Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ne oynayalım ?

Densiz

Öne çıkan mesajlar

pastel olayını tf2 den sevdi valve. Onunda peşini bırakmaz. Emote felan filan derken dota 2 çılgın atabilir. Arkasındaki steam oalyı yeterli ama şu okuduğum "rus problemi" cidden baya tırtmış.

http://www.youtube.com/watch?v=UkkgzY76B20

asdf

http://www.youtube.com/watch?v=2bFUL655Awg&feature=player_embedded

birde kesin verilmiştir ama şuda iyiymiş, izliyorum şuan :p.

http://www.youtube.com/watch?v=ZFAviSP6oVc&list=PLE14F2057980335BE&index=1
Sosyal ağlarda paylaş

Dota metasi cok karisik bi oyun oldugundan tek basinayken gercekten cekilmez oluyor, cünkü en basitinden senin dogrularin adamin dogrularyla uyusmuyor asla vs diger oyunlarda roller biraz daha belirgin.

Bi de söylenmis zaten dota 2 kitlesi baya les.

Ama iclerinde en iyisi acik ara dota2.

Bir de su mm sistemine 1-2 tane temel kural getirseler cok daha güzel olur, bir oyun dalga gecerek yendigim adamlar ertesi oyun takimimda bitiyorlar ve bu günde 2-3 kez olmaya basladi...

Ha bir de ruslari Türklere tercih ederim demeyi unutmusum...
Sosyal ağlarda paylaş

of abi fanboylar amma kasmış

iki oyunu da oynayın 10-20 oyun ondan sonra karar verirsiniz

lolde oyuna tanımadığım türk gelince ölü taklidi yapan biri olarak da dota 2 communitysinin çok daha beter olduğunu söyleyebilirim

ayrıca kişisel fikrim dota 2 ne eğlenceli ne competitive olacak nitwliklere sahip -henüz, lolden ve hondan sonra göz yorması olayının da bana özgü bişi olduğunu sanırdım başkaları da varmış sfdg
Sosyal ağlarda paylaş

ya neyse abi banane yani, söylüyorum sadece fikrimi. bu arada fanboy lafını sana söylemedim harhar şeklinde yazanlara söyledim. zamanında hon oynayanlar da diretti anlatamadık ama şimdilerde bir bir lol'e geçiyorlar. dota2'ye geçenleri de olacak tabii. baştan lol'e geçmedik millet aldı başını gitti bu saatten sonra girmem kafasında olanlar da var o da ayrı bi inceleme konusu.
Sosyal ağlarda paylaş

DoruK said:

of abi fanboylar amma kasmış

iki oyunu da oynayın 10-20 oyun ondan sonra karar verirsiniz

lolde oyuna tanımadığım türk gelince ölü taklidi yapan biri olarak da dota 2 communitysinin çok daha beter olduğunu söyleyebilirim

ayrıca kişisel fikrim dota 2 ne eğlenceli ne competitive olacak nitwliklere sahip -henüz, lolden ve hondan sonra göz yorması olayının da bana özgü bişi olduğunu sanırdım başkaları da varmış sfdg

İyi de şu konuda gördüğüm en fanboy mesajı bu. Herkes doğal olarak kendi oynadığı oyunu daha iyi görüyor çünkü zaten daha iyi olduğunu düşündüğü için o oyunu oynuyor.
Ama LoL bildiğin kötü bi oyun yani, aşırı kolaylaştırılmış,son derece monoton saçma bi oyun. Yukarıda da söylenmiş herkesin rolünün belli olduğu 4. sınıf anime grafiklerine sahip kötü bi oyun işte LoL. Hadi oynayın bişey demiyoruz da bari saçma sapan bok atmayın yani.
Sosyal ağlarda paylaş

