Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

ODTÜ'de olaylar

Aket-Atum

Öne çıkan mesajlar

wastyrx said:

Şimdi hiç bişi okumadım ne yazdınız ama içerde biri olarak şunu demek istedim hiç yazıklar olsun falan demeyin kimseye, adamlar arabaların benzin kapaklarını kırmışlar molotof için benzin çekmişler hortumla rektörlük harabe hep adam gibi protestosunu yapan şey gördüm uzun eşek oynadılar bi polis duvarıyla bu kadar hemen hemen.

adamlar meşru müdafa haklarını kullanmışlar. nokta.
ayrıca ne demek hiçbir şey okumadım? okumadan ne yazıyorsun?
Sosyal ağlarda paylaş

KuddusiMavra said:

wastyrx said:

Şimdi hiç bişi okumadım ne yazdınız ama içerde biri olarak şunu demek istedim hiç yazıklar olsun falan demeyin kimseye, adamlar arabaların benzin kapaklarını kırmışlar molotof için benzin çekmişler hortumla rektörlük harabe hep adam gibi protestosunu yapan şey gördüm uzun eşek oynadılar bi polis duvarıyla bu kadar hemen hemen.

adamlar meşru müdafa haklarını kullanmışlar. nokta.
ayrıca ne demek hiçbir şey okumadım? okumadan ne yazıyorsun?

Meşru müdafa? Abi diyorum ki insan gibi olan insan gitti barikatla dalga geçti dayakta yemedi(bildiğin uzun eşek oynadılar çokta tatlıydı) diğer 10 yıldır adam olup 2. sınıfa geçememiş tipler olayları alevlendirdiler polis saniye beklemedi gördüğünü ''BUNLAR'' yüzünden dövdü zulüm uyguladı.

Ben iki tarafı da desteklemiyorum bu arada.
Sosyal ağlarda paylaş

wastyrx said:

Meşru müdafa? Abi diyorum ki insan gibi olan insan gitti barikatla dalga geçti dayakta yemedi(bildiğin uzun eşek oynadılar çokta tatlıydı) diğer 10 yıldır adam olup 2. sınıfa geçememiş tipler olayları alevlendirdiler polis saniye beklemedi gördüğünü ''BUNLAR'' yüzünden dövdü zulüm uyguladı.

Ben iki tarafı da desteklemiyorum bu arada.

ben senin olay anında, olay yerinde olduğuna inanmıyorum. odtüde olduğundan eminim ama olayların en ateşli anında ve yerinde olmadığını düşünüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

wastyrx said:

Tabi ki orada olmayacağım abi ne işim olur çatışmanın içinde?

E orada değildin madem, yorum yazmadan önce youtube'da biraz bakınsaydın videolara?

Neye bakacağım abi videoda? Ben diyorum ki ''insan gibi insan güzel güzel yapıyordu yapacağını'' gel gör ki öküzler yüzünden herkes cezalandırıldı. Polis haklı oh iyi yaptı demiyorum ben.

Bir de ne yapacaktım pardon gidip ben de mi taş atacaktım oraya buraya?
Sosyal ağlarda paylaş

Abi adamlar etten duvar kurmuş bekliyor ''bişi yapsalar da emir gelsin' diye bekliyorlar ne yapacaksın oraya? Cidden soruyorum bunu yani. Bişi yaparsan direk suçlu oluyorsun işte gelip copluyorlar ya da daha kötüsünü yapıyorlar elinden uzun eşek oynayarak dalga geçmek geliyorsa onu yapacaksın. Adama taş atmayacaksın işte.

Hayır bir de ben polis haklı oh iyi oldu da demiyorum baktık öpecekler geçtik odaya biz budur olay.

Ha bide bi ara polis çekilir gibi yaptı daldı ameleler sonra halka içinde kaldılar orada kaçabilen yoktur mesela çok tatsızdı orası bunu onaylamıyorum ben kesinlikle ama nasreddin hoca hesapı soyuldu diye komşularının kızdığı bi fıkrası var hırsızın hiç mi suçu yok hesabı ona dönüyor işte ne yaparsan yap konuşmalar.
Sosyal ağlarda paylaş

:) sen ne olur yanlış anlama. senin bir suçun yok. senin bu yazdıklarının ibret olmasını istiyorum tüm patilere. senin kuşağın için işte böyle bir kuşak öngörüldü, planlandı...yani protesto etmeyen ya da protesto etmenin ne demek olduğunu bilmeyen, bastırılan, sindirilen, isyanını sadece ve sadece klavye başında yapan bir gençlik hedefleniyordu. sen bu hedefin çok güzel başarıldığının bir örneğisin.

orada ülkesinin onurunu, okulunu, daha sonra başbakanın da eleştirdiği hocalarını(öğretim görevlisi-öğrenim görevlisi anlamında)savunan; faşist devleti ve faşist düzeni protesto eden gençler sistemn eğemediği, bükemediği gençlerdir. Üniversiteli gençlik işte öyle olmalıdır. Çünkü insan hayatında ülkesi ile ilgili sorunlara en fazla sahip çıkılacak, en fazla siyaset yapılacak yıllar üniversite yıllarıdır. Daha sonra asla ünversitedeki kadar özgür olamıyor insan. İşte bu özgürlüğü kısıtlamak isteyenlere karşı üniversitelilerin tamamının tek yumruk olması gerekir. Nerdeeeee?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...