Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hangi operatör ve tarife sizce daha avantajlı?

Laorx

Öne çıkan mesajlar

fenn said:

Eskiden belki ave a gibi hatlar çekemzdi belki ama şimdi artık onlarda yatırımlarını tamamladılar. Avea dan memnunum

Yalnız 19 tl ye bi tarifeye geçeyim dedim mevcut avea lı olduğundan sana 25 lira dediler ona kızdım biraz. İlla ki hattı başka yere taşıtacaklar. Millet kendi kullanıcısını kollar, Bunlar kendi kullancısına daha pahalı veriyorlar

ilk bu zımbırtıya kaydolurken aynısını ben söyledim müşteri hizmetlerine kadın haklısınız falan dedi ama yine dürtülen biz oluyoruz nasıl bir saçmalık anlamadım.kız arkadaşımın babası bilmem kaç yıllık turkcelliymiş 2 haftadır kahve dünyasında içmediğim şey kalmadı hala beleşe içiyoruz nasıl kampanya basmışlar belli değil.
Sosyal ağlarda paylaş

vodafone vs tcell yapayım sana kendimce

*tcell piyasada dominant bunu bi kabul et başta. yani tcell bişey yapmadan diğerleri de yapmaz.

*tcell türkiye genelinde daha iyi çekiyor ıstanbul dışında olanlar için yolculuk edenler için bayaa önemli bir detay.

*üsküdar salacakta oturuyorum ve evimizde tcell çekmiyor bölge bildiğin atlanmis tcellde istanbulun göbeği yani kaç defa söyledik ilgilenicek arkadaşlar vs ama tık yok.

*aynı yerde vodafone yardiriyor misal ama ıstanbul dışında yetersiz.

*3g olarak hız gayet yeterli 2operatorde de ancak aracda hareket halindeyken hele hızlı gidiyorsanız vfone sürekli kesinti yasiyor.

*tcelli eşim iphone 4s ile kullanıyor 3g ile stream yaptirtmiyor tcell nedenini çözemedim aynı yerde vfone ile yardirabiliyorum. böyle spontane üstünlükleri var yerine göre

*tcell kullanırdım eskiden iphone tr ye ilk geldiginde bayiiden alacaktım vermemislerdi konturlu hattim var diye en az 2 senelik faturali hede hodo lazım diye. ki ben konturluye yeni geçmiştim ericsson 388 den beri tcell faturali kullandigimi falan anlattım daha nasıl bir güvence istediklerini sordum dedim yine faturaliya dondureyim ... yooo bizde böyle yersen cevabını aldım hep en sonunda gittim yanindaki vodafone bayisinden 5dk da aldım iphone hiç de problem olmadan ve gayet anlayışla

demem şu ki bir kaç kez daha tcell bayileri ve vodafone bayiilerine isim düştü tcell pazar benim kontrolumde psikolojisi ile bayaa bi yersen modunda takilio.

*vodafone dan kampanyam her yöne (sabit hat dahil) 0.40kurus konuşmam var her ay 20 lira yüklemek gerekio sadece. 39 tl ye 4gb internet alıyorum totalde 60 liraya 1 aylık konuşma ve dev internet kullanimim var sms paketi almadım gereksiz whatsapp falan varken ama bu paketi veriyor mu halen bilmiyorum. yine de vodafone tarifeleri çok daha farklı ve uygun tcell e göre çeşit çok

tcell daha profesyonel davranıyor ama unutma ki superonline da onların digiturk de ve yaptıkları rezillikleri bilmeyen yok. işin ucuna sana bişey ödemeye gelince cirkeflesebiliyorlar dikkat.

özetle şu tcell kaliteli ama vodafone ile ıstanbul içi sıkıntı yaşamıyorum
ve daha ucuz
Sosyal ağlarda paylaş

2001'den beri Telsim/Vodafone ve Turkcell faturalı hat kullandım. Önce Turkcell'im vardı. 2001'de 148 lira fatura gelince hop ne oluyor diye aradım adamları. Ödeyin, itiraz edin, sonra bakarız gibi bir saçmalıkla karşılaştım. Bunu o dönem yaşayan tek kişi de ben değildim ayrıca. Önceki 4 faturamın toplamını bana bu ayın faturası olarak göndermiş. Afedersin seke seke ödedim o parayı kavga kıyamet evdekilerle. Sonra itirazı yürürlülüğe koyabildiler. Neymiş efendim, faturam normalde 28tl imiş ama bir yanlışlık olmuş. Ödediğim parayı ilerideki faturalarımdan düşeceklermiş. Benimle eğlenip eğlenmediğini sordum. Yok efendim prosedür böyle dedi. Avukat bit tanıdığa gittim, beraber ihtarı çektik, faiziyle beraber yatırılmasını talep ettik ve müdürlüğe taahhütlü yolladık. 2 güne geldi para yasal faiziyle.

Şerefsizler, bu sadece benle ilgili değil, çoğu kişiye fazladan geçiriyor turkcell ve %80'i itiraz etmiyor bile.

Daha sonra bu sinirle iptal etmek için aradım. Hattımı kapatın istemiyorum diye. Neymiş, Turkcell özür maiyetinde 3 ay fatura kesmeyecekmiş bana, siz kullanın, 3 ay sonra isterseniz yine iptal edersiniz dedi. O anda hoşuma gitti. Bak adamlar özür dilemişler ve beleş ( herkes sever bedavayı :D ) 3 ay konuşma var, iyi hadi dedim. Kalsın. İlk ay bitti, fatura geldi. 42 lira. Avukatın yanına gittim yine, böyleyken böyle diye anlattım. Avukat aradı benim yerime, daha önce çektiğimiz ihtardan ve konuşmalarımızdan bahsetti. Kayıtları dinleyin ve bu faturayı ve hattı iptal edeceksiniz. Aksi halde suç duyurusunda bulunacağım dedi. 2 saat sonra telefon etmişler, fatura ve hat iptal edilmiştir diye.

