Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İdam

souldarkorn

Öne çıkan mesajlar

deadwoll said:

Gündem yaratma çabasıdır, değildir önemli değil bence.

Bugün idam yasası meclis onayına gelse ya da referanduma çıksa kesinlikle yasalaşır.

İdam çıkarsa da 5-10 yıl sonra bir anda kendimizi bulabiliriz dar ağacında. Ben ülkemin geleceğinden korkuyorum artık. Askerle, haber almayla, jandarmayla, polisle, siyasilerle vs. işleri bitti; artık sıra halka geliyor. İdam sanırım en büyük korkutma aracı olacaktır.

Valla polisi halkı korkutmak için kullanan bir hükümeti idamı da kullanır heh hiç şaşırmam.
Sosyal ağlarda paylaş

zaten ne olduğu bile tartışmalı olan "adalet" sistemi özellikle de türkiye'de çok çarpık işliyor. beklediğiniz değil beklemediğiniz kişiler üzerinde de uygulanabilir böyle cezalar. başka kanunlarla birleştirilebilir, kapsamları değiştirilebilir. gelmemesini dilerdim. ama illa bir yakınım ya da sevidğim üzerinden empati yapmam sağlanacaksa ben de yakınları öldürülmüş kişiler ile aynı şeyleri hissederdim. sadece hukuğun bu hisleri doyurma amacında olmadığının farkındayım.
Sosyal ağlarda paylaş

nienna said:

zaten ne olduğu bile tartışmalı olan "adalet" sistemi özellikle de türkiye'de çok çarpık işliyor. beklediğiniz değil beklemediğiniz kişiler üzerinde de uygulanabilir böyle cezalar. başka kanunlarla birleştirilebilir, kapsamları değiştirilebilir. gelmemesini dilerdim. ama illa bir yakınım ya da sevidğim üzerinden empati yapmam sağlanacaksa ben de yakınları öldürülmüş kişiler ile aynı şeyleri hissederdim. sadece hukuğun bu hisleri doyurma amacında olmadığının farkındayım.

Olayi darbecileri ya da tesebbus edeni asalima kadar goturme potansiyeli var hukumetin.
Sosyal ağlarda paylaş

İdama evet diyenlerin ölümle terbiye edileceğine inanması ahlak dışı. Önce insani ve ahlak duyguları eğitilmeli. Bu ülkedeki hapishaneler hala ilkel olduğu için burada barınan suçlu/suçsuz mahkumların beyni sabit fikirle programlanıyor. Bu yüzden onların işlediği suçtan dolayı kendi haklı olduğunu sanıyorlardı. Hapishanede psikolog desteği yok denecek az. İnsani duyguları ve ahlak olmadıktan sonra ne gereği var bu gündemin?
Sosyal ağlarda paylaş

şuan adalet sistemin sıkıntılı oldugundan idam mantıklı geliyor.ama onu da beceremeyiz muhtemelen sdfs

idam bir cezadır ayrıca.cezaevine girmek başka hayatını sonra erdirmek başka.ölümden sonrasını bilmediğimiz için.büyük bir cezadır

ufacık bebeleri taciz edenler öldürenler cinnet geçirip 5-6 kişi katledenler kesinlikle idam edilmeli

hiç onları topluma kazandırmalıyız cart curt insan hakları geyiğine girmemek lazım.herif kafasına esince ona buna tecavuz edip kesip doğruyor.milletin hayatına son veriyor.ama ona gelince insna hakları hangi yılda yaşıyoruz diye ortaya dökülürler.

adam 10-15 sene yatıp cıkıyor mis gibi.kaldıgı yerden tecavuzune devam
Sosyal ağlarda paylaş

ceza;
1. isim Uygunsuz davranışlarda bulunanlara uygulanan üzüntü, sıkıntı, acı verici işlem veya yaptırım.
2. hukuk Suç işleyen bir kimsenin yaşantısına, özgürlüğüne, mallarına, onuruna karşı yasaların öngördüğü yaptırım.

TDK

ölüm bir ceza değildir.
bir insanı öldürdüğünüz zaman o insan cezasını çekmez, sadece ölmüş olur.
Sosyal ağlarda paylaş

Red said:

şuan adalet sistemin sıkıntılı oldugundan idam mantıklı geliyor.ama onu da beceremeyiz muhtemelen sdfs

idam bir cezadır ayrıca.cezaevine girmek başka hayatını sonra erdirmek başka.ölümden sonrasını bilmediğimiz için.büyük bir cezadır

ufacık bebeleri taciz edenler öldürenler cinnet geçirip 5-6 kişi katledenler kesinlikle idam edilmeli

hiç onları topluma kazandırmalıyız cart curt insan hakları geyiğine girmemek lazım.herif kafasına esince ona buna tecavuz edip kesip doğruyor.milletin hayatına son veriyor.ama ona gelince insna hakları hangi yılda yaşıyoruz diye ortaya dökülürler.

adam 10-15 sene yatıp cıkıyor mis gibi.kaldıgı yerden tecavuzune devam

Bu kafaların sonu idam olmamalı işte, adamı idam ettiğinde adama ceza vermiş olmuyorsun; etrafa göz dağı vermiş oluyorsun. İdamın amacı potansiyel suçlulara gözdağı vermek oluyor.

Türkiye'de idam cezası varken şimdikinden pek de farklı değildi olaylar. Hatta terörün zirve yaptığı, aydınların Sivas'ta cayır cayır yakıldığı, gazetecilerin sokak ortasında dövülerek polisin ta kendisi tarafından öldürüldüğü günlerde bu ülkede idam cezası vardı; hatırlatırım.
Sosyal ağlarda paylaş

Öldürmek her şartta legal olmayan bir eylemdir. Eylemi devletin yapması onu legal yapmaz.

Pek çok yaşayan ölümü hakeder, pek çok ölende yaşamayı.. Bunu onlara verebilir misin Frodo? Ölüm ve hüküm ile ilgili karar vermekte bu kadar sabırsız olma, en bilgeler bile sonları göremez..:P
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...