Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

iphone5 vs galaxy s3

maesselam

Öne çıkan mesajlar

"roket adam" said:

Biliyorum abi NFCnin noolduğunu :) Sen ne için kulllanıyorsun günlük hayatta. NFC uyumlu kapı kilidi mi taktırdın, Google Wallet falan mı kullanıyosun, onu merak ettim

direk olarak onun kodlarını yazdığımdan söylüyorum
deli gibi yatırım var bu işe
Herkes yatırım yapıyor. bizim gsm operatorleride dahil. Fecii gelecek var diyorlar ve oluşacak paydan herkes bişeyler kapmaya çalışıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de NFC'de inanılmaz bi gelecek görmüyorum açıkçası. Google Wallet'ın hacklenmesinden sonra (hem de bi kere bile değil), NFC ile ciddi bi işe kalkışmak saçma gibi görünüyor.

Dasaaa ben kullanıyorum dedi diye sordum aslında soruyu. Cidden, ben telefon aldım mı 2 sene ömür biçiyorum, önümüzdeki 2 senede NFC'nin TR bazında yaygınlaşacağına da gram ihtimal vermiyorum. Visa'nın falan yeni ödeme sistemlerini en çabuk implemente eden ülkeyiz belki de, temassız kart diyolar bi bakıyosun her yer temassız kartla doluyor, ama kullanan sayısı, işlem hacmi ne kadar, çok düşük kalıyor. İş bankası parakod diye bişi çıkardı, kullanan olsun diye 10 lira puan veriyor işlem başına, kullanan yok.

NFC'nin bana yapabileceği en büyük krallık istanbulkart'tan falan kurtarması olabilir, kredi kartı olarak kesinlikle kullanacağımı sanmam, ama yok abi, 2 senede onu güvenli olarak nereye koyacaklar, hiç ihtimal vermiyorum.

İlla mobil ödeme sistemi diyorsanız Square adlı startup'a göz atın derim. O da ödeme değil gerçi, mobil POS falan, ama TR'de ciddi ciddi iş yapabilecek belki o olabilir ödeme konusunda.
Sosyal ağlarda paylaş

uk said:

Bone said:

Flassh said:

bataryadan dem vurup 1400mah değişmeyen pile sahip telefonu övmek

topiğin özeti. bunu demeye gelmiştim.
(tu)

hala statla geliyorsunuz lan şu zihniyet yüzünden burda wot döşüyorum habire.

1400mah ne abi benim için bir şey ifade etmiyor yani?

bir açıklarmısın ne olduğunu ona göre karar vericem de iphone mu samsung mu alsam diye

"roket adam" said:

Dasaaa ben kullanıyorum dedi diye sordum aslında soruyu. Cidden, ben telefon aldım mı 2 sene ömür biçiyorum, önümüzdeki 2 senede NFC'nin TR bazında yaygınlaşacağına da gram ihtimal vermiyorum. Visa'nın falan yeni ödeme sistemlerini en çabuk implemente eden ülkeyiz belki de, temassız kart diyolar bi bakıyosun her yer temassız kartla doluyor, ama kullanan sayısı, işlem hacmi ne kadar, çok düşük kalıyor. İş bankası parakod diye bişi çıkardı, kullanan olsun diye 10 lira puan veriyor işlem başına, kullanan yok.

ya dasaaya ne bakıyosun sen allahın azerbaycanında yaşayıp NFC olmayan telefonu almam ben yea diyen herif sdfs, argüman olsun diye söylüyor işte kullancağında değil
Sosyal ağlarda paylaş

"roket adam" said:

İlla mobil ödeme sistemi diyorsanız Square adlı startup'a göz atın derim. O da ödeme değil gerçi, mobil POS falan, ama TR'de ciddi ciddi iş yapabilecek belki o olabilir ödeme konusunda.

Kesinlikle. 500.000-1m arasında bir param olsa min. Türkiyede kesinlikle uygulardım Square'in yerli versiyonunu.

