Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kar Dpt. Devam

Absolut

Öne çıkan mesajlar

• 3 hafta sonra ...
  • 1 ay sonra ...
  • 1 ay sonra ...
  • 3 ay sonra ...
App'ı kullanmıyorum ama Facebook sayfasını takip ediyorum, Buluttanbildiriyor diye bir sayfa var baya iyi.

https://www.facebook.com/buluttanbildiriyor/?ref=ts&fref=ts

Bugün için dün şunları demişti;

Sayfanın başındaki açıklama kısmında da belirttiğim gibi “ağırlıklı olarak İstanbul” için tahmin yazıyorum. Çünkü sadece İstanbul’u çalışmak bile epey vaktimi alıyor ve maalesef hava tahminine ayırabildiğim vakit sınırlı. Keşke diğer iller için de her seferinde oturup tahmin hazırlayabilecek kadar vaktim olsaydı.

Neyse, İstanbul’a geçelim. Haftanın son gününü oldukça nemli geçiriyoruz; neyse ki bir süre bu kadar bunalmayacağız. Pazartesi günü İstanbul’da da aralıklı gök gürültülü sağanaklar var. Bu sağanakları tetikleyecek kararsızlık epey yüksek, yağış bulutlarını harekete geçiren üst seviye rüzgarları ise oldukça zayıf. Dolayısıyla aynen geçtiğimiz hafta olduğu gibi bölgesel olarak görülecek sağanaklar uzun süre aynı yerde etkili olabilecek. Bir de deniz suyu sıcaklıklarının yılın en yüksek seviyesinde, dolayısıyla da buharlaşmanın maksimum düzeyde olduğunu düşününce maalesef su baskını ve sel riski de artıyor. Pazartesi akşamüstü ara verecek sağanaklar Salı sabaha karşı yeniden başlayacak. Salı günkü yağış bir soğuk cephe eşliğinde geleceği için yağışlar Pazartesi’ye göre daha geniş bir alanda etkili olabilecek. Bu yağışın bitiş saati henüz net değil; Salı öğleden sonra bitebileceği gibi akşam saatlerine de sarkabilir. Tabii sıcaklık da hızla düşüyor; Salı günü öğlen saatlerinde hava sadece 22-23 derece olacak. 27 Temmuz’daki gibi afet boyutunda bir fırtına ve dolu ihtimali ise şuanki görüntüye göre düşük, ama sıfır değil.

İstanbul’da yağışın tamamen kesilmiş olacağı Çarşamba ve Perşembe günleri düşük nem ve sadece 24-25 derece civarındaki sıcaklıklarla havayı dipdiri hissedeceğiz. Peki bayramda hava nasıl olacak? O konuya girmek için daha çok erken. Tüm Türkiye’yi kapsayan bayram tahminimi önümüzdeki Pazar ya da Pazartesi sizlerle paylaşacağım.
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...