Dota oyna derim karşık falan filan diyorlar sadece bir süre oynayıp kavramaya bakıyor. Kavradın mıda bırakamazsın. Arada sıkılırsın falan ama 1 hafta sonra yine oynayasın gelir =) Hon'u tavsiye etmem. lol'ude bilmiyorum oynamadım hiç. Arkadaş oynuyordu biraz anlattı, anlattıkları ve grafiklerine karşı önyargımdan hiç denemedim.
Sosyal ağlarda paylaş

dota 2 de oynadım, hon da, dota da, bişi ifade etmese de -tanımam etmem- büyük ihtimal senden eski moba oyuncusuyumdur. kendi fikirlerini söylemek var, hiç bir aksi argüman sunmadan O ÖLE DEĞİL YANLIŞ BİLİON diye rage yapıp senin gibi saldırmak var. bende fanboyluk bişi yok, adam sormuş iyi yönleri kötü yönleri, gözümü yoruyor mu evet, eğlenceli mi lol'e kıyasla değil, communitysi kaderine mi terkedilmiş edilmiş. bu dediklerime içerleyip rage yapıyorsan dışarı çık kendine gel.

lol'ün oyuncu kitlesi zaten haddinden çok fazlasına ulaştı, sanki adamların ücretli çalışanıymışız da pazarlamaya çalışıyormuşuz gibi aksi bir tutum takınmışsınız. fikirlerini bana değil sorana söyle.
Sosyal ağlarda paylaş

BlueDreams said:

LoL bildiğin kötü bi oyun yani, aşırı kolaylaştırılmış,son derece monoton saçma bi oyun. Yukarıda da söylenmiş herkesin rolünün belli olduğu 4. sınıf anime grafiklerine sahip kötü bi oyun işte LoL.

lol kötü çünkü kötü öyle işte den başka bir şey yazmamışsın. Neyi kötü mesela lol'ün?
Sosyal ağlarda paylaş

Ne alaka ki rage?

LoL'un bana göre kötü olan yönleri muhtemelen size göre iyi ki LoL'ü daha çok seviyosunuz.
Kimin daha eski Moba oyuncusu olduğunun hiç bir önemi yok ki şu tartışmada.

Neyse Lol'de ne kötü, bence grafikleri kötü, orman mekaniği kötü, creep denie yapamıyor olman rezalet, ölünce paranın gitmemesi saçmalık, tp'nin sistem tarafından kötü oyuncuların bile cebine konuyor olması kötü. Aynı heroları çevirip çevirip farklı hero diye kakalamaları kötü. Monoton lane dağılımları kötü, oynayan kitlenin yaş ortalaması çok düşük vs vs...

Dota'da matchmaking biraz zayıf, hero balanslarında bazen saçmalıyorlar ama 2-3 herodan fazla olmuyor hatalı hero onlarda ya CM modda olmuyor ya da direk banlıyorsun sorun olmuyor.
Sosyal ağlarda paylaş

İlk dota'nın çıkışına tanıklık etmiş; dota, hon, lol, dota 2 oynamış birisi olarak şunu söyleyebilirim, lol aralarında en zevklisi, oyuncuyu kendine en çok çekeni.

Ha acc. alıp 3-5 oyun atınca "ıyk ne mal oyunmuş" dersiniz orası farz. Çünkü oyunda rune, mastery vs. sistemleri var, heroların hepsi önünüze serili değil vs. Üstüne bir de dota 2'den falan çok daha çeşitli strajilere sahip her hero'su.

Senelerce dota oynamış birisi olarak dota 2 ilk çıktığı dönem uça uça geçtim ben de, hatta lol oynamadım bir dönem hon oynadım dota 2 çıkınca ona geçerim, lol newb oyunu vs. diye triplerle ama kazın ayağı gerçekten öyle değilmiş.

Ön yargılarınızı bırakın, lol kolay oyunmuş, hero satıyolarmış, kızlar oynuyormuş vs. demeden başlayın 30 lvl olun, runelerinizi toplayın o zamana kadar zaten oyun sizi 40 kere cezbetmiş olur.
Sosyal ağlarda paylaş

DoruK said:

zamanında hon oynayanlar da diretti anlatamadık ama şimdilerde bir bir lol'e geçiyorlar. dota2'ye geçenleri de olacak tabii.

This.

@Densiz

O gaming sitesinde karşılaştırmayı yapan da bizzat benim görüştüğüm arkadaşım. Her gün kafasına kafasına vurmaktan lol'de, adam benden bıktı, dota2'e kaçtı sdf.

