye eleştirmeyelim yasaklansın, mod gelip silsin mesajları. eleştirmeyin ne demek yahu
Sosyal ağlarda paylaş

Myshkin said:

barbu said:

mario da bile ölmek fark ediyori canın filan azalıyor. veya sonic de altınların filan gidiyor.

mesele ne kadar farkettiği. dotada bu çok daha fazla etkiliyor. olay bundan ibaret.

ayrıca high bracet oyunlardan bahsediliyor, dünya çapında olanları kasdediyorsanız çok farklı taraflara çekersiniz. o adamlara dota da versen oynayacak, lol de versen oynayacak.

turnuva/dünya çapında oyuncular arasında karşılaştırma yapmaktansa bizim gibiler arasından ama iyi oyuncuları karşılaştırmak lazım.

ben şunu bilir, şunu söylerim. dotada orta değil, kötü dediğim adamlar lol de iyi maçlar çıkartabiliyor. veya dota için orta dediğimiz adamlar lol de çok iyi diye sınıflandırılabiliyor. arkadaşlarım arasında var o yüzden söylüyorum. bunun tersi pek yok ama. lol de bok gibi olup da dotada çok iyi olan. en azından belirli sayıda maç yapmış insanlar arasında.

Kısaca. İki oyunu karşılaştırmayın bence. Daha önce dediğim gibi. Dota daha zor, daha insanı yoran ama bu zorluğu da eğlendiren bir oyun. Lol ise arkadaşlarınla girip, kafa rahat, sinir stres olmadan full aksiyona akabileceğin eğlencelik bir oyun.

Emin değilim, belki burada araştıran vardır ama Lol'ü baya ufak yaşta insan oynuyor. Doğru mu bu? 10 yaşında kuzenim filan oynuyor. başka da duydum sokakta gezen çocuklar filan. Böyleyse çok feci muhabbetler dönüyordur chatlerde :D
Sosyal ağlarda paylaş

abi bi kere şu nasıl bir argüman anlayamıyorum, dotada kötü oynuyordu lol'e gitti iyi oynuyor.

e arkadaş lolde bilgisayara karşı mı oynuyorsun maşallah herkes lol'ü iyi oynuyor e karşı takımda kim oynuyor o zaman kim yeniliyor karşı takımda? Demek ki kendinden düşük seviye adamlarla oynuyor. E üst seviye rank maçlara bakın diyoruz niye diyoruz?

Turnuva maçı olmasına gerek yok kendini orta iyi diye tanımlayan arkadaşların hangi eloda oynuyormuş söyle bilelim?

Burda gelip farazi konuşuyorsunuz başka bir şey değil abi, üzgünüm ama dotadan lol'e geçince rank oyunlarda ortalığı yakıp yıkamayacaksınız gerçek bu. rank oyun bile oynamayan arkadaşlarınızın tecrübeleri de bir şey ifade etmiyor.

dealwithit.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

abicim sen şuan farazi konuşuyorsun. adamlar ranked oyun oynuyor. lvl 30 olunca açılan hani.

Ayrıca kendimden biliyorum. Dotadan Lol'e geçince cidden çok daha rahat ve dolayısıyla daha iyi oynuyorsun. Hadi beni geç. Uzuuun süredir ranked maçlar yapan arkadaşlarım var. dotadan geçmeler. Onlar bile söylüyor bunu. Kaldı ki bunu söyleyenler LoL oynamayı tercih ediyor. Hater değiller yani.

dediğim şey çko net. LoL de kötü olup da Dota da high bracet da oyun oynayan bir kaç adam gösterin. çok pro adamlar olmasına gerek yok dediğim gibi. Lol de kötüyken dotada sadece high bracet oyun oynayan(sürekli) adam gösterseniz yeter.

Hayır anlamadığım şey dota daha zor, siz kolay oyun oynuyorsanız muhabbetine neden bu kadar takılıyorsunuz lol.
Sosyal ağlarda paylaş

DoruK said:

yahu gelmişin lol'de lvl 1-30 arası tüm oyunların oynandığı istatistiği koymuşsun ben sana ne anlatayım buradan. sen dota zor oyun işte biz zoru oynuyoruz siz de yetemediğiniz için basit olan lolü oynuyorsunuz gibi 12 yaş argümanıyla gelince bişi yazasım kalmıyor gülüp geçiyorum sadece.

oldu fanboylar sinirleniyor diye eleştirmeyelim yasaklansın, mod gelip silsin mesajları. eleştirmeyin ne demek yahu

Ranked yüzdelerini koyayım o zaman...

LoL Ranked
Top rating : %56.42 Rumble, %55,4 Taric

Dota da ranked istatistik ayrılmamış.

Top rating : %56.82 Drow, %55.73 Zeus

İki istatistik de son patche göre koyulmuş. Dota'nın ranked gamingi ayrı olsa eminim biraz daha da yaklaşırdı oranlar.

OMO SON RONKOD OLMOYON ORONLORO KOYOYOSON... Böyle mi yapılıyor?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...