Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Magnetically lifted graphite moves by laser

reyou

Öne çıkan mesajlar

Lancelion said:

We find that the levitating graphite disk rotates at over 200 rpm under the sunlight, making it possible to develop a new class of light energy conversion system.

ananı avradını

abi öle hemen olmuyo işte o
o grafitten yararlı bi enerji üretmek her baba yiğidin harcı değil
yane light energy conversion sistem bulduk derler ama ancak doktora tezi cıkar ordan
işe yarar bişi cıkması gene yüzyıllar
Sosyal ağlarda paylaş

BonePART said:

Trias said:

bu konu ile alakası yok ama, uzun yıllardır ışık hızına geçebilmenin çaresinin ışığın itme gücünü keşfetmek olduğunu düşünürdüm.

öle b,i, var zaten
light sails

diye aratırsan
ısık hızına deilde
%97 sine kadar yakıtsız cıkarıyo eauhua

ben bunu düşüneli en az 20 yıl oldu, :)
Sosyal ağlarda paylaş

Trias said:

bu konu ile alakası yok ama, uzun yıllardır ışık hızına geçebilmenin çaresinin ışığın itme gücünü keşfetmek olduğunu düşünürdüm.

ışığın itme gücü var zaten, momenti var daha spesifik olarak. dönebilen siyah bir plakaya sürekli ışık verirsen zaman içersinde hareket eder...

ama baya yavaş bi şekilde sfdc
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

Trias said:

ışığın itme gücü var zaten, momenti var daha spesifik olarak. dönebilen siyah bir plakaya sürekli ışık verirsen zaman içersinde hareket eder...

ama baya yavaş bi şekilde sfdc

bunun bilimsel tespiti var mı
Sosyal ağlarda paylaş

BonePART said:

Trias said:

öle b,i, var zaten
light sails

diye aratırsan
ısık hızına deilde
%97 sine kadar yakıtsız cıkarıyo eauhua

light sail photonlamı gidiyo yoksa abska piartiküllerlemi?
Sosyal ağlarda paylaş

konu ıle alakası yok ama benımde aklıma takılan bı soru var.. simdi atmosfer dısna cıkmak oldukca sorunlu ve pahalı bır surec. Atmosfer dısında yer cekımı yok fakat yorunge muhabbeti var. Bu bilim adamları nıcın bir asansor vb. bir arac planlamıyorlar. Sonucta yukarıdakı agırlık 0. hıc olmaz ıse uydu teknık bakımı gıbı olagan ıslerde hızlı sekılde kullanılabılır. Kaldı kı yorungeye oturtularak dunyanın donus hızı ıle de senkronıze sekılde calısabılır. halat mi yok ?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...