Community dağlar kadar farklı, neredeyse 2 sezondur oturmuş bir sistem var. Oyunun bir dizilimi var. Takım oyunu oynamaktan zevk alan birisiyim. Oynadığım oyunda hızlı bir gameplay olsun istiyorum, ki bu sezon jungle'ı kısmalarından dolayı yavaşladı biraz, dediğim için lol'ü tercih ettim.

Matchmaking olayı bir defa çok dengeli. W/L ratio'sundan,ELO'sundan, Leave statlarına kadar eşleşiyorsun Lol'de. Lol'ün bırakılmasının sebebi de bu. Çünkü belli bir düzeye geldikten sonra rastgele takılmalar azalmaya başlıyor. İlk oynadığın zamanlarda en aptal saptal karakterlerle mid gidebilirken, sonradan bu taktiklerinin bir halta yaramadığını farkediyorsun. Çünkü matchmaking dota'ya göre kıyaslanmayacak derece de iyi. Bir dereceden sonra karakterler ve dizilimlerin dışına çıkılmaması gerektiğini farkediyorsun ve ona göre oynamaya başlıyorsun. Benim hoşuma giden ve oynamaya devam edenlerin işine gelende bu olduğu için tercih ediyorlar. Belli bir win sayısına ulaşınca last hit yapamayan adam sayısı cidden azalıyor ve support oynamaktan zevk alıyorsun.

Ama dersen ki ben kill haneme bakarım, metayı sallarım. 10/10/2 'lik performansımı çok iyi oynadım diye düşünürüm. O zaman Dota2'e hoş geldin.
Sosyal ağlarda paylaş

Ve deny denmiş ben yazarken.

Önceden yapılmış tartışmalardan kaldı bu post. Girer bakarsın burada yazanların ya da yazmayanların istatistiklerine sdf.
Deathblade said:

Meh bu kadar yetebildim. Sıkıldım bi yerden sonra, herkesin görünen son istatistikleri alındı, sadece fistan iddaalı olduğu için onun son olanı faciaydı, 2.sini aldım.

http://stats.dota2.be/player/169843 Lathspell
http://stats.dota2.be/player/46241812 Flassh
http://stats.dota2.be/player/75165006 Fistan
http://stats.dota2.be/player/67845572 S-H

http://i.imgur.com/DgRnI.png?1
http://i.imgur.com/AmADt.png
http://i.imgur.com/xjuW3.png?1
http://i.imgur.com/LwYBA.png?1

yanlışlıklar olabilir account konusunda, uyarırsanız düzeltirim.

Evet, deny var bu oyunda.

edit: Flassh düzeltildi.

Deathblade said:

neyse imza niteliğinde post oldu. arşivi genişletirim artık deny denildikçe.

http://i.imgur.com/CqP4h.png

Şu da roamer olmadığı zamanlarda S-H 'ın bu oyunda çılgın deny var diyip, çılgın şekilde kaybolan performansı.

Bu arada dota ile ilgilenmeyenler için gelsin Veno ile 8 deny yaparsanız, küfür yersiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

ya şu lol'de deny yapılamıyor demek ki dota lol'den iyi kafasından kurtulun bi. Dota da en iyi takımların maçlarını izliyorsun adamlardan 2-3 kişi çift haneli deny'a çıkarsa belki çıkıyor kalanlar maç boyu 4-5 takılıyor. Bu mu etkiliyor oyunu? Mesele last hit ise lol'de daha fazla farm yapılıyor ilk 10 dakka oyuncular ortalama 100 last hit yapmış oluyor o zaman lol dotadan daha iyi çünkü daha çok last hit yapıyorsun?

Oynayan kitlenin yaş ortalaması düşük diyen zaten dota oynamaya yeni başlamıştır. Dota oynamaya başladığımda adına dota bile denmiyordu daha ve internetcafede kim var kim yok oynuyordu ilkokullusuna kadar. Daha sonra dota iyice yaygın hale geldiğinde internetcafeler liseden kaçıp dotaya gelenlerle kaynıyordu. Şuan lol'ü bebelerin de oynaması hiçbir şey ifade etmiyor.

TP sisteminin her oyuncuda olması yine bir şey ifade etmiyor. anlamsız argüman vs2.

