Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Okullarda kılık kıyafet serbest

ahmedinejad

Öne çıkan mesajlar

Myshkin said:

sakal, küpe, dizüstü etek, tayt vb. bir yığın şey yasak kıyafet serbest olsa da. çakma özgürlük

+1

Eskiden derlerdi ki;Okula isteyen mini etekle isteyen türbanla gelsin. Üniversitelere mini etek giyerek geliniyor ama türbanla gelinmiyor falan denilirdi

Şimdi türban bazı derslerde serbest ama tayt,mini etek, vs vs vs yasak. Kıyafete özgürlükse herkes istediğini giyecek.

Mini eteği desteklemiyorum ve savunmuyorum ama mini etek giymiş 10-11 yaşındaki kızın tuhaf karşılanma sebebi ne olabilir?
Sosyal ağlarda paylaş

Flassh said:

fakir öğrenciler farklı farklı giyinecemik hep özencek argümanı hiç samimi ve doğru değil ya, bu kadar düşünüyorsanız fakir öğrencileri yardım edin. üniformalı da üniformasız da herif fakirler, tek tip giydilerek bir şeyden kurtarmıyorsun o çocukları

dogru diyosun ama tek tip uniforma sanalda olsa o esitsizligi biraz dengeliyor, bu da cocugun kendini ezik hissetmemesi icin onemli.

universitelilerimiz kaldiramiyor daha zengin fakir ayrimini, hepimiz gorduk uni lerde o iki tipide, kucucuk cocuktan kaldirmasini bekliyoruz.

bence yanlis bir hareket.
Sosyal ağlarda paylaş

nedanko said:

Flassh said:

fakir öğrenciler farklı farklı giyinecemik hep özencek argümanı hiç samimi ve doğru değil ya, bu kadar düşünüyorsanız fakir öğrencileri yardım edin. üniformalı da üniformasız da herif fakirler, tek tip giydilerek bir şeyden kurtarmıyorsun o çocukları

dogru diyosun ama tek tip uniforma sanalda olsa o esitsizligi biraz dengeliyor, bu da cocugun kendini ezik hissetmemesi icin onemli.

universitelilerimiz kaldiramiyor daha zengin fakir ayrimini, hepimiz gorduk uni lerde o iki tipide, kucucuk cocuktan kaldirmasini bekliyoruz.

bence yanlis bir hareket.

cocuk ezik hissetymesin diye şimdi sanki aynı seyleri ghiymek veya eski seyleri giymek ayıpmış gibi saklayınca örtünce biz, sanki gercekten ayıpmıs gibi ogrenıyo cocuklar. sonra ömür billah egoları adam gibi gelişmemiş hep yaralı hep ezik, bütün işlevi prestij sağlamak olan consumer goods alıp duruyolar.
Sosyal ağlarda paylaş

tamamen tekstil sektörünü canladırma amaçlı yapılıyor
alınan forma en az 1-2 sen idare eder, normal kıyafetlere göre daha az yıkanır.
serbest uygulamada ise her ay bayramlık alışverişi yapar gibi okulda giyilebilecek üst baş arayacak aileler

her hafta çamaşır makinası çalışcak
gardolaplara sığmıyacak daha büyükleri alınacak

çocuk büyükcek üstüne olmuyacak, başkasına verecekler
rengi solcak yer bezi olcak

dahiyane
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...