Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Dota 2 yeni başlayanlar(?)

wyhione

Öne çıkan mesajlar

Mighty_THoR said:

BlueDreams said:

Sene 2013 oldu hala işlevsiz oynamanın 0-17 kaliteli support oynamaktan daha kötü olduğunu anlamamış insanlar var.

Oyun başı tavuk alan, maptan wardı eksik etmeyen CM 0-25 oynasın sizin o kaçabilen Antinizden çok iş yapmış olur.

rofl

bir insan hayatta başarısız olduğunu anca böyle anlatabilirdi.

bu kapasite ile bakkaldan ekmek bile alman mucize olur.

Dota kümülatif bir oyundur ve creep keserek değil hero keserek oynanır. Oyundaki en yeni adama en dayanıksız heroyu verir karşı takıma ekmek edersen o wardı münasip bir yerine sokup geri yollarlar.

Hayatta daha - ile nötr arasındaki farkı çözememiş adamların gelip fikir beyan etmeden önce gidecekleri çok yol var.

Enteresan, direk hakarete girdiğine göre baya problemlerin olsa gerek.
Dota nasıl oynanır, dota takım oyunudur dönem dönem başarıya giden taktik değişmiştir dotada. Mesela bir dönem iyi pushlayan takımlar kazandı, sonra bir dönem iyi gang yapanlar hatta uzunca bir süre carry herosuna daha fazla kastıranların kazandığı bir oyun olarak devam etti ve bunların her geçiş dönemi arasında iyi mass combat yapan takımlar kazandı.

Şimdi 0-17 crystal maiden sana göre oyunu satmış olabilir ama ben diyorum ki 0-17 adam gibi support yapmış cm 3-4-2 oynamış anti mage'den 500 kat daha iyidir.

Neden, öncelikle support cm'miz tavuk almıştır, ward almış takımın gang atmasını kolaylaştırmıştır,yeri gelmiş supportladığı adam kaçabilsin diye intihar etmiştir, aurasıyla bütün lanelere destek sağlamıştır ve laneleri gereksiz itmeyerek takımından para çalmamıştır.
Senin anti mage ine gelirsek, sürekli farmdadır combata gelmez çünkü creep farmlamayı bilmez, gider kastığı 3 kuruş goldla battle fury yapar çünkü suggested items da fury vardır. Combatlarda 3 kuruş canı olduğu için ya önden girer ölür ya arkada salak salak dururken 3-5 büyü yer hiç bi işe yaramadan base e koşar.

Kısaca sen neyin - neyin nötr olduğunu anlamamışsın hiç. Supportun önemini de kavrayamamışsın işin kötü yanı ve bütün bunları geçtim nerdeyse hiç bilgin olmayan bir konuda bilen bilmeyen herkese atar yapıp aşşağılamaya kalkıyorsun, üzgünüm ama normal günlük hayatında da böyleysen gerçek bir kaybeden olacak olan veya çoktan olmuş birisisin. Sana tavsiyem önce okuduğunu anlamaya,sonra karşındaki insanın ne anlattığını anlamaya çalış, ondan sonra hala kafana yatmıyorsa adam gibi neden yanlış olduğunu söyle,karşındakini aşşağılaman sana hiçbişey getirmez aksine bu tarz durumlarda kendini küçük düşürdüğünle kalırsın.
Sosyal ağlarda paylaş

Benim 14 yaşındaki kardeşim dediğim şekilde oynayabiliyor, beraber oynayacağımda cm oynatıyorum kazanıyoruz, carry oynarsa problem oluyor.

Senin mantığınla yeni başlayan adam basede beklese daha faydalı olucak.

noob game de en iyi starting heroyu da buldum axe orman ezer.

Mighty sana da başka cevap vermem yukardaki post okuduğunu anlayabilen insanlara yeterli olur zaten.

Ha bide puppey o dediğin cm yi pubda oynadığında 0-17 değil 17-0 oynuyor. 3-5 replay izle.
Sosyal ağlarda paylaş

mantıken yeni başlayanın support oynaması mantıklı da adam bayar yani. bu ne biçim oyun sade bekliyorum bir halt yaptığım yok mantıgına falan girer, halısahaya yeni başlayanlar gibi sürekli ileri gidip bir ton azar yer sen geride dur biz gol atarız falan diye.
salak wepla da bile noob only oyunlar falan vardı o tarz yerlerde takılması gerek.
Sosyal ağlarda paylaş

RaidenXelRu said:

" creep keserek değil hero keserek oynanır. "

demiş bir adam bölümden banlanmalı

Lütfen şu adamla sen ilgilenir misin bu dakikadan sonra? Adam kişisel hakaret dışında argüman da üretemiyor...

Halısaha benzetmesi de 10 numara olmuş, en azından defansta dur kalabalık yarat mantığı gayet yerinde.
Sosyal ağlarda paylaş

Mighty_THoR said:

BlueDreams said:

Ha bide puppey o dediğin cm yi pubda oynadığında 0-17 değil 17-0 oynuyor. 3-5 replay izle.

Ergene ince laf anlatmaya kalkınca böyle oluyor. Artık facepalmlar bile kifayetsiz.

burada en ergen davranan sensin ama yanlış fikrine karşı çıkan insanlara hakaret edip duruyorsun bik bik

"DOTA ADAM KESEREK OYNANIR"
Sosyal ağlarda paylaş

Benim önerim tüm heroları deneyin ama botlarla oynarken deneyin. Böylece tüm heroların özelliklerini, işleyişini az buçuk kavramış olursunuz. Ondan sonra da size kolay gelen herolar ile dalın oyuna. Carry ile oynamak en başlarda sizi daha çok saracağını tahmin edebiliyorum ama arada support herolar da alın.

Hep invis herolarla oynamayın demek isterdim ama ilerleyen levellerde bile nasıl bir eşleştirme mantığı varsa saçma sapan bir takım geliyor karşıma bakıyorum bizim takımda riki var ve adam akıllı ward,dust ve gem almıyorlar bende çakıyorum shadow blade sonra hiç ölmeden oyunu bitiriyorum. Ama karşınızda iyi bir takım varsa zaten devamlı ward devamlı dust ve ilerleyen vakitlerde gemde alacakları için invis herolar fıs oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...