Lanelerin baştan belirli olması sürekli aynı kalıpta oynanması ise tartışılabilecek bir şey. Üst seviye olmayan oyunlarda bir şey fark etmiyor zaten 2 mid bile oynansa kazanabilirsin, herkesin öyle oynamasının tek sebebi ezbere oynamaya alışmış olmaları yoksa adam gibi takımın varsa çok yüksek elolarda değilsen gayet farklı buildle oynayabilirsin. Ha en üst seviye maçlarda sürekli bu şekilde oynanması ise tamamen balance ile alakalı. adamlar balance ı bu şekilde tutturmuş, ha iyi mi böyle bir şey olması hayır değil ama en azından balance var, dotada olmayan bir şey.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi herkes sevdiği oyunun iyi yanlarını yazsın adam karar versin bu ne anasını satayım :D

Ben sayayım mesela Dota oynuyorum 8 yıldır hiç bıkmadım.

İyi yanları;

-Strateji olması oyunda ve takım oyunu ağırlıklı olması. Gerçi bu mobaların hepsinde var sanırım =) Yine mobanın güzel tarafı benim işime gelen tarafı hergün oynayıp kasmak zorunda hissetmiyorsun. 2-3 oyun atıyorsun takılıyorsun cıkıyorsun. Bazen 1 oyun bile yetiyor cok dengeli bir maçsa.
-Oyun içinde strateji sürekli değişiyor. Hem kendi stratejin hem takımın stratejisi buda gayet güzel bişey oyun akıcı yapıyor.
-Her heronun antisi var rastgele picklemiyorsun. Her heronun kendine göre görevleri var hepsi ayrı zevkli. Hergün carry oynamak yada hergun support oynamak bayabiliyor o yüzden hepsini oynamak zevkli.
-Her heroya yaptığın item setupı aynı olmuyor her maç değişiyor. Duruma göre farklı itemlar gidiyorsun.
- Takım oyunu olduğundan güzel takım combolarıda var. Bazen rezil oluyorsun o comboyu yapıcaz diye çünkü karşı tarafın combosunu falan yiyiyorsun, ye yada yedir çok zevkli =)
- Oyun içinde gelişen şeylerde var onu anlatmak zor oynamak lazım. Oyun başı karşındaki hero veya heroların oyun stilini çözüyorsun falan ona göre hareket ediyorsun. Yine aynı şekilde oynayarak gelişen şeyler var. Bir süre sonra adamın hareketlerini daha iyi tahmin etmeye başlıosun. Mesela kasapla hook atarken adam gölgeye girdiğinde ne tarafa yöneleceğini duruma göre kestirip çekiosun falan. Yine aynı şekilde heronun hızı falan bunlarda o anki değişkenlere dahil.
- Her oyun strateji değişiyor o yüzden baymıyor. Picklerinize göre oynuyorsunuz. Bazen karşı tarafın pickleri sizi ezecek cinsten bile olsa akıllıca bir tuzakla oyunu alabiliyorsunuz. Onuda anlatmak zor oda herolara bağlı değişken bir durum.
- Son olarak oyunda bahsettiğim gibi çok değişken durumlar var en güzel tarafı bu en akıllıca hareket eden takım kazanıyor. Bayada zevkli oluyor.

Kötü tarafları;

-Arkadaşlarla girmezsen sıkıntı olabiliyor. Herkes takım oyunu oynamıyor. O yüzden takım oyunu sevmiyorsan hiç bulaşma. Öbür türlü işkence olabiliyor oyun.
-Oyun hala beta aslında değilde öyle görünüyor eksikleri var. Özellikle ilk 10 level aşırı noob var. Sende noobsan ve oyunu anlatıcak pek kimse yoksa can sıkıcı olabiliyor. Yani oyunu öğrendikten sonra oyun güzelleşiyor. Anlatan biri varsa noob gamelerde de ezersin o dönemi hızlı atlatırsın.

Aanlatınca farkettim anlatmakla olmaz ben Dota ve Hon'u biliyorum. Dota'yı sevdiğimden Dota'yı anlattım. Oynamak lazım. Lol'u denemdim Dota'dan memnunum. Bence sen 3ünüde dene hangisi daha çok sararsa onu oyna.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...