Helal roket, bu ara baya baya uyuşuyoruz sdf.
Sosyal ağlarda paylaş

great minds think alike, diyelim :)

square'i nereye koysan iş yapar da, legal hedehödölerini falan halletmek çok zordur muhtemelen. o yüzden avrupa'ya da gelemedi adamlar. über var mesela başka bi start-up (taksi olayını ortadan kaldırıcaklar diye çıktılar), herifler genişleyemiyor millet dava açtı kazan kaldırdı diye. bu işler zor.
Sosyal ağlarda paylaş

über değilde, benzer olarak arkadaşımın eniştesi internetten taksi olayını getirdi rusyaya. (zamanı seçiyosun vs, pat orada. yurtdışındaki adını hatırlamıyorum bu sitenin)1 taksiyle başladı, şimdi 100 taksi aldı toplamda.

hergün yapılan şeyleri ve hayatı biraz kolaylaştıracak herşeyin hemen hemen alıcısı var. telde yemek istemek - taksi istemek vs gider bu. yakında birekmek.com açılacak bakkal vs siparişleri için istanbulda mesela. zamanla tutacaktır o da, sadece tekel yasak nette, onu nasıl yapacaklar bilmiyorum o önemli bi etken. yapmayı düşünüyordum bende geçen sene kaynadı gitti.
Sosyal ağlarda paylaş

Zep said:

bir açıklarmısın ne olduğunu ona göre karar vericem de iphone mu samsung mu alsam diye

özetle 4 saat telefonda konuştum yine şarjım bitti diye ağlıcak s3de olduğu gibi ama hiç değilse s3de yanında yedek batarya alabilirsin, şarj konusu senin için bu kadar önemliyse gidip ayfon süfer xdxxdxdxd demezsin

ayrıca 1400mah cidden komik bir rakam ve eminim çok daha iyi bir batarya sığdırabilirlerdi o telefona millet eve şarj için koşmak zorunda kalmazdı ama yok olur mu seneye innovation diye ne sunucaklar yoksa:(

nfc tek ödeme sistemi değil, bunun aksesuarları var, tagları var
misal lumia için jbl speakers var, hem kablosuz şarj sayesinde sarj ediyor hem nfc sayesinde sadece bir kere tıklatman yetiyor gayet pratik ve güzel bir uygulama oluyor kablosuz şarj ile birleşince
buna rağmen seneye ayfon satabilmek için uydurdukları nfc neymiş geyiği komik
Sosyal ağlarda paylaş

Ya sonuçta yazılımla da destekleyerek pili optimize kullanıp, milletin 2400 mAh ile yaptığını 1400 mAh ile yapabiliyorsa bu da bir başarıdır. Fakat bu devirde çok basit bir şekilde ve yoka yakın bir maliyetle 2000 mAh falan yapıp eşşek gibi pil ömürlü telefon yapmak varken "o kadar kasmaya gerek yok" kafasıyla kullanıcıyı mağdur etmek de kusura bakmayın ama ibnelik :p

MacBook'larda da benzer bir durum var mesela, MacOS ile açıyorsun netbook gibi dayanıyor, Windows kur aç yine ortalama laptop gibi 2-3 saat.
Sosyal ağlarda paylaş

abi evet, kullanılmicak şeylerle gelmeyin. mesela passbook, fasafiso bi olay. bi starbuckslarda bi de thyde geçiyo, onda da ulan telefonun şarjı biter ortada kalırız diye biletin gerçeğini de cebinde taşımak zorunda kalıyosun. aynı şekilde, nfc'nin şusu var. tamam var. ama ne zaman kullandın? önümüzdeki 2 yılda kullanma ihtimalin yüzde kaç? bunlar teoride güzel ama pratikte kayıp şeyler.

evet, nfc ile kablosuz şarj bence de şahane bi olay. her ne kadar anlatıldığı kadar kullanışlı olmasa da çok artistik, seviyorum. e galaxy s3'te nfc var. hadi kablosuz şarj yapalım. var mı yapan? yok. neden, çünkü telefonun pil kısmına yeni bir kapak alman gerekiyor, üstüne yatırım yapıyosun anca öyle. e ne anladım bu işten?

ünlü düşünür demiş ki, işte bunlar hep marketing.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...