Bu noktadan sonra bir daha yıldızım barışmadı Turkcell'le. Aynı dönemde aldığım telsim'i hala kullanıyorum. Bir kez olsun ne fazla fatura sorunu yaşadım, ne de tarife problemi. Üstüne vodafone 10 seneden fazladır aboneyim diye kral indirimle telefon verdi. Piyasada o zaman 1700 lira olan telefonu 1200'e 24 ay faizsiz böldü. Üstüne ekstra ücret ödemeden ve 55 tl'lik tarifemi değiştirmeden red üyesi yaptı. İstanbul'da çekme problemim hiç olmadı. %90 full çekiyor hep.

Vodafone iyi ya. Turkcell ölsün lütfen. Azalarak bitsin. Hele o gangnam style reklamından sonra...
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Ucunu de kullandim ben, ikisini aktif kullaniyorum su anda; Turkcell'den iki data hatti var (biri kiz kardesimin, biri benim), smartphone da Avea.

Ayni yerlerde kullandim, Ankara ici sirf. Data olarak Turkcell daha guvenilir, Ankara icinde bile boyle. Paraniz varsa ve data cok kullanacaksaniz Turkcell derim. Ama isin icine konusma da girince Avea tercihimdir. Ankara'nin her yerinde cekme oranlari ayni, ses kaliteleri benzer. Avea cok daha ucuz ama. 2GB 3G, ardindan sinirsiz 128kbps, 500 dakika ve 2000 SMS veriyorlar 30TL'ye. 39TL'ye de Turkcell'den 4GB aliyorum tablet icin. Tablet ile giriyorum genelde internette disardayken, daha rahat ve hizli. Avea ile 4 mbps arasi cekiyorum ama latency dert asil, hiz yeterli yoksa. Turkcell latency olmadan 6-7 mbps veriyor.

Avea'nin Sec paketlerini tavsiye ederim.
Sosyal ağlarda paylaş

vaperon said:

2001'den beri Telsim/Vodafone ve Turkcell faturalı hat kullandım. Önce Turkcell'im vardı. 2001'de 148 lira fatura gelince hop ne oluyor diye aradım adamları. Ödeyin, itiraz edin, sonra bakarız gibi bir saçmalıkla karşılaştım. Bunu o dönem yaşayan tek kişi de ben değildim ayrıca. Önceki 4 faturamın toplamını bana bu ayın faturası olarak göndermiş. Afedersin seke seke ödedim o parayı kavga kıyamet evdekilerle. Sonra itirazı yürürlülüğe koyabildiler. Neymiş efendim, faturam normalde 28tl imiş ama bir yanlışlık olmuş. Ödediğim parayı ilerideki faturalarımdan düşeceklermiş. Benimle eğlenip eğlenmediğini sordum. Yok efendim prosedür böyle dedi. Avukat bit tanıdığa gittim, beraber ihtarı çektik, faiziyle beraber yatırılmasını talep ettik ve müdürlüğe taahhütlü yolladık. 2 güne geldi para yasal faiziyle.

Şerefsizler, bu sadece benle ilgili değil, çoğu kişiye fazladan geçiriyor turkcell ve %80'i itiraz etmiyor bile.

Daha sonra bu sinirle iptal etmek için aradım. Hattımı kapatın istemiyorum diye. Neymiş, Turkcell özür maiyetinde 3 ay fatura kesmeyecekmiş bana, siz kullanın, 3 ay sonra isterseniz yine iptal edersiniz dedi. O anda hoşuma gitti. Bak adamlar özür dilemişler ve beleş ( herkes sever bedavayı :D ) 3 ay konuşma var, iyi hadi dedim. Kalsın. İlk ay bitti, fatura geldi. 42 lira. Avukatın yanına gittim yine, böyleyken böyle diye anlattım. Avukat aradı benim yerime, daha önce çektiğimiz ihtardan ve konuşmalarımızdan bahsetti. Kayıtları dinleyin ve bu faturayı ve hattı iptal edeceksiniz. Aksi halde suç duyurusunda bulunacağım dedi. 2 saat sonra telefon etmişler, fatura ve hat iptal edilmiştir diye.

Bu noktadan sonra bir daha yıldızım barışmadı Turkcell'le. Aynı dönemde aldığım telsim'i hala kullanıyorum. Bir kez olsun ne fazla fatura sorunu yaşadım, ne de tarife problemi. Üstüne vodafone 10 seneden fazladır aboneyim diye kral indirimle telefon verdi. Piyasada o zaman 1700 lira olan telefonu 1200'e 24 ay faizsiz böldü. Üstüne ekstra ücret ödemeden ve 55 tl'lik tarifemi değiştirmeden red üyesi yaptı. İstanbul'da çekme problemim hiç olmadı. %90 full çekiyor hep.

Vodafone iyi ya. Turkcell ölsün lütfen. Azalarak bitsin. Hele o gangnam style reklamından sonra...

turkcell'den nası soğudum şunu okuyunca bilemezsin, avea basicell'e geçiyorum galiba.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...